Giyilebilir Hava Temizleme Cihazı

Airvida hava temizleme cihazı, boyuna takılıyor ve tek seferlik şarjla 32 saate kadar çalışarak hem sessiz hem de etkili bir şekilde kesintisiz hava temizliği sağlıyor.

Şık bir kulaklık gibi görünen Airvida giyilebilir hava temizleme cihazı müşterilere siyah, beyaz ve pembe olmak üzere üç farklı renk seçeneği sunuyor. Sadece 70 gram ağırlığındaki cihaz, ergonomik tasarımı sayesinde kullanıcının boynuna son derece rahat bir şekilde oturuyor. Micro USB ile şarj edilen cihaz, havaya sağlıklı negatif iyon salıyor. Hatta cihazın havaya verdiği negatif iyon miktarı, ormanların doğal olarak ürettiği miktardan bile fazla.

İyonlar, en küçük toz parçalarından tutun da olen gibi mevsimsel zerreciklere kadar havadaki her türlü kirletici maddeyi kendine doğru çekip bu maddelere yapışıyor. Ve söz konusu maddeleri iyice ağırlaştırarak yere düşmesini sağlıyor, böylece cihazı kullanan kişiden uzaklaştırmış oluyor. Bahar alerjisi ya da nezlesinden muzdarip kişiler için son derece kullanışlı olan bu cihaz, sigara içilen mekanlar ve toplu taşıma araçları gibi kalabalık yerler de dahil olmak üzere neredeyse tüm kapalı alanlarda kullanılabiliyor. Biriken kirletici maddelerden kurtulmak için filtrenin ara sıra temizlenmesi gerektiğini de söylemeden geçmeyelim.

Aşağıdaki videoyu izleyerek başarılı bir inovasyon örneği olan cihazın nasıl çalıştığı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz:

Kentleşme tüm hızıyla devam ederken hava kalitesi de elbette dünyadaki birçok şehir için çok büyük önem arz ediyor. Son dönemlerde hava kirliliğine çözüm olarak üretilen teknolojiler çoğunlukla giyilebilir eşyalar ve kişisel ürünler şeklinde karşımıza çıkıyor. Bisikletçiler için tasarlanan, bir uygulama aracılığıyla uyarı gönderen akıllı atkılar ile ev için tasarlanan hava filtreleri bu ürünlerden bazıları. Peki sizce insanları hava kirliliğinden korumaya yönelik başka ne gibi inovatif iş fikirleri hayata geçirilebilir?

 

İlginizi çekebilir

Hava Kirliliğiyle İlgili İş Fikirleri
Giyilebilir Teknoloji Sektöründeki İnovasyonlar

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir