Hiroshima’yı bir kedi gözüyle gezmeye ne dersiniz?

Hiroshima turizm kurulu turistlerin Onomichi’nin sıra dışı yerlerini bir kedinin bakış açısıyla gezmesini sağlayan Cat Street View’i oluşturdu.

Liman Şehri Onomichi’nin güzel günleri geride kalmış olsa gerek ki işleri iyiye götürmek için Hiroshima yetkilileri internetin en sevdiği hayvandan ilham alıyorlar. Google Street View’in 360 derece kameralarını tekrar eden kurul Cat Street View’i tanıttı.

Navigasyon sitesi kullanıcıları bir kedinin gözünden şehirde alışılmamış yerleri gezmeye davet ediyor. Kullanıcılar yol üzerinde Onomichi’nin ünlü kedileriyle karşılaşıp sevimli fotoğraflar görüyor ve hikâyeler dinliyorlar. Bazı rotalar sadece meraklı kedilerin gitmeye cesaret edebileceği arka sokaklar ve çatılardan geçiyor, böylece izleyiciler kedilerin gizli bölgelerini görebiliyorlar. Seyahatlere çevreden gelen trafik, pazar ve tabii ki arada sırada duyulan hüzünlü miyavlama sesleri eşlik ediyor.

Bir şehri keşfetmek için oldukça eğlenceli bir yöntem ve kedi gözüyle yapılan ilk tur. Sizce şehirleri keşfetmek için başka ne gibi bakış açıları kullanılabilir?

İnternet sitesi: www.hiroshima-welcome.jp

 

İlginizi çekebilir

Turizm sektörü iş fikirleri
Tüm zamanların en iyi viral pazarlama kampanyaları
Kedilere özel hayata geçirilen iş fikirleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir