Kedilerin Miyavlamasını İnsan Diline Çeviren Akıllı Tasma

Kedi sahipleri yaşadı! Kedi miyavlamalarını, insan diline çeviren bir akıllı bir tasma sayesinde, sonunda kedinizin ne söylediğini anlayabileceksiniz. Catterbox isimli akıllı tasma, miyavlamaları kaydeden dijital bir sensöre ve miyavlamaları anlamlandıran özel bir programa sahip. Londralı bir reklam ajansı adam&eveDDB tarafından, Temptaions marka kedi mamaları için geliştirilen tasmanın, bünyesinde kedi mırlamalarını, miyavlamlarını ve çıkardıkları çeşitli seslerin anlamlarını söyleyen bir sözlük yüklü.

Tasmanın yaratıcısı  Pete Simmons:

“ Kediler, bizim için çok büyüleyici. Yapılan araştırmalara göre, kediler yalnızca insanlarla iletişim kurma amacıyla miyavlamaktadır. Ancak özgür ruhlu hayvanlar olduklarından, onları anlamak hayli zor. Bu nedenle, onları yakından tanımak ve sahibi ile arasındaki iletişime eğlence katmak için böyle bir tasma yapmak istedik. ” demiştir.

kedi-tasmasi

4 farklı renk seçeneğiyle satışa sunulan tasmanın yanında bir de akıllı telefon uygulaması satılmakta. Bu uygulama sayesinde kedinize uygun çocuksu farklı ses tonları seçebiliyorsunuz. Her halükarda Catterbox, biraz absürt bir ürün olsa da, oldukça akıllı bir pazarlama stratejisine sahip.

Başarılı iş fikrinin aşağıdaki tanıtım videosunu izleyerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz:

Evcil hayvanlara yönelik sizce başka ne gibi iş fikirleri hayata geçirilebilir?

 

İlginizi çekebilir

Evcil Hayvan Sektörü Kazandırıyor!
Kedilere Yönelik Hayata Geçirilen İş Fikirleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir