İlginç Ek Gelir İmkanları

Ek iş yaparak ek gelir elde etmek isteyenler için daha önce sayısız ek gelir imkanı paylaştık. Ancak bu seferkiler biraz farklı. Denek olarak ek gelir elde edebileceğinizi hiç düşündünüz mü?

Denek olmak denildiği zaman birçok insanın aklına korku filmlerdeki kafese kapatılan ve üzerinde deneyler yapılan insanlar gelir. Ancak gerçekte bu böyle değildir. Birçok insan deneylere katılarak ek gelir elde eder. Hatta bazı insanlar bu işi tam zamanlı olarak yapar. Katılacağınız testin konusuna bağlı olarak yeni ilaçların denenmesine veya teorilerin test edilmesine yardımcı olabilirsiniz. Bununla birlikte bazı denemeler sağlığınız için riskler içerebilir.

 

ek gelir imkanıİlaç denemeleri

İlaçların veya tıbbi cihazların insanlar üzerindeki etkisini test eden klinik çalışmalar oldukça karlıdır. Bu denemelerde deneklere ilaç verildikten sonra haftalarca veya aylarca deneklerden kan alınır, ekokardiyogram ve diğer testler yapılır ve fiziksel kontroller yapılır. Katılımcılara katıldıkları için binlerce lira verilir. Bu tür işlerin olumsuz tarafı karlı olmalarına rağmen tehlikeli olmalarıdır. Bazı ilaçlarda hastaneye kaldırılma, kalıcı sakatlık ve nadiren de olsa ölüm gibi beklenemedik etkiler görülebilir. Denek olarak aylık 2000 TL’ye kadar ek gelir elde edebilirsiniz. Detaylı bilgi için ” Denek Olmak” başlıklı yazımızı ziyaret ediniz.

 

Anketler

Anketler ve odak grup çalışmaları klinik çalışmalara göre daha az kazandırır. Bu yöntemler sağlığınız için risk taşımaz. Online anket firmasına üye olursunuz ve profil doldurursunuz. Verdiğiniz bilgilere uygun anketler oldukça e-postalar alırsınız. Odak gruplarda anketlere benzer. Firma size bir adres verir. Bu adrese gidersiniz ve bir ürünle ilgili sorulan sorulara bir grup insanla cevap verirsiniz. Örneğin yeni bir pizza denemenize veya yeni bir uzaktan kumanda denemenize karşılık size ödeme yaparlar. “Anket doldurarak para kazanmak” adlı yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Gizli alışveriş

Denek olarak para kazanabileceğiniz bir diğer yolda gizli müşteri olmaktır. Bu işte genellikle 20 dolar ve 100 dolar arası ödeme alırsınız. Müşteri gibi davranırsınız ve size nasıl davranıldığını raporlarsınız. Aynı zamanda mağazanın temizliği, mağazanın kendini nasıl tanıttığı ve alışveriş deneyiminizi de raporlamanız istenebilir. Restoranlar, marketler, giyim mağazaları ve hatta otomobil bayileri bile bu sınavdan geçirilir.

Ek iş yaparak ek gelir elde etmek isteyenlere özel ek gelir imkanlarını ve ek iş fırsatlarını araştırmaya devam edececeğiz.

Daha fazla ek gelir imkanı için tıklayınız.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir