İnovasyon Örneği: Akıllı Bira Şişesi

Ignite marka bira şişesi mikro sensörleri vasıtasıyla kablosuz ağ teknolojisinden de yararlanarak ortamdaki aynı marka şişeler ve çevre ile etkileşim halinde.

Heineken, Milano Tasarım Haftasında şişeler, çevre ve insanlar ile etkileşim halinde olan akıllı bira şişesini tanıttı.

“Heineken Ignite”, markayı tanıtmak için öncü teknolojiden ve ileri tasarımdan yararlanılarak oluşturulmuş bir inovasyon örneği. İnteraktif şişe mikro sensörleri ve kablosuz ağ teknolojisi  yardımıyla insanlar şişelerini şerefe diyekaldrarak tokuşturduklarında, kişi birasından bir yudum aldığında veya müzik çalmaya başladığında reaksiyon veriyor.

Şişedeki sekiz adet parlak LED lamba, 8 bitlik mikro işlemci ve bir ivme ölçerin sayesinde ortamdaki hareketler şişenin aydınlanmasını tetikliyor ve şişeye dokunulmadığında ise bu efektler kayboluyor. Efektler özel bir yazılım sayesinde uzaktan aktive edilip şişenin müzikle senkronize şekilde ışıması sağlanabiliyor.

Bu güzel inovasyon örneği yaşattığı tüm bu hoş deneyimlerle Heineken’i bir adım öne çıkarıyor ve markanın kulüp kültürüne uyum sağlama hedefini gerçekleştirmiş oluyor. Aşağıdaki video Heineken Ignite’ı tanıtmaktadır:

Dünya üzerinden birbirinden güzel inovasyon örneklerini sizler için araştırmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir