İnovasyon Örneği: Gerçekten Tükenmeyen Kalem

Eminiz ki tükenmez kalemle yazarken mürekkebin tamamen bitmesi veya kuruyup hiçbir işe yaramaması birçoğumuzun muzdarip olduğu bir konudur. Bu gibi durumlarda akla hep şu gelir: “Adı gibi gerçekten tükenmeyen bir kalemimiz olsaydı, harika olmaz mıydı?”.Aslına bakılırsa, Pininfarina firmasının “4ever pininfarina cambiano” adlı harika bir inovasyon örneği olan kalemi üreterek yaptığı da tam olarak bu. Alışılmış top uçlu kalemlarin yerine bu kalemde, özel bir metal alaşımından üretilmiş ve aynı bir tükenmez kalem gibi kağıt üstünde iz bırakabilen bir etergraf uç kullanılmış.

Bu harika kalemle ilgili en güzel kısım da, kurşun kalem gibi ucunu açmaya gerek olmaması ve teorik olarak sonsuza dek yazabilmesi. Pininfarina, lüks spor arabalar (söz gelimi ferrari gibi) üstünde değişiklik yaparak onları bir sanat eserine dönüştüren bir şirket olarak tanınıyor. Henüz 4ever yazım elemanının fiyatı hakkında bir bilgimiz yok fakat, şirketin bundan önceki geliştirdiği ürünlere bakarak bu yeni nesil kalemin fiyatının 1000 € bandında olacağını söyleyebiliriz. Evet, bu meblağ oldukça yüksek, ama bir de bundan sonra eskimiş kalemleriniz çalışmadığında hiç yeni kalem almayarak elde edeceğiniz kârı düşünün!”

Siz değerli okuyuzularımız için tüm dünyada dikkat çeken en yeni icatları ve inovasyon örneklerini araştırmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir