İnovasyon Örneği: Teknolojik Havuz

Bir an için şık ve modern görünümlü ahşap güverte, bir an için su altında tüm zamanların en şatafatlı havuz zemini.

Bahsi geçen inovasyon ürünü kişiye özel mekanik bir yüzme havuzu. Uzmanlaşmak için tuhaf bir alan seçtikleri doğru fakat bu sistemlerin harika göründüğünü inkar edemeyiz.

Şirketin web sitesindeki bilgilere göre, havuzun kapaklar kendilerini yukarı veya aşağı taşımak için su bazlı hidrolik bir sistem kullanıyor. Tamamen kaldırıldığında normal bir ahşap zemin gibi işlev gören yüzey, metrekare başına yüzlerce kilogram ağırlığı destekleme yeteneğine sahip. Diğer bir deyişle, yürümek, koşmak ve hatta tüm arkadaşlarınızla bir dans partisi düzenlemeniz için tamamen güvenli. Sistem devrede olduğunda aşağıdaki su tamamen ulaşılamaz olduğu için normal bir havuz örtüsünden çok daha güvenilir.

Sadece bir düğmeye bastığınızda güverte kendisini yavaş yavaş indirmeye başlıyor. İşte tam burada kullanabileceğiniz önemli bir özelliği var: Güvertenin inme işlemini istediğiniz zaman durdurabilirsiniz. Havuz zemini sonuna kadar inmek zorunda değil. Eğer çocukların oynaması için havuzun derinliğinin az olmasını istiyorsanız tek yapmanız gereken güverte istediğiniz pozisyona indiğinde inme işlemini durdurmak olacak. Böylece havuzun derinliğini istediğiniz şekilde ayarlayabiliyorsunuz.

Agor şirketi kişiye özel montaj yaptığı için fiyatlar havuzdan havuza değişiklik gösteriyor, ama muhtemelen bu sistemlerden birine sahip olmak cebinizi fazlasıyla yakacaktır. Daha fazla bilgi almak ya da teklif istemek için şirketin web sitesini ziyaret edebilirsiniz. sistemin nasıl çalıştığını anlamak için de aşağıdaki videoya bir göz atın:

Web sitesi: www.agor-eng.com/moveable-floor-for-swimming-pools

Dikkat çekici inovasyon örneklerini ve girişim fikirlerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Merve Tulum

Yazar : Merve Tulum

ODTÜ " Endüstri Mühendisliği " bölümünden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. İş hayatına hızlı bir giriş yapıp inovasyon sorumlusu, sistem ve iş analisti gibi birçok pozisyonda görev aldı. Fibabanka, Yemeksepeti ve Yapı Kredi çalışmış olduğu şirketlerden sadece birkaçı. Sizler için iş hayatında edindiği tecrübeleri sizlere aktarıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir