İnstagram Sayfa ve İçerik Fikirleri

Fortune 500 Instagram

Dijital ürünlerinizi satmanın kolay bir yolunu mu arıyorsunuz? Yan da kimler yan gelir olarak daha fazla para kazanmak ister?

Sosyal medyanın her geçen gün biraz daha artan popülerliği sayesinde, bunların ikisine de yapmak artık çok daha kolay hale geldi. Son birkaç yıldır, sosyal medya kullanımı önemli ölçüde arttı, 3.48 milyar insan sosyal medya platformlarını kullanıyor. Bu noktada, doğru yapıldığı takdirde, işiniz için sosyal medyayı kullanarak, tanınırlığınızı arttırabilir, ürünlerinizin pazarlama faaliyetlerini arttırabilir ve daha fazla para kazanabilirsiniz. Ürünlerinizin tanıtımı için kendinize uygun bir sosyal medya hesabı arayışındaysanız, seçiminizi Instagram’dan yana kullanmanız çok daha avantajlı olacaktır.

Nike ve GoPro gibi büyük markaların Instagram’ı finanse ettiği günler artık geride kaldı. Bir milyar aktif kullanıcısı ile Instagram markalar, fenomenler, bireysel girişimciler ve tasarımcılar gibi pek çok aktör için güçlü bir satış makinesine dönüşmüş durumda.

Günümüzde ise, tüketici satın alma davranışı da değişmiş olup, insanlar artık ürünleri Instagram uygulamasında keşfetmekte ve buradan satın almaktadır. Bu noktada fazla söze gerek yok, çünkü aşağıdaki sayılar birçok şeyi açıklamakta.

 • Kullanıcı hesaplarının yüzde 90’ı en az bir markayı uygulama üzerinden takip ediyor
 • Kullanıcıların yüzde 83’ü yeni ürün ve hizmetleri uygulamada keşfediyor
 • 200 milyon Instagram kullanıcısı her gün en az bir şirket hesabını ziyaret ediyor

Ve en iyi olan kısım nedir biliyor musunuz? Instagram para kazanabilmek için illa bir ürün ya da hizmet üretmek ve satmak zorunda olmamanız.

Instagram’da kimler para kazanabilir?

 • Fenomenler: Instagram takipçilerinizi etkilemek için Kylie Jenner gibi popüler bir ünlü olmanıza gerek bulunmuyor. Modern uygulama kullanıcıları orijinal ve otantik olma peşin olduğu için, takip ettiği kişilerin önerilerine güvenmekte ve kendilerine ürün ya da hizmet tavsiye eden fikir liderlerini takip etmektedir. Fenomenler için ise bu durum Instagram üzerinden para kazanmanın önemli bir fırsatına dönüşmektedir.
 • Markalar: Her gün çok daha fazla insan uygulama içerisinde iken ürün ya da hizmetleri keşfetme ve satın alma deneyimini yaşamaktadır. Günümüzde ise 25 milyondan fazla işletme potansiyel müşterilerine ulaşmak, ürün ya da hizmetlerinin tanıtımı ve satışı için Instagram uygulamasını kullanmaktadır.
 • Dijital tasarımcılar: Kaç tane takipçiniz olursa olsun, Instagram’ı kullanıyor olmak potansiyel müşterileriniz ile ilişki kurabilmenin ve ürün ya da hizmetlerinizi global anlamda tanıtabilmenin en başarılı yollarından biri. Dahası, Instagram’da herkes alışveriş yapabilmektedir, bu durum da dijital tasarımcılar için ürünlerini uygulama içerisinde satma noktasında her gün çok daha fazla fırsat sunar hale gelmiştir.
 • Instagram uzmanları: Uygulamanın her geçen gün biraz daha fazla, Instagram’dan para kazanmak isteyenleri kendisine çektiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu noktada da, uygulamayı kullanırken bazı önemli ipuçlarına sahip olmak kritik bir önem kazandı. Bu nedenle, pek çok kişi Instagram profillerini daha karlı hale getirebilmek, bir strateji geliştirebilmek, başarılı içerik notları yazabilmek ya da marka etiketlerini izleyebilmek gibi pek çok konuda yardım alabileceği uzman kişilere ihtiyaç duymaktadır. Sözün kısası, Instagram uzmanları her zamankinden çok daha fazla talep görür hale gelmiştir.

Takipçi kitleniz ne boyutta olursa olsun, Instagram hesabınızdan gelir sağlayabilmenin bazı kanıtlanmış yolları yok değildir. Bu noktada, siz de Instagram’ı para kazanabilmenin bir yolu olarak henüz kullanmaya başlamadıysanız, çok şey kaçırıyor olabilirsiniz.

Instagram’dan para kazanmaya başlayabilmek için, öncelikle kendinize, takipçilerin dikkatini çekecek, takipçi sayınızı arttıracak ve kolaylıkla size gelir sağlayabilecek popüler ve karlı bir alan seçiyor olmanız gerekmektedir.

Gelin, son zamanların en karlı olduğunu düşündüğümüz 14 Instagram konusuna birlikte bakalım.


En Karlı İnstagram Sayfa ve İçerik Önerileri:

1) Seyahat

Seyahat endüstrisi dünyanın en büyük sektörlerinden biri ve 2020’ye kadar neredeyse 818 milyara ulaştığı tahmin edilmektedir. Günümüzde seyahat aşıkları sadece seyahat etmekle kalmıyor, aynı zamanda sosyal medya üzerinde seyahat deneyimlerini de paylaşmaktadır.

Şu bilgilere bir göz atalım Seyahat edenlerin yüzde 60’ı (aynı zamanda Y kuşağı seyahat edenlerin yüzde 97’si) sosyal medyada seyahat ettikleri yerlerde çektikleri fotoğrafları paylaşmaktadır. Yüzde 87’si ise seyahat etme konusunda sosyal medyayı aktif şekilde kullanmaktadır. 33 yaşın altındaki tüketicilerin yüzde 33’ü ise tatil planları ile ilgili kararlarını verirken, gitmek istedikleri yerlerin Instagram’daki popülerliğini dikkate almaktadır.

Diğer bir deyişle, Instagram seyahat blog yazarı olmak isteyen kişiler için çok daha fazla fırsat sunmaktadır. Siz de seyahat etmeyi seviyorsanız, Instagram üzerinden farklı yollardan para kazanabilirsiniz.

Örneğin, “Salt In Our Hair” blog’unu ele alalım. Bu çift beraber dünyayı gezmekte ve seyahat etmek ile ilgili blog yazıları yazarak, seyahat fotoğrafları çeker ve YouTube kanalında seyahat video’ları yayınlayarak geçimini sağlamaktadır.

Oldukça göz alıcı Instagram paylaşımlarına bakıldığında, çiftin nasıl güzel fotoğraf çekilir noktasında oldukça başarılı olduğunu da rahatlıkla söyleyebilir. Instagram’dan para kazanabilmek için ise Hannah ve Nick kendi fotoğraf filtrelerini platform üzerinden tanıtmaktadır.


2) Güzellik

Sosyal medyanın güzellik endüstrisi üzerinden oldukça büyük bir etkisi bulunmaktadır. Günümüzde gençlerin yüzde 65’i güzellik ürünlerini sosyal medya ve fenomenler aracılığı ile keşfetmekte, bu nedenle güzellik markalarının yüzde 96’sı Instagram’da aktif şekilde faaliyet göstermektedir.

Modern uygulama kullanıcıları günümüzde satın alma kararı vermeden önce güzellik sırları ve makyaj ipuçlarını araştırmak, kullanıcı yorumlarını esas almaktadır. Bu nedenle, bu alan markalar ve fenomenler için ürünlerini dünya genelinde tanıtabilme, hedef kitleleri ile iletişim kurabilmek ve e-ticaret satışlarını arttırma noktasında pek çok farklı yol sunmaktadır.

Örneğin, Huda Kattan gibi fenomenler uygulamada sadık bir takipçi kitlesine sahip. Aynı zamanda blog yazarlığı ve girişimcilik yapan bu Irak – Amerikan asıllı makyaj sanatçının Instagram’da 39.3 milyon takipçisi bulunmaktadır. Durum bu olunca da Huda kendi güzellik ürünlerinin tanıtımını ve reklamını uygulama hesabı üzerinden yapmaktadır.

2018 yılında Instagram IGTV özelliğini devreye aldığında kullanıcılar uygulama içerisinde daha uzun videolar yaratma ve izlemenin başka bir yolunu bulmuş oldular. Aynı zamanda, güzellik sektöründeki şirketlere makyaj tüyolarını ve ürün değerlendirmelerini platform üzerinden paylaşma fırsatı da verilmiş olundu. Huda Kattan da IGTV kullanarak kendi güzellik ipuçlarını ve ürün yorumlarını paylaşmakta, izlenme oranı ise 3.7 milyona erişim durumda.


3) Moda

Fotoğraf paylaşma uygulaması olarak Instagram dünya genelinde ünlü tasarımların, moda editörlerinin ve blog yazarlarının moda endüstrisini bir sonraki seviyeye taşıyabilmesi için önemli bir araç haline dönüştü. İnsanlar günümüzde bu platformu yeni ürünler keşfetmek, moda trendlerini takip etmek ve moda fikirlerini arttırmak için de kullanmakta. Daha da fazlası, moda alanı her geçen gün biraz daha popüler hale geliyor. Yapılan bir araştırrmaya göre moda segmentindeki karlılığın 2020 yılında 689.884 milyon dolara ulaşması beklenmektedir.

Diğer bir deyişle, moda dünyası yükselişte. Başka bir kanıta ihtiyacımız var mı ki? Bu noktada, Camila Coelho’yu ele alabiliriz. Kendisinin Instagram topluluğu 8.4 milyon takipçinin üzerine çıkmış durumda. İnanılmaz, değil mi? Coelho takipçileri üzerinde büyük bir etkiye sahip, bu nedenle pek çok moda markası ürünlerinin reklamı için bu ünlü moda blog yazarı ile iş birliği yapmanın yollarını aramakta.

Yaratıcı Instagram hesabı ile paylaşımlarında Camila Coelho takipçilerinin kolaylıkla ürünlerini keşfetmesini ve satın alabilmesi için alışveriş ile ilgili etiketler de kullanmaktadır.

Aynı zamanda, Coelho giydiği markaların etiketlerini kullandığında hem yaratıcılar hem de marka alışveriş içeriklerinin performansına yönelik önemli iç görüler kazanabilmektedir. Bu özellik markaları trend olmuş alanlardaki fenomenler ile iş birliği yapmaları yönünde de cesaretlendirmekte, böylelikle yaratıcılar şirketlerden çok daha fazla teklif alabilmektedir.


4) Sağlık ve Fitness

Günümüzde, insanlar sağlıkları ile çok daha fazla ilgililer. Bununla uyumlu olarak da, fitness sektörü ise altın çağını yaşamakta. Hatta 2018 yılında sektörün toplam karı 94 milyon dolara erişmeyi başardı. Konu Instagram olduğunda ise, kulanıcılar uygulamada sağlık ve fitness ile ilgili ürünler, egzersiz ipuçları ve spor aletleri hakkında artık daha fazla bilgiye erişmenin peşinde. Bu nedenle, bu alan ürün ya da hizmetlerin reklamının yapılabilmesinin  ve tabii uygulama üzerinden daha fazla para kazanabilmenin en iyi yollarından biri haline geldi.

Bu noktada, fitness uygulaması olan Whoop’u ele alabiliriz. Şirket Instagram sayfasında en yüksek atletik performans seviyesine erişebilmenin yollarını paylaşmakta, alandaki uzmanlığını kanıtlayarak, uygulamanın tanıtımını yapmakta ve yeni müşteriler kazanma şansını arttırmaktadır.

Whoop için, Instagram üzerinden yapılan pazarlama faaliyetleri uygulama kullanıcı sayısını arttırabilmenin en önemli yollarından biri. Bunun yanında şirket uygulama takipçilerine uygulamayı ücretsiz kullanabilme fırsatı da sunmaktadır. Talkable ile yaptıkları anlaşma kapsamında ise şirket yeni müşteri kazanımının yüzde 10’dan fazlasının kaynağını oluşturan bir müşteri kazanım programı da geliştirmiş durumda. Bu kapsamda, tüm müşteriler için avantajlı olan şu teklif sunulmaktadır: Instagram hesabında Whoop hesap linki konumlandıran kişiler uygulamayı bir ay boyunca ücretsiz kullanma hakkını kazanırken, link ile Whoop hesabını ziyaret eden kişiler ise ilk ay abonelik ücretinin yüzde 30’undan muaf tutulmaktadır.

Kuşkusuz fitness sektörü, Instagram’da kendine gün geç geçtikçe çok daha fazla alan yaratmaktadır. Bu nedenle, platform üzerinden tüm kullanıcılar için, uygulama hesabında başka hesapların linkini tutmak ya da fitness programları satmak gibi bu alandan para kazanabilmenin pek çok yolu da doğmuş olmaktadır.


5) Yaşam Stili

İster inanın, ister inanmayın, hepimiz kendimiz hakkında konuşmayı seviyoruz. Sosyal medya paylaşımlarının yüzde 80’i kendi yaşamlarımız, düşüncelerimiz ya da neye inandığımız ile ilişkili paylaşımlar. Kendi hayatımızı başkalarınınki ile kıyaslamak doğamızda var. Tam da bu nedenle, sıradan bir Instagram kullanıcısı her gün ortalama 53 dakikasını uygulamada geçirmektedir.

Peki, bunun iyi tarafı nedir? Yaşam stili ile ilgili açtığınız uygulama profilindeki paylaşımlarınız için çok da fazla çaba sarf etmenize gerek bulunmuyor, yaşam biçiminizi ilgi çekici yollar ile başkaları ile paylaşmanız yeterli. Örneğin Oliver Proudlook’un bunu nasıl yaptığına bir bakalım.

Oliver nasıl yaşadığını gözler önüne sermekte ve Instagram kullanıcılarının ilgisini bu şekilde çekmeyi başarmaktadır. Kendisinin şu anda 716 bin takipçisi bulunmakta. Böyle bir takipçi kitlesi sayesinde hangi büyüklükte olursa olsun tüm şirketlerin Oliver ile iş birliği kurmak istemesi şaşırtıcı olmayacaktır. Kendisi de zaten farklı markaların ürünlerini kendi profilinde paylaşarak, tanıtımlarını yapmaktadır.

Her ne kadar Instagram sadece  içerisinde selfie ya da yemek fotoğrafları paylaşmaktan ibaret olan bir uygulama olmasa da, başkalarının hayatları her zaman insanlar için merak uyandırıcı olacaktır. Bu durumda yaşam stili alanının Instagram da neden bu kadar popüler ve karlı olduğunu açıklamaktadır.
Her ne kadar Instagram sadece  içerisinde selfie ya da yemek fotoğrafları paylaşmaktan ibaret olan bir uygulama olmasa da, başkalarının hayatları her zaman insanlar için merak uyandırıcı olacaktır. Bu durumda yaşam stili alanının Instagram da neden bu kadar popüler ve karlı olduğunu açıklamaktadır.


6) Aile

Modern aileler her zamankinden çok daha fazla birbirleri ile iletişim halindeler. Business Instagram’a göre Y kuşağı annelerin yüzde 68’i günlük olarak Instagram kullanmakta, sıradan bir anne her gün 6 kere Instagram uygulamasına göz atmakta ve annelerin yüzde 78’i Instagram’da gördüğü ilham verici bir içeriğin ardından aksiyona geçmektedir. Daha da fazlası, babalar da aynı şekilde uygulamayı aktif olarak kullanmaktadır. Uygulamayı kullanan babalarının neredeyse yarısı aile ile ilgili hesapları takip etmekte ve yüzde 69’u gördükleri içeriklerden sonra aksiyona geçmektedir.

Basitçe ifade etmek gerekirse, aile alanı her geçen gün biraz daha popülerlik kazanmakta. Aileler için bu diğer anne ve babalar ile ilişki kurabilmek, kendi aile ipuçlarını paylaşmak ve uygulama üzerinden para kazanmak için önemli bir fırsat anlamına gelmektedir.

Instagram’da Taza olarak bilinen Naomi Davis, aile konularında blog yazarlığı yapmanın yanısıra uygulamada aile ve annelik konularında ilgi çekici içerikler paylaşan kişiler için verilebilecek en iyi örneklerden biri. 5 çocuğu olan Naomi takipçileri ile kendi hayatını paylaşmakta, ipuçları sunmakta ve dünyadaki diğer tüm aileler için ilham kaynağı olmaktadır.


7) İş dünyası

Günümüzde pek çok kişi elinin altında birçok farklı iş fırsatı bulundurmaktadır. Hatta çevrimiçi yollardan para kazanmak ya da evden yürütülebilecek bir iş kurmak hiçbir zaman bu kadar kolay olmamıştır. Bununla uyumlu olarak, insanlar iş dünyası ile ilgili izleyebilecekleri yol tavsiyeleri ve ipuçlarını her zamankinden daha fazla arar, aynı zamanda da başarılı girişimciler ve iş adamlarını takip eder hale gelmiştir.

Konu iş dünyası ile ilgili hesaplara geldiğinde, seçtiğiniz şey ister topluluk önünde konuşma tüyolarınızı ya da çevrimiçi pazarlama aracınızı tanıtmak, ister girişimcilik fikirleriniz ve hatalarınızı paylaşmak olsun, buradaki temel şey para kazanabilmeleri için insanlara değerli ipuçları sunabiliyor olmanızdır.

Bu noktada, Gary Vaynerchuk’un kendi kişisel işlerini pazarlamak için Instagram’ı nasıl kullandığına göz atmak faydalı olacaktır.

Gary sayısız içerik (video, IG hikayeleri, paylaşımlar) yaratmakta ve iş yönetimine dair ipuçları paylaşmaktadır. Fakat dünyanın en ünlü moda girişimcilerinizden biri değilseniz, sizin için iş aktivitelerinizin yüksek kalitedeki görsellerini paylaşmak bu kadar da kolay olmayacaktır. Yine de, istediğiniz alandaki uzman fikirlerinizi paylaşabilmek ve takipçilerinin ilgisini çekebilmek için internetteki hazır görsellerden faydalanabilirsiniz.


8) Müzik

Müziği sevmeyen neredeyse hiç kimse yoktur. Hatta insanların yüzde 20’si müziği arkadaşları olarak atfetmektedir. Bu nedenle, insanlar müzik dinlemeye ve müzik aleti çalmaya bayılmaktadır.

Ariana Grande, Selena Gomez ve Beyonce tüm zamanların en çok takipçisine sahip ilk Instagram hesaplarına sahip ilk 10 kişinin arasında yer almaktadır. Bu da, günümüzde, müzik sektörünün popülerliği sayesinde müzisyenler için Instagram üzerinden para kazanmanın birden fazla yolu olduğu anlamına gelmektedir.

Bu noktada, dijital ürünlerin satıldığı Sellfy’nin kullanıcısı Adam Mclnnis’in müzik sektöründeki bir girişimci olarak nasıl para kazandığına bakmak faydalı olacaktır. Müzik alanındaki en ünlü Sllfy satıcılarından biri olarak, Instagram’da da ürünlerini pazarladı ve 2 ayda 20 bin kazandı.


9) Fotoğraf

Fotoğraf paylaşma aracı olduğu için aslında Instagram’daki temel unsurun fotoğraf olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Günümüzde, kullanıcılar uygulamaya her gün toplamda 95 milyon fotoğraf ve video yüklemektedir. İster bir marka ister bir fenomen olun, çekici bir Instagram hesabına sahip olmak ve sayısız hesap arasında fark edilebilmek için mutlaka göz alıcı fotoğraf paylaşımları yapmanız gerekmektedir. Tam da bu sebepten, fotoğraf platformdaki en popüler ve karlı sektörlerden biri haline gelmiştir.

Örneğin, fotoğraf alanında deneyimli olan Keydrin Keylo Franklin’in Instagram hesabına göz atabilirsiniz. Kendisi kendi içeriklerinin reklamı için Instagram hesabını kullanmaktadır.

Diğer bir örnek ise Depositphotos hesabıdır. Hazır video ve görsel kütüphane hizmeti sunan şirket, göz alıcı Instagram paylaşımları yapmak isteyen 25 milyon şirket için kendi ürünlerinin Instagram hesabında tanıtımını yapmaktadır.


10) Yiyecek

İşte göz ardı edemeyeceğimiz bir gerçek: Yemek hayatımızın en önemli unsurlarından biri. Günümüzde pek çok insan yemek konusunda bir hayli takıntılı durumdadır.

Yiyecek sektürünü etkileyen faktörlerden biri de kuşkusuz Instagram, bu nedenle platform yemek blog yazarları, restoranlar ve kendine yeni takipçiler arayan şefler için en uygun yer haline gelmiştir.

Örneğin, Melissa Hie’ın Instagram hesabına bakabilirsiniz. Yemek yemeye ve seyahat etmeye dair sevgisini Instagram’da 384 bin takipçisi olan bir yemek ve seyahat hesabına dönüştürmeyi başarabilmiştir.

Neredeyse hepimiz en az bir kere Instagram’da lezzetli bulduğumuz bir yemeğimizin fotoğrafını paylaşmış ya da sevdiğimiz bir yemeğin tarifini okumuşuzdur. Hatta insanlar diğer kişilerin uygulamadaki ilgili diğer görselleri bulabilmesi için özel yemek etiketleri bile kullanmaktadır. Bunlar içerisinde en çok kullanılan ilk 5 etiket şu şekildedir.

 • #food
 • #foodporn
 • #instafood
 • #foodphotography
 • #yummy11) Hayvanlar

Günümüzde, Instagramda bir takipçi ordusunu kendinize çekebilmek için artık dünya genelinde bir ünlü (ve hatta bir insan) olmanıza gerek bulunmamaktadır: Çünkü artık ev hayvanlarının fenomen olduğu bir döneme girdik. Ev hayvanı sektörü 2019 yılında 75.38 bin dolar değerine erişmiştir ve hala insanlar kedilerin, köpeklerin ya da diğer ev hayvanlarının sevimli fotoğraflarına kendilerini kaptırmaktan alıkoyamamaktadır. Jiffpom gibi nlü ev hayvanları Instagramda milyonlarca takipçiye erişebilmektedir.

Jiffpom hesabının üzerinden pelüş oyuncaklar, kitaplar ve takvimlerin satışını yapmaktadır. Target ile olan işbirliği kapsamında ise Jiffpom, aynı zamanda Amerikadaki tüm Target mağazalarında da bulunabilecek bir puzzle koleksiyonu bile geliştirmiştir.

Hepimiz hayvanları severiz. Bu noktada, Instagram da temizlik ürünleri, yavrulamaya dair ipuçları, hayvan oyuncakları, hayvan kostümleri ve aksesuarları gibi pek çok ürünün tanıtımını yapabilmek için ev hayvanlarınızın sevimli fotoğraflarını paylaşabilmenin en uygun platformlarından biridir.


12) Kendin Yap (DIY)

Bir şeyleri kendi elleriniz ile yapmak son derece tatmin edicidir. Öte yandan başkalarına bir şeyin nasıl yapılacağını öğretmek ise insana çok daha fazla mutluluk verir. Bu noktada, siz de kendi kendinize üretmeyi sevenlerdenseniz, size takipçi kazandırabilecek bir “Kendin Yap (DIY)” hesabı kurmayı düşünebilirsiniz. Böylelikle hem sevdiğiniz şeyi yapmaya devam edecek, hem de para kazanma fırsatı yakalayacaksınızdır.


13) Internet Capsleri

Internet capsleri şu anda oldukça revaçta. Hemen hemen her sosyal medya platformunda bolca paylaşılmış bu tür içerikler ile karşılaşmanız mümkün, Instagram da bunlardan bir tanesi. Internet capsleri eğlencelidir ve fazla zaman almaz, diğer bir deyişle bu da Instagram popülerliği için olmazsa olmaz bir özelliktir.

Arkadaşlarınızın ve onların da arkadaşlarının tekrar tekrar paylaşmak isteyeceğini düşündüğünüz Internet memeleri yaratabileceğinize inanıyorsanız, neden siz de bu alanda adım atmayasınız ki?


14) Motivasyon verici alıntılar

Edebiyattaki tüm ilham verici şeyleri okumak için yeterli zamanınız olmamasına rağmen hayatınızda biraz ilhama ihtiyaç duyuyorsanız ilham verici alıntıları okumak sizin için iyi bir alternatif olabilir.

Belki siz de kendi motivasyon verici işlerinizi sektörel ölçekte ortaya koyabileceğinizi düşünüyorsanız bu alanı değerlendirebilirsiniz.


Sonuç

Bağlılık oranı en yüksek kullanıcı tabanı ile en hızlı büyüyen sosyal medya ağlarından biri olarak Instagram herkes için platform üzerinden para kazanabilmesi için çeşitli yollar sunan güçlü bir satış aracına dönüşmüştür. Pek çok farklı karlı Instagram alanı sayesinde ise kendi tutkunuzu işe dönüştürmek artık eskisi kadar zor değil, bu yüzden siz de Instagram hesabınızdan para kazanmak için elinizde bulunan potansiyel fırsatlardan bir an önce faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Merve Tulum

Yazar : Merve Tulum

ODTÜ " Endüstri Mühendisliği " bölümünden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. İş hayatına hızlı bir giriş yapıp inovasyon sorumlusu, sistem ve iş analisti gibi birçok pozisyonda görev aldı. Fibabanka, Yemeksepeti ve Yapı Kredi çalışmış olduğu şirketlerden sadece birkaçı. Sizler için iş hayatında edindiği tecrübeleri sizlere aktarıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir