Az Sermaye İle Ne İş Yapabilirim?

Şu anki ekonomik durumlar yüzünden birçok insan kendi kaderini elinde tutmak ve geleceğini kontrol etmek istiyor. İnsanlar sermaye koymadan ya da az bir sermayeyle kurabilecekleri işleri araştırıyor. Aslına bakacak olursanız doğru bilgi birikimiyle aşağıdaki iş fikirlerinden birine az bir sermayeyle başlayabilirsiniz.

Özel koçluk veya kariyer koçluğu: özel koçlar veya kariyer koçları insanların içlerindeki potansiyellerini en yüksek seviyeye çıkarmalarına yardımcı olan kişilerdir.

 

Sosyal medya danışmanlığı: sosyal medya çok popüler olsa da birçok insan hala sosyal medyadan nasıl faydalanacağını bilmiyor. Facebook, Twitter ve büyümekte olan diğer sosyal paylaşım ağları günümüz dünyasının yeniden tanımlanan pazarlamasıdır. Eleman aranıyor ilanlarına bir göz atın. Çoğu insan sosyal medyadaki görünürlüklerini arttırmalarına yardımcı olacak insanlar aramaktadır. Neden bu insanlara yardımcı olmayasınız ve aynı zamanda yeni bir kariyer yolculuğuna çıkmayasınız?

Düzenleyici: bilgi birikiminizden yararlanarak diğer insanların hayatlarını düzenleyebilirsiniz. Birilerinin stok yapma veya düzenleme konusunda becerisi yoksa bu kişilerin hayatlarını organize ederek para kazanabilirsiniz.

İstilacı türdeki haşereler ile mücadele: birçok insan haşere saldırısından muzdariptir ve bu haşereler sadece iki ayaklı olanlar değildir. Kötü kokulu böcekler ve teke böcekleri de sorun yaratan böcek türleri arasındadır. Ne yazık ki imha edicilerin çoğunluğu bu avcılarla nasıl mücadele edeceğini bilememektedir.

Uygulama geliştirme: içinizdeki teknoloji sevgisini kullanarak başkalarının uygulamalar geliştirmesine yardımcı olabilirsiz. İşletmeler ürünlerini ve hizmetlerini halka doğrudan sunmanın yollarını aramaktadır. Bunu da ancak uygulamalar aracılığıyla yapabilirsiniz.

Özel yaşam danışmanlığı: 2005 yılından beri 500 milyondan fazla tüketicinin online kayıtlarına bir şekilde ulaşılmaktadır. İlerleyen zamanlarda bu rakamın artması bekleniyor çünkü teknoloji hayatımızın her alanına nüfuz etmeye devam ediyor. Özel yaşam danışmanları hem işletmelere hem de bireylere hizmet vererek gizli tutulan bütün özel konuların korunmasına yardımcı olurlar.

Çevreci işletmeler için halkla ilişkiler: Ne yazık ki çevreci işletmeler sosyal sorumluluk noktasındaki girişimlerini nasıl kullanacaklarını pek bilmezler. Ağzınız iyi laf yapıyorsa ve ikna kabiliyetiniz yüksekse çevreci işletmelerin kendilerini pazarlamasına yardımcı olabilirsiniz.

Yaşlı hizmetleri:Az semayeyle başlanacak işlerden biri de yaşlılara türlü hizmetler vermektir. İnsanların yaşam süresi uzamaya başladığından yaşlı popülasyonu da her geçen gün artmaktadır. Bu da bakıma muhtaç bir sürü insan olduğu anlamana gelir. Bu insanların çocukları da çalışmak zorunda olduğundan birçoğu anne babalarına bakmaları için başkalarına ihtiyaç duyarlar. Siz de bu yaşlı insanlara bakarak para kazanabilirsiniz.

İkinci el: ekonominin durgun olduğu dönemlerde insanların çoğu ucuz alışveriş yapmanın yollarını ararlar. Sizde bu butik pazarın avantajlarından yararlanarak “iyi kullanılmış” ikinci el ürünleri satabilirsiniz. Bu işe başlamak için envantere ihtiyaç duyacak olsanız da az bir sermaye işinizi görecektir.

Düğünler için video ve fotoğraf çekimi: Fotoğraf çekmeyi seviyor ya da bu tür aktivitelere ilgi duyuyorsanız az sermaye ile yapabileceğiniz karlı bir işe sahip olabilirsiniz. İnsanlar düğünlerinin ve özel etkinliklerinin videolarının çekilmesini isterler. Bu pazar eskiye oranla tam kapasite çalışmaktadır. Sadece bir kamera ve fotoğraf makinesine sahip olarak ve küçük bir eğitimle para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Özel gıda tedarikçisi: alerjisi olanların ve belli diyet kurallarına uyması gereken insanların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. İşte bu nedenle bu insanlar kendileri için uygun olan gıdaları ararlar. Bu tür gıdalar için olan talep oldukça yüksektir ve artmaya da devam edecektir. Az sermayeyle girebileceğiniz bu sektörde siz de bu büyük pastadan kendinize güzel bir pay alabilirsiniz.

Sizin de az sermaye ile yapabileceğiniz iş fikirleriniz var mı?

Az sermaye ile ne iş yapabilirim diyenler için sermayesiz iş fırsatlarını ve az sermayeli işleri araştırmaya devam edceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir