İş Hayatında Mutlu Olmanın Yolları

İşyerinde mutsuz olursanız bu bütün hayatanızı etkileyebilir. İşte sizlere iş hayatında mutlu olmanın yollarından bazıları. Bunlara odaklanmaya ve uygulamaya başlayın.

 

1 – Minnettar olun

Şükretmek mutluluğu yakalamanın en hızlı yoludur. Sizin yerinizde olmak isteyen işsizleri düşünün. Kısa sürede çok daha fazla mutlu olacaksınız.

 

2 – İş aramaya başlayın

Bu hileyi tedbirli bir şekilde kullanın. Gerçekten mutsuzsanız hayatınızın kontrolünü tekrar ele almanın en kolay yolu iş aramaya başlamaktır. Herhangi bir işe başvurmasanız bile en azından sorumlu olduğunuzu hissedersiniz. Karar vermeden önce, var olan işinizi bırakmaya hazır olduğunuzdan emin olun. Hızlı karar vermek ve hoşlanmayacağınız bir işe girmek istemezsiniz.

 

3 – Küçük şeylerden keyif alın

İşyerinde iyi arkadaşlarınız mı var? İşyeriniz en sevdiğiniz restoranlardan birine mi yakın? Küçük şeylere odaklanmak gününüzün bir bölümünün daha eğlenceli olmasını sağlar.

 

4 – Eviniz güvenli bölgeniz olsun

İşyerinde sorun yaşıyorsanız evinizin sizin için rahatlatıcı bölge olması gerekir. Evinizi sevdiğiniz koku, kahve veya hatıralarla doldurmanız stresli bir günün sonunda rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

 

5 – Karar verin: kötü gün, kötü hafta veya kötü iş

Kötü bir gün işyerinizin de kötü görünmesine neden olacaktır. Kısa süreliğine kötü zamanlardan mı geçiriyorsunuz yoksa gerçekten kötü bir durum mu var karar verin. Kötü bir gün geçirdiğinize karar vermeniz olayı atlatmanıza ve kötü günü iyi bir güne dönüştürmenize yardımcı olacaktır.

 

6 – Sağlıklı beslenin

Unutmayın: yediğin ne ise, sen osun. Sağlıklı gıdalar tüketin. Abur cubur yemek kendinizi daha kötü hissetmenize neden olur ve bu durum iş hayatınızı da etkiler.

 

7 – Patronunuzla konuşun

İşyerinde kendinizi kötü hissetmenize neden olan bir şeyler varsapatronunuzla konuşmaktan korkmayın. İş arkadaşınızla kötü zamanlar geçiriyor olabilirsiniz veya daha zorlu bir proje de yer almak istiyor olabilirsiniz. Patronunuzla konuşmak sorunları çözümü için en etkili yöntemdir.

 

8 – Olumsuzluktan uzak durun

Olumsuzluk bir hastalıktır ve kendi kendine büyür. Her ofiste en az bir felaket tellali vardır. İşyerinde zor zamanlar geçiriyorsanız bu tür insanlardan uzak durun çünkü kendinizi daha kötü hissetmenize neden olurlar. Sizi yukarı kaldıracak olumlu insanlar bulun. Olumlu insanlar güçlüdür. Değişiklikler yapmanıza yardımcı olacak insanlarla bağlantı halinde olun.

 

9 – Tutkunuzun peşinden gidin

Bazen insanlar işyerindeyken mutsuz olur çünkü tutkunu oldukları projelerin peşinden gidecek şansı yakalayamazlar. Siz de bu durumdaysanız harekete geçin. Sizi heyecanlandıran bir projeyle patronunuzun kapısını çalın. Daha sonra,  yönetimi ele geçirmek için gönüllü olun. Bu liderlik becerilerinizi göstermenize yardımcı olur ve önemsediğiniz bir şeyi yapma fırsatı yakalarsınız. Bu iki taraflı kazanç sağlar. Patronunuz hayır derse, üzülmeyin. Patronunuzun ne yapmak istediğinizi bilmesini sağlayın ve tutkunuzu patronunuzun önemsediği bir projeye aktarmanın yolunu bulun.

 

10 – Arkadaş edinin

İşyerinde yakın bir arkadaşınızın olması mutlu olmanıza yardımcı olur. Sizin de bir tane yakın arkadaşınız olsun. Bu en zeki veya en popüler kişi olmak zorunda değil. Kötü günlerde size moral verecek ve sizin de aynısını onun için yapacağınız biri olsun.

 

İlginizi çekebilir

İş Yerinde Mutlu Olmanın Yolları
İş Hayatında Başarılı Olmak İçin Bir Sihirbaz Gibi Düşünün!
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir