İyi bir gece uykusu vaat eden melatonin spreyi

2013 yılında çıkardıkları ve büyük başarı yakalayan Sprayable Energy isimli üründen sonra aynı girişimci firma, ‘Sprayable Sleep’ isimli yeni ürünüyle geri döndü. Sprayable Sleep,  doğal bir şekilde uykuya dalmanıza ve tazelenmiş bir şekilde uyanmanıza yardımcı olan dünyanın ilk spreyidir.

Melatonin hapları uykuyla alakalı bozuklukları tedavi etmek için uzun süredir kullanılmaktadır. Sprayable Sleep’i geliştirenler melatonin spreyinin haplara göre daha farklı faydalarının olduğunu iddia ediyor. 22 yaşındaki girişimci Ben Yu ve 35 yaşındaki ortağı Devan Soni’nin söylediklerine göre hap formundaki hormonun etkinliği sindirim sürecinde kayboluyor ancak bu durum spreyde yaşanmıyor.

Sprayable Sleep’in yaratıcıları şunları söylemiştir: “Sprayable ihtiyacınız olan melatonin seviyesini sizlere veriyor ve vücudunuzun melatonini doğal bir biçimde nasıl ürettiğini ve kullandığını taklit ediyor. Sprayable Sleep uykunuzu kontrol etmenize yardımcı oluyor. Diyelim ki seyahat ettiniz ve uçak yolculuğundan sonra sersemlik yaşıyorsunuz veya işyerinde gece vardiyasına kaldınız, Sprayable melatonin spreyi istediğiniz zaman uyumanıza yardımcı oluyor. Bu sayede tazelenmiş bir şekilde uyanıyorsunuz.”

Her şişede düzenli kullanımla bir ay yetecek 60 sıkımlık sprey var. Bu spreyin temel üç bileşeni var: melatonin, tirozin ( amino asit türevi ) ve damıtılmış su. Yapmanız gereken tek şey yatağa gitmeden sadece 1 saat önce spreyi boynunuza iki kere sıkmak ve göz kapaklarınız ağırlaşana kadar beklemek.

melatonin-spreyi

5ml’lik şişesi 15 dolar olan Sprayable Sleep’in tıpkı Sprayable Energy gibi Amerikan Gıda ve İlaç Kurumundan ( FDA ) herhangi bir onay almasına gerek yok çünkü reçetesiz satılan bakım ürünü olarak sınıflandırılıyor. Spreylerin her ikisi için de patent başvurusu yapıldı. Yu ve Soni kitle fonlaması sitesi Indiegogo aracılığıyla bu yenilikçi ürünleri için finansman kampanyası başlattı ve 15,000 dolar olan finansman hedeflerini kısa sürede aşarak şimdiden 100,000 dolar toplamayı başardılar.

Yu kampanya ile ilgili şunları söylemiştir: “Bu inanılmaz bir şey. Aldığımız bütün bu desteğe inanamıyoruz. Bütün bu desteği, nazik sözcükleri ve destekçileri görünce ağzımız açık kaldı.”

Yapılan araştırmalara göre her 3 kişiden 2’sinin uykuyla alakalı sorunlar yaşadığını düşünecek olursak bu olumlu geri dönüş hiç de şaşırtıcı değil. Bu başarılı iş fikrinin yaratıclarınıdan Yu, yine de insanların ürününe bel bağlamasını istemiyor ve sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Hayatınızı bu tip şeyler olmadan sürdürmeyi denemelisiniz, yapay ışığı sınırlandırmayı deneyin ve uykunuzu alın. Ancak bunu yapamadığınız zamanlarda veya seyahat ettiğinizde ve uçak yolculuğu sonrası sersemlik yaşadığınızda eski düzeninize girmek amacıyla vücudunuzu eğitmek için bu tür şeyler kullanabilirsiniz.”

Tüm dünya üzerinden ses getiren en başarılı iş fikirlerini ve girişimcilik ürünlerini araştırmaya devam edeceğiz. Ürün hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir