Sıcak bir sarılma hissi veren battaniye stresi azaltıp daha iyi uyumanızı sağlıyor

Gravity battaniyesinin altına girmek sıcak bir sarılma hissini de beraberinde getiriyor. Tüm vücudunuzu saracak büyüklükteki bu peluş battaniye vücut ağırlığınızın yaklaşık % 10’u kadar bir ağırlığa sahip.

Kickstarter projesi olan Gravity, ‘ağırlıklı’ bir battaniyenin kaygıyı azaltabileceği ve daha iyi uyumanızı sağlayabileceği fikri üzerine geliştirildi. Battaniyeyi yalnızca birkaç dakika kullanarak ve etkilerini anında hissedebiliyorsunuz. Kickstarter’da 23.800’den fazla destekçi bulan fikir, büyük bir başarıya imza atarak 21.500 dolarlık hedefine 45 dakika gibi kısa bir süre içinde ulaştı ve 4.7 milyon dolardan fazla fon topladı.

Dilerseniz şimdi yumuşacık Gravity battaniyesinin özelliklerine bir göz atalım:

Şu an için Gravity bir yatak örtüsünden ziyade adeta size özel tasarlanmış bir battaniye gibi diyebiliriz. Battaniyenin boyutu da yaklaşık 120 cm’e 180 cm kadar.

Gravity’nin üç farklı ağırlık seçeneği mevcut: 45 ila 70 kilo ağırlığındaki kişiler için 7 kilo, 70 ila 90 kiloya kadar olanlar için 9 ve 90 kilodan ağır olanlar için ise 11 kilo.

Gravity battaniyesinin dışı yumuşak bir mikro-polar dokusuna sahip. İç kısmına dokunduğunuzda ise sanki bir armut koltuğa oturmuş gibi hissediyorsunuz.

Şirket, ağırlıklı battaniyelerin serotonin ve melatonin düzeylerini artırabileceğini, aynı zamanda kortizol düzeylerini de azaltabileceğini gösteren araştırma verileri yayınladı.

Şirket çalışanları, bu ağırlığın daha iyi uyumanıza yardımcı olduğunu ve stresinizi azalttığını söylüyor.

Gravity’nin fiyatı tam olarak 279 dolar olacak. Ancak şirketin Kickstarter kampanyasına şimdiden destek vererek 189 dolara bir battaniye satın alabilirsiniz.

Şirket yetkilileri, Gravity battaniyelerin en geç 2017 yılının sonbaharına kadar Kickstarter destekçilerinin eline geçeceğini düşünüyor.

Başarılı bir inovasyon ürünü olan battaniyeyle ilgili daha fazla bilgi almak için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilir ya da şirketin Kampanya sayfası‘nı ziyaret edebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir

Uyku Kalitesini Artıran İnovatif İş Fikirleri
Rüyada Olduğunuzu Anlamak İster miydiniz!
girişimciler

Yazar : girişimciler

Ankara Üniversitesi "Maliye" bölümünden mezun oldu ve Quenn Mary Üniversitesinde Ekonomi masterı yaptı. Topluma ve insana değer katan birçok projede çalıştıktan sonra TBMM'de ekonomist ve danışman olarak görev yapmaya başladı.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir