Uyku Hikayeleri İçin Akıllı Mini Telefon Projektörü

Moonlite, duvara ya da tavana yansıtılan görüntüler kullanan mini bir projeksiyon cihazı ile çocuk hikayelerini gerçeğe dönüştürmek için tasarlanmış.

ABD Ulusal Eğitim İstatistikleri Merkezi’ne göre evinde kendisine hikaye okunan çocuklar, diğer çocuklara kıyasla çok daha sağlıklı bir uyku düzenine sahip. Bunun gibi araştırmalar aileleri çocuklarına uyku vakti hikayeleri okumaları konusunda daha da bilinçlendiriyor. Daha önce  çocukların hikayelerde kendi fikirlerini ortaya koymalarını sağlayan resim kitabı uygulamasını ve  ise bölümleri bitirdikçe sunduğu ödüller ile çocukları okumaya teşvik eden Netflix dijital kütüphanesini görmüştük. Şimdi ise Moonlite, duvara ya da tavana görüntü yansıtmaya yarayan ve akıllı telefona takılan ilk mini projektörü yarattı.

Projektör, akıllı telefonların flash kaynağına takıldığından birçok akıllı telefonda kullanılabiliyor. Kullanıcılar ilk olarak bir resim veya hikaye makarası takıyor ve sonrasında projektör yayına başlıyor. Hikayenin metinleri ise akıllı telefonun ekranında görüntüleniyor ve bir uygulama sayesinde aileler sözcükleri kolaylıkla takip edebiliyor. Kullanıcılar hikaye makarasını çevirdikçe metin sayfaları da değişiyor. 2 ila 7 yaş arasındaki çocuklar için uygun olan Moonlite, HD görüntü ve uygulama içi ses efektleri gibi deneyimi daha yoğun ve büyülü bir hale getiren ilginç özelliklere de sahip. Cihaz ayrıca uygulama içi okuma aktiviteleri ile erken yaşta okumayı da öğretiyor.

İlham verici inovatif iş fikri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Başarılı iş fikrinin yaratıcısı Natalie Rebot isimli girişimci fikrini hayata geçirmek için Kickstarter üzerinden 345,700 dolar toplayarak büyük bir başarıya imza attı.

Sizce çocukların hayatını daha kaliteli zaman geçirmelerini sağlamak üzere başka ne gibi iş fikirleri hayata geçirilebilir?

 

İlginizi çekebilir

Çocuklara Yabancı Dil Öğreten Sosyal Robot
Çocuklarınıza Girişimcilikle İlgili Öğretmeniz Gereken Beceriler

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir