Japon girişimciler, tuvaletinizin ne zaman geleceğini haber veren cihaz geliştirdi

Su içmemiz veya spor yapmamız gerektiğini hatırlatan bir sürü uygulama var ancak bu yeni giyilebilir cihaz sayesinde ne zaman tuvalete gitmeniz gerektiğini öğreniyorsunuz. Triple W isimli California merkezli Japon girişimi bağırsak hareketleriyle ilgili öngörülerde bulunan ve tuvalete gitme ihtiyacı hissetmeden on dakika önce kullanıcıları uyaran yenilikçi bir teknoloji geliştirdi.

Bu konsept eğlenceli görünebilir ancak programlanmış molalara göre çalışanlar ve tuvaletini tutamama gibi sağlık problemleri olanlar için harika bir çözüm. Yapmanız gereken tek şey cihazı midenizin üzerine yapıştırmak ve cihazı akıllı telefonunuzdaki uygulamaya bağlamak. Cihazın içindeki sensörler bağırsaklarınızdaki şişkinlikleri algılıyor ve on dakika önceden akıllı telefonunuza uyarılar gönderiyor. Aynı zamanda bu uygulama günlük alışkanlıklarınızı öğrenmek ve uyarıların doğruluğunu geliştirmek için bağırsak hareketlerinizi kaydediyor.

Triple W cihaza ‘D Free’ ismini verdi.  Üreticiler cihazı önceden kestirilemeyen bağırsak hareketlerine karşı insanları uyarmak ve tuvalet bulmaları için zaman kazandırmak amacıyla geliştirdiklerini söylemişlerdir. Üreticiler cihazın destekli yaşam tesislerinde veya bakım evlerinde kalan ve tekerlikli sandalye kullananlar veya hareket kabiliyeti kısıtlı olanlar için oldukça faydalı bir ürün olduğunu belirtmişlerdir.

Geçici fiyatı 200 dolar olan D Free henüz tüketicilerin kullanımına sunulmadı. Cihazı Mayıs ayında Amerikalı tüketicilere ve Aralık ayında Japon tüketicilere göndermeye başlamayı ümit ediyorlar. Aynı zamanda büyük ölçekli üretime geçtikten sonra fiyat etiketini 50 dolara indirmeyi düşünüyorlar.

Aşağıdaki videoyu izleyerek D Free hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Gündelik yaşamımızda ilginç ve yaratıcı çözümler sunan girişimleri ve iş fikirlerini siz değerli okuyucularımız için araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir