Bu Akıllı Klozet, Neredeyse Her Şeyi Sizin İçin Hallediyor!

Siz değerli okuyucularımıza özel en başarılı inovasyon ürünlerini ve yenilikçi iş fikirlerini araştırmaya devam ediyoruz.

Banyo ve tuvaletler teknolojinin sızmadığı evimizdeki birkaç odadan biri. Fakat Japonların yeni akıllı klozetin ile bu son kale de zapt edilecek gibi görünüyor. Neden böyle söylediğimizi merak ediyorsanız, sizi bu sektörün en akıllı klozeti olan Toto Neorest NX2 ile tanıştıralım;

Açıkçası bu klozetin yapamayacağı pek bir şey yok. Siz yaklaştığınızda otomatik olrak kapağı açılan klozeti programlayarak, oturağın anında ısınmasını sağlayabilir ve oturduğunuzda hissettiğiniz o soğukluk hissinden kurtulabilirsiniz. İşinizi bitirdiğinizde ise tuvalet kağıdı kullanma ihtiyacı duymayacaksınız. Zira Neorest sizin için temizliği üstleniyor. Temizlik görevini yerine getirdikten sonra da içerisindeki kurutucu ile temizlediği yerleri kurutuyor.

Neorest NX2’yi kullandıktan sonra etrafa deodorant sıkmanıza da gerek olmayacak, çünkü klozetin kendi deodorantı bulunuyor. Toto’nun tescilli sifon sistemi olan “Tornado sifon” tekrar dizayn edildi ve sadece istenmeyen atıkları yok etmek için değil, ulaşılamayan yerlerin temizliğini de yapabilmesi için geliştirildi. NX2 iyonize eWater kullanıyor. Temizlik ve bakteri üremesini engellemek için kullanılan bu elektrolit su yetersiz kalırsa da, UV ışınları ile yapılan temizlik klozetin dezenfekte olmasını sağlayacaktır. Yani bu tuvaletin içerisini hiçbir zaman temizlemeniz gerekmeyecek, zira kendi kendini temizliyor.

Ayrıca, klozetin kapağına da dokunmanız gerekmiyor. Çünkü siz yaklaşırken otomatik olarak açıkan kapak, siz kalktığınızda da kendiliğinden kapanıyor. Başarılı bir inovasyon ürünü olan klozet hakkında daha somut bilgi almak için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Fakat dünyanın en akıllı klozeti olan Neorest NX2 pek de ucuz değil. Önümüzdeki yaz Amerika’da satışa sunulması beklenen klozetin 11 bin dolar fiyat etiketine sahip olacağı düşünülüyor. İşin aslı, muhtemelen bu fiyata değecek bir ürün.

 

İlginizi çekebilir

Akıllı Ürünlerle İlgili İnovasyonlar
En Yenilikçi Tuvaletler
Refik Lutfi ÖZSÜLLÜ

Yazar : Refik Lutfi ÖZSÜLLÜ

ODTÜ'den mezun olmadan önce yıllarca TRT Haber gibi birçok platformda editörlük yapan teknoloji aşığı biri. İnovasyonları, girişim fikirlerini ve tüm dünyadan yenilikleri sizler için araştırıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir