Akıllı camlar ile tuvalet kapıları artık saydam!

Mahremiyetin en önemli olduğu yer olan lavabolardaki hayatımıza ilginç bir boyut kazandırmak ister misiniz? Viyana’da oldukça çılgın bir işletme, kapıları camdan olan tuvaletler kurdu, eğer kullanıcı kapısını kilitlerse camın rengi bulanık oluyor ve içerisi gözükmüyor.

Birçok insan için, kamusal alanda lavaboları kullanmak zaten yeterince rahatsız edici bir durumken, Viyana’daki Cafe Diglas’ın sahipleri, normal tuvalet kapıları yerine camdan transparan kapılar koyarak bu işi kendileri için daha ilginç hale getirmeye karar vermişler. Resimde de gördüğünüz gibi bu kapılar akıllı ve kullanacak kişi, kapıyı kilitlediği anda flu oluyor ve bir şey gözükmüyor. Böylece, kapıyı açık unutma ihtimaliniz de ortadan kalkıyor. Tabii siz Show yapmak isterseniz o ayrı. Youtube’daki videoda, bu tuvaletler çalışır halde gösteriliyor.

Bu güzel teknolojiyi şu şekilde özetleyebiliriz: ” Gümüş moleküllerinden yapılan ve elektrik sayesinde saydam görünen akıllı cam , voltaj düşürüldüğünde moleküller daha fazla ışığın emilmesini ve camın bulanık gözükmesini sağlıyor. Elektriğin şiddetine göre camların saydamlık derecesi değişebilmekte. ”

Tuvallette biri var mı yok mu tereddüttü yaşamamızı ortadan kaldıran bu akıllı camları kendi işletmenizde kullanarak siz de farkındalık yaratabilirsiniz. Bu akıllı camlar hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir