Kadın Girişimciler İçin Online İş Fırsatları

Girişimci olmanın yollarının arıyorsanız ancak bir türlü fikir bulamıyorsanız bu makale tam size göre.

Bazen az da olsa kalıpların dışına çıkarak düşünmek amaçlarınızı ve çıkarlarınızı nasıl birleştireceğinizi anlamanıza yardımcı olur.

Umarız ki aşağıdaki online iş fırsatları size yardımcı olur.

1 – Affiliate ( satış ortaklığı ) pazarlama: evet bu yeni bir şey değil. İnternet kullanan insanlar affiliate pazarlamanın karlılığından bahsetmektedir. Affiliate pazarlamacı olmak online iş kurmanın en kolay ve en iyi yollarından biridir. Ancak işinizi etkili bir şekilde yönetmek istiyorsanız yapmanız gereken bir takım şeyler vardır. Öncelikle satıştan nefret ediyorsanız affiiliate pazarlamacı olmamalısınız. Affiliate pazarlamacıysanız satış görevlisi olmanız gerekir ve satıştan iyi anlamanız gerekir. İkinci olarak ilgi alanınıza uyan ürünleri ve hizmetleri pazarlamalısınız. Sırf popüler oldukları için bazı ürünleri pazarlamaya çalışırsanız başarılı olamazsınız.

2 – Sanal asistanlık: rekabet etmeniz gereken bir sürü sanal asistan olduğunu düşünüyorsanız bu işe girmeyi bir kez daha düşünün. Hedef kitlenizi doğru şekilde belirlerseniz rekabet üstünlüğü sağlarsınız. Örneğin yaratıcı türlerle ilgili çalışmaktan hoşlanıyor musunuz? Diyelim ki hevesli bir bilim kurgu okuyucususunuz ve bilim kurgu yazarlarından hoşlanıyorsunuz. Neden bilim kurgu yazarlarına sanal asistanlık hizmeti vermeyesiniz?

3 -Metin yazarlığı hizmetleri: evet internette bir sürü metin yazarı var. Ancak bebeklere karşı özel bir ilginiz varsa ve harika yazma becerileriniz varsa neden bebek ürünleri satan firmalar için metin yazarlığı yapmayasınız?

4 – Hayalet yazarlık hizmetleri: belli bir yazma stiliniz mi var? Tek başınıza yazmaktan mı hoşlanıyorsunuz? Diyelim ki ikna edici bir yazarsınız. Daha ikna edici yazılara ihtiyaç duyan insanlar için hayalet yazarlık hizmeti verebilirsiniz.

5 – Grafik tasarım: ve yine bir niş daha. İnternet dünyasında grafik tasarımcı patlaması yaşanıyor. Sizde bu alanda başarılı olmak istiyorsanız hizmet edeceğiniz hedef kitle en yakın arkadaşınız gibi olmalıdır. Moda tutkunu olduğunuzu ve inanılmaz bir tasarım yeteneğinizin olduğunu varsayalım. Neden moda tasarımcıları için grafik tasarım hizmetleri vermeyesiniz?

6 – Web tasarımı: grafik tasarım konsepti web tasarımıyla aynıdır.

7 – Online boncuk dükkanı: boncuklardan hoşlanıyor musunuz? Boncuk işleme sihirbazı mısınız? Boncuklarla alakalı online bir dükkan açarak internetteki en iyi boncukları satabilirsiniz. Aynı zamanda boncuk işleme metotları ve teknikleri ile ilgili öğretici videolar da paylaşabilirsiniz. Yazar kasanın tıkır tıkır işlediğini duyar gibiyiz.

8 – Online takı dükkanı: takı yapma konusunda uzman olabilir ve harika parçalara yaratıyor olabilirsiniz. Günümüzde ürünlerinizi sergileyebileceğiniz Etsy gibi internet siteleri var. Takı tasarımında becerikliyseniz bu işten para kazanabilirsiniz.

9 – Vintage kıyafet dükkanı: belki sadece alışveriş yapmaktan hoşlanıyorsunuzdur. Kızlar bu tutkunuzu iyi bir amaç için kullanabilirsiniz. Gerçek vintage mallar alın ve bunları online olarak satın. Kendi online dükkanınızı açabileceğiniz gibi eBay veya Yahoo gibi açık arttırma sitelerinde de dükkan açabilirsiniz.

10 – İnternet araştırma firması: internet heyecan vericidir. Ancak aynı zamanda aşırı enformasyon vardır. Online olarak kaliteli bilgi sağlamak için saatler harcamanız gerekir ve bazı insanlar için internet araştırması bir gerekliliktir. Doğuştan araştırmacıysanız ve internet üzerinden nasıl araştırma yapılacağını biliyorsanız diğerleri için internet tabanlı araştırmalar yapabilirsiniz.

11 – Gittigidiyor satıcısı:  bu bilindik bir iş fırsatıdır. Ancak üst sınıfı hedefleyen bir iş modeli benimsediyseniz bu oyunda başlıca oyunculardan biri olursunuz.

12 – Online doğrudan satış: çok katlı pazarlamaya olan inancınız değişebilir ancak doğrudan satışın sağladığı gelir oldukça yüksektir. Şimdi doğrudan satış ve internetin gücü birleştirin ve muhteşem bir online işe sahip olun. Bu alandaki başarının sırrı tıpkı affliate pazarlama gibidir. Satacağınız ürünü kullanın ve sevin.

13 – E-posta pazarlama danışmanlığı: e-posta pazarlaması günümüzde yükselişe geçen pazarlama bileşenlerinden biridir. Ne yazık ki birçok işletme e-posta pazarlamayı yanlış kullanır. Kendinizi ön plana çıkarabileceğiniz bir içerik oluşturursanız ve hizmet etmekten hoşlandığınız belli bir pazarınız da varsa e-posta pazarlama kampanyaları yaratan bir iş kurabilirsiniz.

14 – İşletme danışmanlığı: her gün yeni bir işletme online pazara giriyor ve sizde bunu yapıyorsunuz. Ancak kendinizi hizmet vereceğiniz hedef kitleden ayırmanız gerekir.

15 – Yaşam koçu: hayat oldukça karmaşıktır ve bazen biraz cesaretlendirilmeye ve düzeltilmeye ihtiyaç duyarız. Bunu başkaları için yapabileceğinizi düşünüyorsanız online bir iş kurabilirsiniz. Örneğin aşktan anladığınızı düşünüyorsanız flört koçluğu yapabilirsiniz.

16 – Online video kurgulama hizmetleri: tabi ki insanlar evlerinde herhangi bir yazılım kullanarak videolarını kurulayabilirler. Ancak bir de şu açıdan bakın. Belki videografiye karşı özel bir ilginiz var. Belki görüntüler geldikçe hikayeler yazıyorsunuz. Eğer durum böyleyse bu online iş sizin için harika bir fırsat olacaktır.

17 – Sağlıklı gıda ve vitamin dükkanı: sağlıklı yaşama takmış durumda mısınız? Sağlıklı ürünlerle ilgili görüşlerinizi yazabilir ve daha sonra bu ürünleri satabilirsiniz.

18 – Online güzellik dükkanı: makyaj yapmaktan hoşlanıyorsanız ve makyaj uygulama becerilerinizle bir yüzü değiştirebiliyorsanız becerilerinizi online olarak paylaşarak dünyayı biraz daha güzelleştirebilirsiniz. Kozmetik ürünler satmak artık çocuk oyuncağıdır. Öğretici videolar veya fotoğraflar paylaşarak eğitimler de verebilirsiniz. Neyi bekliyorsunuz?

19 – Online terlik dükkanı: burada yapmanız gereken niş bir online dükkan açmaktır. Sadece sevdiğimiz ve satmaktan mutluluk duyacağınız bir ürün var mı? Tek tip ürüne odaklanan bir dükkan açın ve satış hızınızı izleyin.

20 – Küçük işletmeler için pazar araştırması yapma: küçük işletmelerin hepsinin pazar araştırmasına ihtiyacı vardır ve bu işletmelerin çoğu pazar araştırması için zaman harcamak istemez. Bu işletmelerin problemini çözün ve ihtiyaçlarıyla araştırma becerilerinizi bir araya getirin.

21 – Yazılım geliştirme firması: bugünlerde yazılımlar oldukça popüler. Yazılım geliştirmeyi bilmiyorsanız düşük ücretler karşılığında programlar geliştiren kişiler bulabilirsiniz. Herhangi bir sektörde iyi bir yazılıma mı ihtiyaç var? Araştırma yapın, geliştirici bulun ve yazılımları online olarak satmaya başlayın.

22 – Online pasta okulu: bütün arkadaşlarınız muhteşem pastalar pişirdiğinizi mi söylüyor. Muhteşem pastalar yaparak ve bu pastaların nasıl yapıldığını başkalarına göstererek online pasta okulunuzdan para kazanabilirsiniz.

23 – Uzaktan bilgisayar tamiri: teknoloji delisiyseniz ve uzaktaki bilgisayarlara ulaşım sağlayabiliyorsanız insanların bilgisayarlarını tamir edebilirsiniz.

24 – Çevreci işletmeler için online pazarlama danışmanlığı: çevreci işletmelerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Ve bu işletmelerin pazarlama faaliyetleri için yardıma ihtiyacı vardır. Doğa tutkunuysanız ve pazarlamadan anlıyorsanız online işiniz şimdiden hazır demektir.

25 – Kar amacı gütmeyen kuruluşlar için sosyal medya: kendinizi diğer sosyal medya uzmanlarından ayırarak kar amacı gütmeyen kuruluşlara sosyal medya hizmeti verebilirsiniz.

26 – Sosyal girişimciler için işletme koçluğu: sosyal girişimciler bazen bir işe başlarken önemli olan başka konuları atlarlar. İşletme becerileriniz varsa ve başkalarına yardım etmeyi arzuluyorsanız bu iş sizin için harika bir fırsat olabilir.

27 – Online finans koçluğu: bu alanda başarılı olmak istiyorsanız kendinizi farklılaştırmalısınız. Bilgi birikiminizle ve becerilerinizle kimlere hizmet edebilirsiniz? Üniversite öğrencilerine birebir koçluk yaparak başlayabilirsiniz.

28 – Online bebek kıyafetleri: elle örülmüş bebek kıyafetleri birçok annenin dikkatini çeker. Amazon ve Etsy gibi internet sitelerinin yardımıyla hiç vakit kaybetmeden başlayabilirsiniz.

29 – Redaksiyon hizmetleri: dilbilgisi hatalarını kolaylıkla fark edebiliyorsanız online redaksiyon hizmetleri vermeye başlayabilirsiniz.

30 – Özgeçmiş yazma hizmetleri: insanların iyi olduğu noktaları anlayabiliyor musunuz? Peki bu özellikleri vurgulayabilir misiniz? Bazı insanlar kendi öz geçmişlerini yazamazlar çünkü kişisel özelliklerini ön plana çıkaramazlar. İnsanları seviyorsanız ve övebilirseniz özgeçmiş yazma işine girebilirsiniz.

31 – Özel evcil havyan kıyafetleri ve aksesuarları: şaka değil. Birçok insan evcil hayvanları için kıyafet alır. Evcil hayvanları seviyorsanız ve el becerileriniz varsa bu sevimli dostlarımız için kıyafetler ve aksesuarlar satabilirsiniz.

32 – Kadınlar için oyun kulübü: bir sürü kadın oyuncu vardır ancak kadınlar için yeterli hizmet yoktur. Kadın oyuncular için üyelik esasına dayanan bir internet sitesi açabilirsiniz.

33 – Çevre dostu düğün hediyeleri: çevre dostu, düşük maliyetli ve basit hediyeler satabilirsiniz. Düğünlerle ilgili her şeyden hoşlanıyorsanız ve dünyayı kurtarmak istiyorsanız çevre dostu bir düğün dükkanı açabilirsiniz.

34 – Koleksiyon parçaların satıldığı bir e-dükkan: melekler, bebekler, bozuk paralar, korsanlar veya cüceler mi topluyorsunuz? Bir e-dükkan açın ve üyelik sistemi oluşturun.

35 – Ebeveynlik koçluğu: iyi bir anne veya anneanneyseniz neden bu becerilerinizi internete taşımayasınız? Ebeveynlik kolay değildir ve her gün binlerce insan profesyonel yardım ve destek almak için araştırma yapar.

36 – Evlilik koçluğu: evliliklerin yaklaşık %50’si boşanma ile sonuçlanıyor ve görünen o ki bu konuyla ilgili insanların yardıma ihtiyacı var. Evlilik kolay değildir. İnsanların evliliklerin sonsuza kadar devam etmesi için birtakım stratejileriniz varsa insanlar yardımlarınız karşılık size ödeme yaparlar.

37 – Online anket firması: anketler her sektördeki işletmenin tüketici gözündeki değerini anlamasına yardımcı olur. Ancak birçok işletme anket hazırlama ve düzenleme konusunda sınıfta kalır. Doğuştan araştırmacıysanız ve nasıl soru sorulması gerektiğini biliyorsanız bu iş sizin için hiçte zor olmayacaktır.

38 – Sunum hazırlama: berbat PowerPoint sunumları kadar kötü bir şey yoktur. Konuşmacıların ve öğretim görevlilerinin ellerinde harika içerikler olsa da bunları görsel sunuma aktaramayabilirler. Görsel sanatlara ilginiz varsa ve PowerPoint programını kolaylıkla kullanabiliyorsanız online sunum hazırlama hizmetleri verebilirsiniz.

39 – Online iç mimar: bazı insanlar renkleri bir araya getiremez. Kumaşlar kafalarını karıştırır. Ve bu kişiler için zen konseptli bir oturma odası tasarlamak imkânsızdır.  Ancak belki de iç mimarlık sizin için çocuk oyuncağıdır. Güzel iç tasarımlar hazırlayarak bunları belli bir ücret karşılığı online olarak satmaya ne dersiniz?

40 – Online şeker dükkanı: herkes şeker sever. Peki ya egzotik şekerler? Tatlıya düşkünseniz bu iş tam size göre demektir.

41 – Özel hediyeler: sanat ve elişi becerileriniz varsa özel ve kişiselleştirilmiş hediyeler yapmak ve satmak tam size göredir.

42 – Online örgü kulübü ve sınıfları: üyelik sistemi olan bir internet sitesi açarak örgücüleri bir araya getirebilir ve örgü ürünler satabilirsiniz.

43 – Fotoğraf albümü hazırlama: evet insanlar fotoğraf albümlerini kendi bilgisayarlarından yapabilirler ancak sizin gibi tasarlayabilirler mi? İnsanlar için hatıralar hayati önem taşır. Sizde bu hatırları harika bir şekilde bir araya getirerek insanların yaşamlarına bir anlam katabilirsiniz.

44 – Pazardaki e-dükkanlar için teknik hizmetler: Ebay profesyoneli olabilirsiniz veya Amazon’u kullanmayı çok iyi biliyor olabilirsiniz. Bu özelliklerini kullanarak insanlara teknik destek vermeye ne dersiniz? Teknolojik sıkıntılar ve öğrenme zorlukları insanları ciddi anlamda sıkar. Bu alandaki uzmanlığınızı kullanarak başka insanlara yardımcı olabilir ve para kazanabilirsiniz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir