Kahve Hazırlayan Telefon Kılıfı

Evet yanlış duymadınız… İtalya Smart K şirketi Mokase adlı telefon kılıfı sayesinde istediğiniz an kahve hazırlamanızı sağlıyor. Kulağa oldukça sıra dışı gelse de böyle bir ürün var.

Smart K adlı İtalyan şirketin ürettiği Mokase telefon kılıfı, canı her an kahve çekebilen kişileri hedefliyor diyebiliriz. Şirket, web sitesinde Mokase’yi nasıl geliştirdiklerini şöyle anlatıyor:

“Kahve içmeyi çok seviyoruz. Kahve içmeyi seven milyonlarca kişi olduğunun da farkındayız. Bu yüzden kahveyi nasıl her an ulaşılabilir formatta yanımızda taşıyabiliriz diye düşündük. Aklımıza akıllı telefonlar geldi. Telefonun içine kahve yerleştirmeyeceğimize göre biz de telefon kılıfına kahve yerleştirdik.”

Isıya dayanıklı bu kılıfın içinde su ve öğütülmüş kahve bulunuyor. Tek yapmanız gereken Mokase’nin akıllı uygulamasında girip bir tuşa basmak ve kahvenizin hazırlanmasını beklemek. Üstelik suyun ısınması işi de oldukça kolay. Telefonun kendi bataryası suyu 50 ila 60 derece kadar ısıtabiliyor. Kılıfın içinde hazırlanan su, yine kılıftaki alüminyum bir pipetle bardağa doldurulabiliyor. Şirket bu alüminyum pipetin sıcak suyla teması sonrası herhangi bir zararlı madde yaymayacak şekilde tasarlandığını belirtiyor.

Mokase’nin yanında bir de 25 mililitrelik ufak bir bardak veriliyor. Espressonun diğer kahve türlerinden daha yoğun olduğunu ve ortalama bir espresso bardağının 29 mililitre olduğunu düşünürsek bu tasarımın espresso için ideal olduğunu söyleyebiliriz.

Mokase, kendi web sitesi üzerinden 56 dolara satılıyor. Kahve kapsüllerini de 15, 30 ve 50’lik paketler şeklinde satın alabiliyorsunuz. Kılıfın Apple, Samsung ve LG’nin pek çok modeliyle uyumlu olduğunu da belirtelim.

Mokase’nin günlük hayat içerisinde ne kadar kullanışlı olduğunu aşağıdaki reklam filmini izleyerek de görebilirsiniz…

 

İlginizi çekebilir

Başarılı Girişimcilik Ürünleri
İlginç İş Fikirleri
Durmuş BAYRAM

Yazar : Durmuş BAYRAM

Bilkent Üniversitesi "İletişim ve Tasarım" bölümünden mezun olduktan sonra DW Türkçe gibi birçok saygın kurumda online gazetecilik ve video üreticiliği yaptı. Sizler için iş fikirleri ve para kazanma yollarıyla ilgili araştırmalar yapıp rehber niteliğinde içerikler hazırlıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir