Karın Keyfinizi Çıkarmanızı Sağlayacak İş Fikirleri

Hafif ve Köpükten Yapılma Kar Ayakkabısı: Eva

Ayağınızın bir uzantısı hissini veren kar ayakkabıları konusunda, 1997 yılında üretilmesinin ardından bu alanda liderliğini koruyan hilal şekilli kar ayakkabıları yerinden edilecek gibi duruyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin Kolorado eyaletinde faaliyet gösteren bir şirket, kar ayakkabısı ile ilgili sınırları zorlayacak Eva isimli ürünlerini tanıttı. Eva köpükten üretilen ve bugüne dek üretilenler arasında en iyisi olduğu iddia edilen bir kar ayakkabısı.

Ayakkabı, tasarımı ile koşu ayakkabısını andırıyor ve köpükten yapıldığı için piyasadaki tüm rakiplerinden çok daha hafif olmayı başarıyor.
Kar ayakkabısı ayağınızın dokunduğu yumuşak iç taraf ve karda sürtünmeyi arttıracak sivri uçlu ve sert dış taraf olmak üzere iki parça köpükten oluşuyor. Ayakkabı ayrıca kavisli şekli ile adım attıkça ayağınıza göre esneyebiliyor. Bu yenilikçi tasarım sayesinde standart boyutlarda olması gerekmeyen bir kar ayakkabısı da üretilmiş oldu.

Esnek köpük yapısı sayesinde Eva ile rahatça hareket edebilir ve daha az efor harcayarak daha uzun yürüyüşler yapabilirsiniz.

 

 Eğim İle Yönlendirilebilen Kızak: SnowBob

Kızakla kaymak temelde baştan savma ve basit bir aktiviteden ileri gitmez. Yaptığınız tek şey, herhangi bir kontrol şansınızın olmadığı bir araçla kendinizi karlı bir yamaçtan aşağı bırakmak. Kızak genellikle düz bir hat üzerinde hareket eder ve önünüze bir engel çıktığında, yapabileceğiniz tek şey kızaktan atlamak olur ki bu da aktiviteyi eğlenceli kılan en önemli şeydir. Peki ya gerçekten sürebileceğiniz ve yön verebileceğiniz bir kızak olsaydı? Çok daha eğlenceli olmaz mıydı?

Norveçli girişim Onefoot ve kurucularının amacı da tam olarak böyle bir kızak üretmek. Yıllar süren çalışmaların ardından sonunda amaçlarına ulaştılar ve ortaya çıkan sonuç bekleyişe değmiş görünüyor. SnowBob isimli kızak, bugüne kadar gördüklerinizden çok daha rafine bir versiyon. SnowBob bir plastik parçasından ziyade, sağa sola eğilmenizi sağlayan yükseltilmiş bir platforma sahip farklı bir tasarım. Bu sistem sayesinde ağırlığınız iki tarafa da yatabildiğinden, sezgisel bir kontrol sahibi oluyor ve istediğiniz yöne gidebiliyorsunuz.

 

İlginizi çekebilir

Yeni İş Fikirleri
Hayatınıza Eğlence ve Rahatlık Getiren 8 İş Fikri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir