Karlı Bir İş: Oyuncak Kiralama

Dünya üzerinde denenip büyük başarı sağlamış parlak ve karlı iş fikirlerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Oyuncak kiralama işi de bunlardan sadece biri.

Aileler şunu çok iyi bilir ki çocukların oyuncaklara olan hevesi kısa sürelidir. Aileler oyuncaklar ve diğer öğrenme araçları için bir sürü para harcarlar ve bir hafta sonra oyuncakları çöpte bulurlar. Oyuncak kiralama online bir iştir ve anne babalara belli bir süreliğine oyuncakları kiralama fırsatı sunar. Oyuncak almaktan bıkmış ebeveynler için uygun bir çözümdür. Çocuklardan ve oyuncaklardan hoşlanıyorsanız oyuncak kiralama işine girmek sizin için doğru adım olacaktır. Karlı bir iş kurmak isteyen girişimciler için işte ayrıntılar:

 

Kiralık oyuncak işine nasıl başlanır?

1- İlgili resmi kurumlara başvurarak gerekli olan ruhsat ve izinleri alın. Bu belgeleri almadan toptancılar size ürün vermeyebilir. İşletmeniz için akılda kalıcı bir isim bulun ve işletmenizi limitet şirket olarak açın.

2- Popüler oyuncakları belirlemek için araştırma yapın. Oyuncakları çocuklarınız, aile üyeleriniz veya arkadaşlarınızın çocukları üzerinde test edin.

3- Envanterinizi nerede depolayacağınıza karar verin. Başlangıçta bir depo, boş bir oda veya garajınızı kullanabilirsiniz.  İşleriniz büyüdükçe daha büyük bir yer bulabilirsiniz. Sigorta acenteleri ile görüşerek ürünleriniz için mal sorumluluğu sigortası ve mali sorumluluk sigortası yaptırın.

4- Envanterinizi farklı yaş gruplarına uygun popüler oyuncaklarla doldurun. Oyuncakları Fisher-Price ve Playskool gibi kaliteli imalatçılardan alın. Etkinlik alanları, müzik enstrümanları, kuklalar, öğrenme araçları, çıngıraklar ve puzzlelar alın. Unutmayın aldığınız oyuncakların çocukların kısa süreliğine de olsa hoşuna gitmesi gerekir. Mama sandalyeleri ve beşikler uzun süre kullanılabilen ürünlerdir bu nedenle kiralama firması için uygun değildir. İnternet üzerinden toptancıları araştırın. Oyuncakları toptan satın almak için bu firmalarla temas kurun.

5- Oyuncak kiralama işinizi online yürüteceğiniz için bir internet sitesine ihtiyacınız olacak. İnternetten e-ticaret paketleri satan firmaları araştırın. Bu paketlerde hızlı ve kullanışlı yönetim paneli, çoklu filtre seçenekleri, yeni tasarım ve tema seçenekleri, arama motoru optimizasyonu (SEO ), hızlı menü ile yönetim paneline kolay erişim, görsel tasarımlarda kişiselleştirme, yardımcı video ve dokümanlar, ödeme sistemi ve altyapıları, kargo entegrasyonları vardır. Ayrıca e-mail adresleri, pazarlama araçları, muhasebe araçları, Google Adwords hesap yönetimi ve reklam desteği, farklı ödeme seçeneklerini kabul etme ( PayPal, kredi kartı veya havale gibi ) gibi fırsatlar da sunarlar.

6- Ebeveynlere sunacağınız kiralama paketlerini tasarlayın. Örneğin aileler dört adet oyuncağı bir aylığına 50 TL’ye kiralayabilir. İnternet sitenize sıkça sorulan sorular bölümü ekleyin. Bu bölümde iadelerin nasıl yapılacağını, oyuncaklar zarar gördüğünde ne tür işlemlerin yapılacağını veya müşteriler oyuncakları satın almak isterlerse ne yapmaları gerektiğini açıklayın.  Oyuncakları montajı yapılmış şekilde veya kurulum talimatı kâğıtlarıyla gönderin.

7- Oyuncaklarınızın yüksek çözünürlüklü fotoğraflarını çekin. Oyuncakların hangi yaş için uygun olduğunu, nasıl çalıştığını ve çalışması için pil gerekli mi gibi bilgileri eklemeyi unutmayın. Hakkımızda bölümü ekleyin ve işletmenizin tarihçesini, vizyonunuzu ve misyonunuzu yazın. Gizlilik ilkesi bölümünde müşterilerin bilgilerini ne şekilde kullanacağınızın detaylarını anlatın.

 

İpucu ve Uyarılar

Kredi kartı ödemelerini kabul edebilmek için gerekli olan prosedürleri halledin. İş mailinizi her gün kontrol edin. Maillerinize bakmadığınız için olası müşterileri kaybetmek istemezsiniz. İnternet sitenize sertifikalarınızı koyun. Aldığınız malzeme ve envanterin kayıtlarını girin. Her şeyi planlı yürütün.

En karlı iş kurma fikirlerini sizlere sunmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin. Bol kazançlar!

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir