Topuğu Çıkarılıp Değiştirilebilen Ayakkabılar

Mime et Moi, bir inovasyona imza atarak topuklu ayakkabıdan düz ayakkabıya dönüştürebileceğiniz, gerektiğinde topuğu tekrardan takabileceğiniz ayakkabılar geliştirmeyi başardı.

Geçtiğimiz günlerde giyim sektöründeki bazı şirketlerin çeşitli iş fikirleri üreterek tüketicilerin ihtiyaçlarına göre ürünler geliştirdiklerinden bahsetmiştik. Kişinin hayat tarzına göre ayarlanan elbise, hava sıcaklığına göre kullanıcıyı ısıtan veya soğutan giysi ve de yoksul çocuklara özel tasarlanan büyüyebilen ayakkabılar bunlardan sadece birkaçıydı. Şimdi de Mime et Moi adlı bir Alman ayakkabı üreticisi işe giderken, iş sırasında ve akşam etkinlikleri için üç ayrı çift ayakkabı taşımak zorunda kalan kadınların derdine derman olacak bir çözüm geliştirdi. Mime et Moi’nin ayakkabıları sayesinde kadınlar her duruma ve ruh haline göre hemen topuklarını çıkarıp takabilecekler. Şirket yetkilileri, geliştirdikleri ürünlerin ayakkabılar konusunda birçok sorunu kökten çözeceğini söylüyorlar.

Diyelim ki ayakkabınızın topuğunu değiştirmek istediniz, yapmanız gereken tek şey ayakkabının tabanındaki ufak mandalı kaldırıp kullanmak istediğiniz topuğu yerleştirmek ve sonrasında mandalı kapatıp yere sağlam bir şekilde basmak. Ayakkabının iç taban kısmı topuklardan kaynaklanan yükseklik değişimine anında uyum sağlayan esnek bir maddeden yapılıyor. İspanya’da üretilen tabanlar ve ayakkabılar için birçok farklı renk ve numara seçeneğinin mevcut olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Her çift ayakkabı standart olarak iki topukla geliyor, istediğiniz takdirde başka topuklar da satın alabiliyorsunuz. Ayakkabıların beş farklı yükseklikte ve biçimde topuğu mevcut. Topukların boyutları 2,5 ile 10 cm arasında değişiyor. Yüksek topukların da blok veya stiletto şeklinde geldiğini belirtelim. Artık ayakkabınızı seçtikten sonra çantanıza fazladan birkaç topuk sıkıştırıp gecelere karışabilir, istediğiniz zaman şıp diye topuğunuzu değiştirebilirsiniz.

Mime et Moi, geliştirdiği bu iş fikrini 2017’nin başında Kickstarter platformunda görücüye çıkardı. Büyük beğeni toplayan ayakkabıları şu anda internetten satın alabilirsiniz. Şirketin henüz Avrupa dışına mal göndermediğini belirtmemiz gerekiyor. Ama merak etmeyin, yakında dünyanın her yerine ürün satmak için plan yapmaya başladılar bile. Ayrıca kısa zaman içerisinde model ve topuk çeşitlerine yenileri eklenmesi düşünülüyor. Peki sizce gidişat böyle devam ederse artık kıyafetlerimiz ve ayakkabılarımız tamamen kişiye özel mi olacak?

 

İlginizi çekebilir

En iyi 10 Moda ve Güzellik Girişimi
İnovasyon Örnekleri
Berkay BABAOĞLU

Yazar : Berkay BABAOĞLU

Boğaziçi Üniversitesi " Çeviri Bilimi " bölümünden mezun olduktan sonra iş hayatına atıldı. Silverline, Coca Cola gibi birçok firmada üst düzey pozisyonda çalıştı. Şimdi ise Simfer firmasında uluslararası satış müdürü olarak görev yapmakta. Sizler için iş hayatında başarı yakalamakla ilgili rehber niteliğinde yazılar kaleme alıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir