Kozmetik İşine Girmek İsteyenlere

Kozmetik işine girmenin pahalı olduğunu mu düşünüyorsunuz? Öyleyse yanılıyorsunuz. Kozmetik satışını ev merkezli bir iş olarak da yapabilirsiniz.  Bu işe girmek için hangi ürün yelpazesiyle başlayacağınızı ve hammaddelerinizi nereden alacağınızı araştırın.

Kadınların, erkeklerin, gençlerin ve çocukların kısacası herkesin kozmetik ürünlere ihtiyacı vardır. Bu nedenle de belli bir pazarı hedeflemeniz gerekir. Kozmetik işine girmek istiyorsanız bunu farklı şekillerde yapabilirsiniz.

 

Kozmetik işine giriş

İnsanların çoğu kozmetik işine girmenin pahalı bir girişim olduğunu düşünür. Bununla birlikte sanılanın aksine ev merkezli kozmetik üretimine de başlayabilirsiniz. Evinizde sabunlar, losyonlar ve yağlar yapabilir ve ürünlerinizi konsinye olarak küçük satış dükkanları, alışveriş merkezi kioskları, eviniz veya kiralık bir yer aracılığıyla satabilirsiniz. Ekipman ve hammadde masrafları sadece birkaç bin lira tutacaktır. Veya fason bir üretici bulabilir ve sizin etiketiniz altında ürün hattınızı üretmesini sağlayabilirsiniz. Fason üretici üretimden ürünlerin paketlenmesine ve etiketlenmesine kadar birçok ihtiyacınızı karşılayabilir. Bir diğer yol da piyasada henüz varlık göstermemiş kozmetik üreticilerinin ürünlerini sunmak veya dağıtmaktır.

 

Kozmetik ürün hattı

İşte satabileceğiniz ürünlerden bazıları: sabunlar, yağlar, maskeler, losyonlar, dudak balmları ve parlatıcılar, ruj, şampuan, vücut pudrası, saç kremi, banyo jeli, deodorant, vücut peelingi, allık, far, eyeliner, makyaj temizleyici, rimel, fondöten, parfüm, oje, ağız gargarası, yaşlanma karşıtı ( anti-aging )kremler, tıraş losyonu, masaj yağları, çatlak kremleri ve nemlendiriciler. Bu tür işlerde başarılı olmak istiyorsanız belli bir ürün hattını hedeflemeniz gerekir. Var olan bir kozmetik ürününü geliştirin.  Ürün tutarsa emeğinizin karşılığını güzel bir şekilde alırsınız. Karınızı arttırmak için ürün hattınıza cüzdan ve iç çamaşırı gibi muhtelif ürünlerde ekleyebilirsiniz.

Çeşitli ürünlere odaklanabileceğiniz gibi gençler, bebekler, doğal ürünler, koyu tenliler veya bitkisel ürünler gibi belli pazarlara da yönelebilirsiniz.

 

Başlangıç maliyeti ve kar

Başlangıç maliyetleriniz kapasitenize ve üretiminize bağlı olarak değişecektir. Özel etiketli üreticiler tarafından üretilen kozmetiklerin her birinin maliyeti 0.10 TL gibi küçük bir rakamdır. İyi haberse bu ürünleri orijinal üretim maliyetinin üzerinde satabilecek olmanızdır. Rujlar ortalama 11 TL’ye satılır. Ev merkezli kozmetik işine küçük bir sermayeyle başlayabilirsiniz.

Kozmetik işine girmek oldukça kolaydır. Hammaddeleri ve malzemeleri alın. Fason üreticiler ve ambalaj malzemeleri satan tedarikçiler bulun.

 

İlginizi çekebilir

Kozmetik mağazası açmak için tıklayınız.

Kozmetik şirketi kurmak için tıklayınız.

Kozmetik sektörüne yatırım yapmak için tıklayınız.

Evde kozmetik ürünleri satmak için tıklayınız.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir