Güzellik Ürünleri Toptancısı Olmak

Güzellik ürünleri toptancıları farklı türdeki saç, cilt ve kozmetik ürünlerini depolayan işletmelerdir. Bu tür dükkânlar ülke genelindeki küçük ve büyük şehirlerde yaygın olarak faaliyet gösterirler. Ayrıca internet aracılığıyla da satış yaparlar. Tüketicilere hizmet vermenin yanında bazı tedarikçiler güzellik uzmanları, makyaj sanatçıları ve estetik uzmanları gibi profesyoneller içinde ürün bulundururlar.  Güzellik ürünleri tedarikçiliği ile ilgileniyorsanız girişiminizi başarılı bir şekilde büyütmek için yapabileceğiniz pek çok adım var.

 

ADIMLAR

1- Kendinize bir pazar ve uzmanlık alanı belirleyin. Örneğin tedarik dükkânınızda birinci sınıf profesyonel ürünler, organik güzellik ürünleri veya peruklar ve postişler satabilirsiniz.

2- İlgili resmi kurumlardan gerekli olan ruhsat ve izinleri alın. Bağlı bulunduğunuz belediyelerin internet sayfalarından başvuru için gerekli olan belgeleri öğrenebilirsiniz.

3- Güzellik ürünleri distribütörleri ve imalatçılarıyla toptancı hesapları açın. Satmak istediğiniz ürünlerle ilgili bilgi almak için bu firmaları arayın veya e-mail gönderin ve nasıl toptancı hesabı açabileceğinizi öğrenin. Genellikle bu tür firmalardan indirim alabilmek için ruhsatlı ve izinli bir işletme olduğunuzu kanıtlamanız gerekir.

4- Güzellik ürünleri toptancınız için bir dükkan kiralayın veya satın alın. Eğer tüketicilere hizmet verecekseniz fiziki bir dükkan, büyük alıveriş merkezlerinde kiosklar veya online mağazalar işinizi görür. Sadece toptan satış yapacaksanız ticari bir depo kiralayabilir veya e-ticaret sitesi açabilirsiniz.

5- Fiziki bir dükkan açmayı düşünüyorsanız ürünlerinizi etkili biçimde yerleştirin. Bunu yaparsanız tüketicilerde aradıklarını kolaylıkla bulabilirler. Örneğin bütün saç bakım ürünlerini bir bölümde toplayın, makyaj ürünlerini başka bir bölümde. Peruklarınızı sergilemek için uzun raflar koyun.

6- Güncel ürün trendlerini takip edebilmek için profesyoneller tarafından hazırlanan güzellik endüstrisi yayınlarına abone olun. Bu tür bilgiler tüketicilere daha iyi hizmet vermenize ve hangi ürünlerin daha karlı olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır.

7 -İşletmenizin reklamını yapın. Güzellik salonları ve giyim mağazaları gibi işletmelere el ilanlarınızdan ve kuponlarınızdan bırakın. Moda veya saç defilelerine sponsor olun. Tanıtıcı bir internet sayfası veya blog açın. Yeni müşterilerle iletişim kurabilmek için sosyal medya sitelerine üye olun.

Yenilikçi ve kazançlı iş fikirlerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Sevgi ve para ile…

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir