Avon Ürünleri Satışı Yapmak

Avon dünya çapında ki en iyi bilinen kozmetik firmalarından biridir. Ürün çeşitleri arasında güzellik ürünleri, banyo ve vücut ürünleri, kıyafet ve ev eşyaları yer alır. Bu nedenle Avon ürünlerini satmak ekstra para kazanmak isteyen insanlar için kazançlı bir ek iş fırsatıdır. Başlangıç sermayesi oldukça düşüktür ve süreç hızlı ve basittir.

 

Avon satışı nasıl yapılır?

1- Avon satış temsilcisi olabilmek için başvuru yapın. Başvurunuzu Avon’un internet sayfasından online olarak ve Avon’un genel merkezinden yapabilirsiniz.

2- Kurumsal satış temsilcisi ile olan görüşmenizi tamamlayın. Bu kendi başına bir mülakat değildir sadece bilgilendirici bir telefon görüşmesidir. Bu sayede iş fonksiyonlarının nasıl olduğunu ve Avon temsilcisi olmak için neler yapmanız gerektiği hakkında daha fazla bilgi alırsınız.

3- Başlamak için giriş ücretini ödeyin. Avon bütün dünyada geçerlidir. Bu nedenle ne kadar ücret ödeyeceğinizi öğrenmek için yerel ofislere danışabilirsiniz.

4- Online eğitime başlayın. Avon hem yeni temsilciler için hem de daha önceden deneyimli olan temsilciler için online eğitim hizmeti sunar. Online eğitim esnasında ürün yelpazesini dikkatlice gözden geçirin. Başarılı bir Avon satış temsilcisi olmak istiyorsanız bunları adamakıllı bilmeniz gerekir.

5- Kendi internet sitenizi kurun. Bu ana gelir kaynaklarınızdan biri olacaktır. Avon bütün satış temsilcilerinin sipariş almak, ürünler hakkında bilgi vermek ve iletişim bilgilerini yaymak için kullandığı kişisel internet sayfalarını destekler. İnternet siteniz için kolayca akılda kalabilecek bir isim bulun. Kendi isminiz veya müşterilerin dikkatini çekecek bir isim olabilir.

6- Avon ürünleri ile ilgilenebilecek olan müşterilere dağıtmak için numune siparişleri verin. Yeni Avon satış temsilcilerinin örnek ürünlerde indirimleri vardır. Bu nedenle yapabildiğiniz kadar stok yapın. Avon ürünlerini satarken size yardımcı olması için bedava broşürlerden de alabilirsiniz. Üzerinde adınızın, telefon numaranızın, e-mail adresinizin ve internet sitenizin adının yazılı olduğu kartvizit siparişleri verin.

7- Aile üyelerinize, arkadaşlarınıza, iş arkadaşlarınıza ve spor salonlarında, marketlerde veya düzenli olarak gittiğiniz yerlerdeki insanlara broşürlerinizi dağıtın. Yerel işletmelere dinlenme odalarına veya giriş bölümlerine broşürlerinizi bırakıp bırakamayacağınızı sorun. İnsanların Avon ürünlerini satın almak istediklerinde kiminle temas kuracaklarını bilmelerini sağlamak için kartvizitlerinizi broşürlere eklemeyi unutmayın.

 

İpuçları

İki haftada bir yeni Avon broşürlerinden sipariş vermeyi unutmayın. Siparişler tamamlandıktan sonra gelecek kampanyalar için yeni broşür siparişleri vermelisiniz. Her yıl 26 kampanya düzenlenir.

Ek iş yaparak ek gelir elde etmek isteyen herkes avon ürünleri satışı yapabilir. Yeterince bu işin üzerine eğilirseniz ek iş olarak yaptığınız bu işten tam zamanlı bir işten kazanacağınız paranın da fazlasını kazanırsınız. Çevremizde bu ek işi yapanlar aylık 400-2000 TL arasında değişen rakamlarda kazanmaktadırlar.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir