Kurşun geçirmez külotlu çorap, dünyanın en sağlam çorabı olmaya aday!

Siz değerli okuyucularımız için dünyanın dört bir tarafından dikkat çeken iş fikirlerini ve inovasyon ürünlerini araştırmaya devam ediyoruz.

Patent bekleyen bu tasarım kurşun geçirmez yeleklerde bulunan materyallerden yapılmış. Üstelik delinmelere karşı dayanıklı olması sayesinde en az 50 kere giyilebiliyor.

ABD’deki tekstil şirketi Sheerly Genius dünyanın en sağlam külotlu çorabını ürettiğini iddia ediyor. Kurşun geçirmez yeleklerde bulunan balistik liflerden yapılan çorabın delinmeye dayanıklı olduğu söyleniyor. Külotlu çoraplar günlük hayatta karşımıza çıkabilecek her türlü  yırtılmaya karşı test edilmiş, buna yüzükler, pençeler ve kıymıklar dahil. Dahası üretimde kullanılan lifler çelikten 10 kat daha güçlü. Yani isteseniz bile çorabın yırtılması mümkün değil.

Aşağıdaki tanıtım videosunu izleyerek başarılı iş fikriyle ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Şirketin desteklediği ve katkı sunduğu en önemli konu ise atık depolama sahalarının azaltılması. Şirketin Kickstarter sayfasında her yıl 8 milyar dolar değerinde külotlu çorap satıldığı, ancak bu çorapların yırtılmadan önce sadece bir ya da iki kere giyilebildiğinin altı çiziliyor. Bu yenilikçi tasarımları sayesinde hem tüketicilere daha dayanıklı çoraplar sunmak hem de külotlu çorap israfının önüne geçmek istiyorlar. Sheerly Genius çoraplarının yapılan testlerde 50 kullanıma kadar giyilebildiği kanıtlanmış. Patent bekleyen tasarımın özellikleri bununla sınırlı değil. Lifli tasarım oldukça yumuşak ve doğal olarak anti-bakteriyel özelliğe sahip. Şirket şimdi 1 milyon dolarlık sermayeye ulaşmayı bekliyor. İk ürünlerin sevkiyatının Kasım 2018’de yapılması bekleniyor. Buna ek olarak toplanan parayla geleneksel külotlu çorap üretimine uygun olan tesislerin bu yeni lifli tasarımı üretebilecek hale getirilmesi planlanıyor. Şimdilik bu külotlu çoraplar sadece ABD ve Kanada’da üretiliyor. Ayrıca şirket sadece siyah renkte ürettiği çoraplara üç farklı ten rengi seçeneği de eklemek için çalışmalara başladı.Ürünün fiyatına gelecek olursak şimdilik çorabı 79 dolara ön sipariş verebiliyorsunuz. Kampanya bitiminde ise fiyatın daha da artması bekleniyor.

 

İlginizi çekebilir

Sadece kullanıcının çıkarabileceği tecavüzü önleyen külot
Yeni İş Fikirleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir