Lazer epilasyon işine nasıl başlanır?

Lazer epilasyon istenmeyen tüyleri bertaraf etmek için titreşimli ışınların kullanıldığı medikal bir prosedürdür. Kadınlara ve erkeklere uygulanabilen bu prosedür birden çok seans gerektirir. Aynı zamanda çoklu tedaviler ve bakım randevuları da gerekebilir. Lazer epilasyon işine başlamak oldukça karlıdır. Ancak bu işe başlamak için eğitim, sertifika ve doktor nezareti gerekir.

 

Adımlar

1 – Kuralları ve yönetmelikleri öğrenmek için Sağlık Bakanlığı ve ilgili diğer kuruluşlarla temas kurun

Buna ek olarak almanız gereken ruhsat ve izinler olacaktır.

2 – Var olan kliniklerle nasıl rekabet edeceğinizi, finansmanı, öngörülen eleman ihtiyacınızı, sertifika ve ruhsat masraflarını ve pazarlama stratejilerini nasıl halledeceğinizi detaylandırdığınız bir iş planı hazırlayın

İster kişisel birikimlerle olsun, ister iş kredileri ile olsun, isterse de bireysel krediler ile olsun sermaye seçeneklerini de detaylandırmanız gerekir.

3 – İlgili yerlerden gerekli eğitim ve sertifikaları alın

Müşterilere sizin ve ekibinizin ne kadar nitelikli olduğunu göstermek için ek eğitimler alabilirsiniz veya bir estetik uzmanı, deri hastalıkları uzmanı veya hemşire ile anlaşabilirsiniz.

4 – Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasına girerek başvuru formlarına ulaşın

Gerekli belgeleri ilgili kurumlardan aldıktan sonra belediyeye başvuru formunuzla müracaat edin. Lazer epilasyon işinizi başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız gerekli olan ruhsat ve izinleri almanız gerekir. Ayrıca vergi dairesine başvurarak vergi işlemlerinizi halledin.

5 – Görünürlüğü yüksek olan bir alışveriş merkezinde veya şehrin seçkin yerlerinden birinde mekan bulun

Lüks alışveriş merkezlerine veya butiklerin yakınlarına bakın. Lazer epilasyon pahalı bir uygulamadır. Müşterileriniz 21 ve 45 yaş aralığındaki profesyonel kadınlar ve erkekler olacaktır. Bu demografik özelliklere uyan ve ulaşımı kolay olan bir yer bulmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

6 – Protokolleri denetleyecek ve acil durumlarda konsültasyon yapabilecek bir tıp direktörü ile anlaşın

Daha sonra lazer epilasyonla alakalı potansiyel risklerin detaylandırıldığı bir sözleşme hazırlayın.

7 – Alexandrite lazer, the Nd: YAG lazer, the Diode lazer veya the Ruby lazer gibi FDA onaylı lazer makinelerinden satın alın

Hangi lazerin müşterileriniz için doğru olduğunu ve ne tür eğitimler almanız gerektiğini öğrenin.

8 – Nitelikli, samimi ve gerekli sertifikalara sahip kişileri işe alın

Kadronuzda sertifikalı bir teknisyenin olması gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

9 – İşinizi pazarlayın

Sunduğunuz hizmetleri anlatan, personelinizle, eğitimleriyle ve nitelikleriyle ilgili veren bilgi veren bir internet sitesi açın ve broşürler hazırlayın. Lazer epilasyon işletmelerinin birçoğu online rehberlere kayıt olurlar. Resimleri, müşteri yorumları, prosedür bilgileri, cilt bakımı ürünleri ve sağlıklı bir ciltle ilgili faydalı bilgiler sunan güncel bir internet sitenizin olması rekabet avantajı sağlar.

 

İhtiyacınız olanlar

İş planı

Doktor

Eğitimli personel

Mekan

FDA onaylı lazer

Sözleşmeler

Broşürler

İnternet sitesi

 

İpuçları

Sizi başkalarına tavsiye edenlere indirimler yapın.

Mikrodermabrazyon veya elektroliz gibi ek hizmetler sunarak veya belirli bir lazer epilasyon uygulamasında uzmanlaşarak rekabet avantajı yakalayın.

Cilt bakımı ürünleri satarak gelirinizi arttırın.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir