Masal Anlatan Sihirli Duvar Kağıdı

Fransız “kendin yap” devi Castorama, çocuklara birçok farklı masal anlatabilen ilk interaktif duvar kağıdı Magic Wallpaper’ı (Sihirli Duvar Kağıdı) piyasaya sürüyor.

Duvar kağıtları genelde çocukların ilgisini pek çekmiyor, fakat masal anlatabilen yeni duvar kağıdıyla bu durum değişecek gibi görünüyor. Fransız “kendin yap” devi Castorama TBWA/Paris’le işbirliği yaparak Magic Wallpaper’ı geliştirdi.

Duvar kağıtlarında yer alan karakterlerin üzerindeki dijital imleçler, iOS veya Android işletim sistemleriyle çalışan telefon ve tabletlerdeki Magic Wallpaper uygulamasına okutulduğunda masal anlatmaya başlıyor. Uygulama, kullanıcılarına sesli masal anlatımı ve okuma modu olarak iki farklı seçenek sunuyor. Okuma modunda belirli kelimelerin özel ses efektleri bulunuyor, bu da masala daha gerçekçi bir hava katıyor.

Ayrıca kullanıcılar aynı anda iki farklı karakteri masala dahil ederek ortaya tamamen yeni bir hikaye çıkarabiliyor, sayısı yüzü aşan farklı kurgu seçeneği sayesinde de çocukların sıkılması önlenmiş oluyor. Duvar kağıtlarında bulunan on karakter arasında bir robot, elbiseleri pek sevmeyen bir prenses, yürümekten keyif alan bir gergedan ve çocukların hoşuna gidecek diğer fantastik karakterler yer alıyor. Bir rulo duvar kağıdı şu an için 9,90 euroya satılıyor.

Yenilikçi iş fikri hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Bu duvar kağıdının, sanal bir kütüphane olarak tasarlanmış olan QR code wallpaper adlı ürünün çocuklar için hazırlanmış bir versiyonu olduğunu söyleyebiliriz. Hatırlayacağınız üzere daha önce size Moonlite adında yenilikçi bir iş fikrinden bahsetmeştik. Küçük bir akıllı telefon projektörü olan Moonlite, duvara masallar yansıtarak çocukları eğlendiriyordu.

Bakalım çocukların hayal dünyasını geliştirmek için daha başka ne gibi yeni iş fikirleri hayata geçirilecek, ilerleyen zamanlarda hep birlikte göreceğiz.

 

İlginizi çekebilir

Çocuklara Yönelik Geliştirilen İş Fikirleri
Çocuklar İçin Eğitici Oyuncaklar
Berkay BABAOĞLU

Yazar : Berkay BABAOĞLU

Boğaziçi Üniversitesi " Çeviri Bilimi " bölümünden mezun olduktan sonra iş hayatına atıldı. Silverline, Coca Cola gibi birçok firmada üst düzey pozisyonda çalıştı. Şimdi ise Simfer firmasında uluslararası satış müdürü olarak görev yapmakta. Sizler için iş hayatında başarı yakalamakla ilgili rehber niteliğinde yazılar kaleme alıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir