Menüsünü kan grubuna göre düzenleyen Thai restoranı

Bangkok’daki The Third Floor isimli restoran müşterilerinin beslenme ihtiyaçlarını tamamlamalarına yardımcı olmak için menüsüne kan grubu türlerine göre yemekler ekledi.

Asya’daki inanışa göre insanların ideal beslenme ve egzersiz yöntemini belirleyen unsur kan grubudur.  Tayland’daki bir restoran da kan grubuna göre düzenlediği menüsüyle bu fikri destekliyor. Bangkok’daki The Third Floor isimli restoran müşterilerin kendi beslenme ihtiyaçlarını tamamlamalarına yardımcı olmak için menüsüne O, A, B veya AB kan gruplarına uygun yemekler ekledi.

The Third Floor müşterilerine bir sürü et, balık ve sebze çeşidinin de yer aldığı Thai yemekleri sunuyor. Menüde her yemeğin yanında ilgili kan grubunun sembolü veya sembolleri var ve aynı şekilde vejetaryenler içinde V harfi kullanılıyor. Kan grubu diyetine göre, 0(sıfır) grubunun kökleri etobur kabilelere dayandığı için 0(sıfır) kan grubundan olanların yüksek proteinli diyete uymaları gerekiyor ve A grubunun kökleri bağışıklık sistemi hassas olan otoburlara dayandığı için etsiz yiyecekler tüketmeleri gerekiyor.

Niş beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için restoran menülerini organize etmenin başka yolları var mı?

Restoran sektöründe faaliyet gösteren girişimcilere özel yenilikçi restoran k ve ilham veren iş fikirlerini araştırmaya devam edeceğiz.

 

İlginizi çekebilir

Restoran açmak isteyenlere
Bu restoranda yemek yerken konuşmak yasak!
Etek boyuna göre hesap çıkarak restoran
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir