Bu restoranda etek ne kadar kısa olursa yemek de o kadar ucuz oluyor!

Satışları arttırmak isteyen Çin restoranı yakın zamanda özel bir pazarlama kampanyası başlattı. Kadın müşterilerin eteklerinin boyuna göre indirimler sundu. Bu restoranda etek boyu ne kadar kısa olursa indirimde o kadar büyük oluyor! Dizin üstünden etek boyu ölçülerek indirim yüzdesine karar veriliyor.

Yang Jia Hot Pot isimli restoranda geçtiğimiz günlerde yapılan pazarlama kampanyası büyük başarı yakaladı. Hatta kadın müşteriler dışarıda sıraya girdiler ve eteklerinin ölçülmesini beklediler. En yüksek etek boyu 13 inç olarak ölçüldü ve bu müşteriye %90 oranında bir indirim yapıldı. En düşük etek boyu 3 inç olan müşteriye ise %20’lik bir indirim sunuldu.

etek-boyuna-gore-indirim-3

Yang Jia Hot Pot’un sahibi girişimci Eason Yang ilginç pazarlama stratejisi hakkında şunları söylemiştir: “Çekirdek kitlemizi etkileyebilmek için tanıtıcı bir kampanya başlatmak istedik. Restoranımız açılalı beş ay oldu. Her ay özel bir promosyon yapıyoruz. Bu promosyonlar aracılığıyla büyük satışlar yapmayı hedefledik ve şimdiye kadar da başarılı olduk.”

etek-boyuna-gore-indirim-1

Bu, Çinli restoranların ilk uygunsuz pazarlama stratejisi değil. Bu yılın başlarında, Zhengzhou şehrindeki Kore restoranı, günün en güzel beş müşterisi seçilenlerden ücret almadı. Güzelleri seçen jürinin estetik cerrahlardan oluşması da bir hayli ilginçti!

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir