Müzikal T-Shirtler Çocukları Birer Mozart’a Çeviriyor

Giyilebilir teknoloji sektöründe gün geçmiyorki yeni bir iş fikri hayat bulmasın. Studioany firması iletken renkli boyalarla süslenmiş interaktif t-shirtlerle çocukların müzikal yaratıcılığını geliştirmeyi amaçlıyor.

Çocukları küçük birer Mozart’a çevirmek ebeveynlerin hayallerinden biridir. Studioany firması giyilebilir teknolojiyi kullanarak çocukları oyunlar aracılığıyla müzikle tanıştırıyor. Bu teknolojik iş fikri, interaktif kumaşlar ve oyunlar aracılığıyla çocukların yaratıcılıklarının gelişmesini ve müzikle tanışmalarını amaçlıyor.

Her bir t-shirt, bas gitar, gitar ve davul olmak üzere farklı bir müzik enstrümanını temsil ediyor. T-shirtler, Bluetooth aracılığıyla bir mobil uygulamayla etkileşime geçen ve müziğin çalmasını sağlayan çıkartılabilinir mikro denetleyicilere sahip. Birden fazla t-shirt bir orkestra kurabilmek için aynı cihaza aynı anda bağlanabilmekte.

Asıl önemli yenilik ise ünlü müzik firmasının t-shirtlerde yeni iletken boyaları kullanmasıdır. T-shirtler üzerindeki yıkanabilinir ve sağlık açısından herhangi bir zararı olmayan, dokunmaya duyarlı elektriksel olarak iletken boyalar, çocukların birer müzik enstrümanı çalmasını mümkün kılıyor.

İş fikri hakkında daha somut bilgi edinmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha önce sadece hareketlerle kullanıcılarının müzik yapmasına olanak tanıyan ceketler gibi müzik ve yaratıcılık için giyilebilinir teknolojinin kullanıldığı benzer iş fikirlerine şahit olmuştuk. Üstündeki t-shirtler ve ceketlerle koca stadyumlarda konser verecek olan rock gruplarını görmemize daha ne kadar süre kaldı sizce?

 

İlginizi çekebilir

Giyilebilir Teknoloji İş Fikirleri
Akıllı Ürünlerle İlgili İş Fikirleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir