Sanal evcil hayvanlı su şişeleri, çocuklara su içme alışkanlığı kazandırıyor!

Daha önce sizlere çocuklara kodlamayı öğreten oyuncaklardan ve para biriktirmeyi öğreten websitesinden bahsetmiştik. Çocuklara yönelik hayata geçirilen iş fikirlerinin temelinde eğlendirirken öğretmek yer alıyor. Gululu isimli girişimcilik ürünü de, bunun en güzel örneklerinden biri. Gululu adlı akıllı su şişelerinin üzerinde, şirin mi şirin sanal evcil hayvanlar var ve çocuklar şişeden su içtikçe bu evcil hayvanlar büyüyor. Wi-Fi bağlantılı bu akıllı su şişesi, çocukları bir yandan eğlendirirken bir yandan onlara su içme alışkanlığı kazandırıyor.

Çocuklar ilk önce, bir evcil hayvan seçip yaş ve kilolarına göre kendilerine hedefler belirliyorlar.

cocuklar-icin-suluk

Su içtikçe seçtikleri evcil hayvanları büyüyor ve şişeyle birlikte sunulan uygulama sayesinde, Gululu dünyasında sanal maceralara atılabiliyor. Çocuklar, karşılıklı olarak şişeleri sallayarak evcil hayvanlarını birbirleriyle etkileştirebiliyorlar. Veliler, bir uygulama sayesinde şişedeki su seviyelerini istedikleri zaman öğrenebilme imkanına da sahip. Böylece gün be gün, çocuklarının ne kadar su içtiklerinin kaydını tutabiliyorlar. Hatta uzaktan kontrol yöntemiyle şişeyi okul moduna ayarlayıp çocuklarının derse konsantre olmalarını sağlayabiliyorlar.

Eğlenceli ve yaratıcı bir iş fikri olan Gululu şu sıralar, bir Kickstarter kampanyası yürütmekte. Hedefleri, yıkanabilir, dayanıklı şişelerini, 2016’nın sonlarına doğru piyasaya çıkarabilmek.

Başarılı girişim olan su şişesi hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Oyun içerikli akıllı cihazlar, başka hangi şekillerde çocuklara iyi alışkanlıklar kazandırabilir sizce?

 

İlginizi çekebilir

Yoksul çocuklara özel tasarlanan büyüyebilen ayakkabılar!
Çocukların enerjilerinden elektrik üretmek artık mümkün!
Avatar

Yazar : İpek Külah

Çevirmen

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir