Neden Zengin Olamıyorum?

İnsanların birçoğu umutsuzca zengin olmak ister. Neden olmasın ki? Para mutluluğun tapusunu alamasa bile daha iyi, stressiz ve tatmin edici bir hayat yaşamanızı sağlar. Ancak zengin olmadan önce doğru stratejiye sahip olmanız ve neden şu zamana kadar bu hedefe ulaşamadığınızın nedenlerini bilmeniz gerekir.

Herkes zengin olmak ister ancak bunun için ne yapması gerektiğini ve hangi adımları atacağını bilemez. Bu sebeple zengin olamadığımızda  : ” Doğru kariyeri seçmemişim “, ” Anadan babadan miras kaldı da biz mi değerlendirmedik? ” veya ” Yeterli zamanım yok.  ”  vb. bahaneler üretiriz. Bunlar başarısızlığımızı örtbas etmek için kullandığımız ve başarılı olmamızı engelleyecek bahanelerdir. Bunların yanı sıra zengin olamamızın başka nedenleri de vardır.

İşte sizlere zengin olamamanızın 10 nedeni:

 

1 – Doğru yöne doğru ilerlemenizi sağlayacak bir rehberiniz yok

Etrafınızda pozitif insanların olması gerekir. Daha da önemlisi, doğru yöne doğru ilerlemenize yardımcı olacak, güvenebileceğiniz birini bulmanız gerekir. Güvendiğiniz insanların sizi başarıya doğru itmesi çok önemlidir.

 

2 – Fedakarlık yapmak istemiyorsunuz

Hem pastam dursun hem karnım doysun diyemezsiniz. Fedekarlık yapmanız gereken birtakım şeyler vardır. Kariyerinize odaklanmak yerine arkadaşlarınızla takılmak veya dışarı çıkmak gibi şeylerden vazgeçmezseniz aradığınız finansal başarıyı asla elde edemezsiniz.

 

3 – Başarısızlıktan korkuyorsunuz

Başarısız olacak, hatalar yapacak ve bunların üstesinden gelmeyi öğreneceksiniz. Başarısızlıktan korkarsanız, asla kazanamazsınız.

 

4 – Hedefleriniz net olmadığından, eylemleriniz de net değil

Aklınızda net bir hedef yoksa ve hedefinize ulaşmak için net eylem adımları belirmediyseniz asla zengin olamazsınız. Plan yapmak için zaman harcayın ve bu planı uygulayın.

 

5 – Diğerlerinin başarılı, kendinizin başarısız olduğunu düşünüyorsunuz

Başarılı olacağınıza inanın. Kendinizi daha önceden kıskandığınız başarılı kadınlar veya erkekler olarak hayal edin. Kendinizi başarılı bir milyoner olarak hayal ederseniz ve bunun gerçekleşeceğine gerçekten inanırsanız hedefinize bir adım daha yaklaşırsınız.

 

6 – Geçmişinizin veya lokasyonunuzun başarınızı engellediğini düşünüyorsunuz

Hiçbir şey başarılı olmanızı engelleyemez. Hadi tekrar edin: Hiçbir şey başarılı olmanızı engelleyemez.

 

7 – İnterneti kullanmıyorsunuz

İnternet dünyayı değiştirdi ve dünyayı değiştirmeye devam edecek. İnternet kullanmıyorsanız, en güçlü para kazanma araçlarından birinin avantajlarından faydalanamıyorsunuz demektir.

 

8 – Paranın mutluluğu satın alamayacağını düşünüyorsunuz ve özgürlüğü satın alabileceğini unutmuşsunuz

Paranın mutluluk getirmeyeceğini düşünüyor olabilirsiniz. Ancak insanlar para ve zenginlik sizin özgürlük biletinizdir. Özgürlük ise mutluluğu getirir. Motivasyonunuzu bulmak için özgürlüğünüze odaklanın.

 

9 – Yanlış insanlarla takılıyorsunuz

Etrafınızdaki insanlar destek sisteminiz olmalıdır. Sizin için bir şeyler yapmalıdırlar, pozitif olmanızı ve hedefinize odaklanmanızı sağlamalıdırlar. Arkadaşlarınızdan ve aile üyelerinizden oluşan çevreniz dikkatinizi dağıtmamalı veya sizi kötü etkilememelidir. Bunu yapıyorlarsa yeni bir çevre edinmenin zamanı gelmiş demektir.

 

10 – Becerilerinize odaklanmak yerine şans oyunlarıyla vakit kaybetmek

Şans oyunlarına bel bağlayarak para ve zaman kaybetmeyi bırakın. Bir gecede zengin olmanın düşüncesi baştan çıkarıcı bir hayal ancak gerçekçi olmak zorundasınız.

Becerilerinize ve kendinize yatırım yapmak uzun vadede size avantaj sağlayacaktır. Tabii ki, daha çok zaman alacak ve çalışma gerektirecek ancak uzun vadede arzuladığınız başarıyı elde etmenizi sağlayacaktır.

Bir sonraki profesyonel hedefiniz doğrultusunda ilerlerken bu nedenleri aklınızda tutun. Yukarıda yer alan nedenleri göz ardı etmez ve zengin olmaya odaklanırsanız neler yapabileceğinize kendiniz de şaşırabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir?

En kolay zengin olma yolları
Zengin eden saçma iş fikirleri
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir