Nike Bayilik (Franchise) Şartları

Dünyanın en büyük spor marklarından biri olan Nike bütün gençler arasında en fazla rağbet gören spor markası olma özelliğini yıllardır kimseye bırakmıyor. Özellikle spora verdiği destek ve takımlarla yaptıkları sponsorluk anlaşmaları ile adından her zaman söz ettiriyor. Artık çok rahat bir şekilde bulabildiğimiz bu marka ürünlerini satma konusunda her zaman çok rahat olmuştur.

Çünkü her zaman için ürünlerine sonuna kadar güveniyor. Kendi alanında modanın öncüsü olduğu da herkes tarafından bilinmekte. Dış görünümü dışında rahatlığı zaten tartışılmaz bir unsuru. Bu dev markanın ürünlerini kullanan herkesten duyabileceğiniz ilk özellikle sanırım rahatlık. Artık bu dev markayı kullanmanın dışında bu üründen para kazanmak için bayilik almayı düşünenlerin sayısı da oldukça fazla.

Çok sıkı kuralları olmadığı bilinen firma kısa bir süre önce yeni bayiler açmak için çeşitli anlaşmalar yapacağı hakkında bir bildiri yayımladı. Nike bayilik (franchise) şartları ve iletişim için markanın internet sitesine girmeniz yeterli. Diğer firmalar gibi ürünlerini satmak isteyen kişileri bu konuda çok zorlamıyor. Ama yine de mağazaları konusunda bazı şartları yerine getirmeniz gerek. Bu şartlardan birkaçını size hatırlatmakta fayda var.

1-) Minimum 200 metrekare bir kapalı alan

2-) En az mağazada çalışacak olan 5 personel,

3-) Satış konusunda her zaman genel merkeze bağlı olacak bir yönetici

4-) Mağazanın diğer bütün Nike mağazalarıyla aynı formatta olacak olan görseli

5-) Firma ile yapılan anlaşma doğrultusunda bayilik bedeli için alınacak belli bir ücret

Aslında diğer büyük firmaların aksine çok daha kolay şartlar altında bu dev markanın ürünlerini satmanız çok daha kolay. Sizin reklam için herhangi bir şey yapmanıza kesinlikle gerek yok. Bu konuda da firma satıcılarına büyük destek veriyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir