Piercing Dükkanı Açmak

Piercing yaptırma işleminin popülerliği her geçen gün artmaktadır. Kendi piercing dükkanınızı açmanız sizin için karlı ve uygun bir ticari girişim olacaktır. Piercing becerileriniz sayesinde bu işe girebilir ve işletmenizi başarılı hale getirebilirsiniz.

 

Piercing Dükkanı Nasıl Açılır?

1-Piercing becerilerinizi geliştirmek için bir kursa katılın. Kendi yerinizi açmadan önce müşteri ve itibar kazanmanın en iyi yolu eğitiminizi tamamladıktan sonra bilinen ve popüler olan bir piercing dükkânında işe girmektir.

2-Küçük işletmelerin nasıl yönetileceği ile ilgili araştırma yapın. Her ne kadar piercing dükkânı alışılmış küçük işletmelerden olmasa da işlerin nasıl yürüdüğüne dair bir fikrinizin olması gerekir. KOBİ’lerle ilgili internet sayfalarından konuyla ilgili bilgiler alabilir veya ilgili kurslara katılabilirsiniz.

3-Piercing dükkânı açmayla ilgili yönetmeleri araştırın. Bu yönetmeliklerin kazancınızı kısıtlamayacağından emin olun. Sizin ve piercing işlemlerini yapacak olan diğer kişilerin belki bir sertifikaya ihtiyacı olabilir.

4-Piercing dükkanınız için yer bulun. Eğer kira ücretlerinizi karşılayabilecekseniz müşterilerinizi etkilemek için dükkânınızı havalı bir yerde tutun.  Ancak eğer kira ücretlerini karşılayamayacaksanız dükkânınızı köklü işletmelerin yakınında konumlandırın. Belki buraya gelen müşteriler piercing yaptırmayla ilgilenir.

5-Piercing malzemeleri, mücevherler, otoklavlar ve piercing masaları gibi ekipmanlarınızı satın alın. Ekipmanlarınızın açılış için hazır olduğundan emin olun.

6-Eğer gerekliyse ve yeriniz müsaitse birbirinden tamamen ayrılan iki özel piercing odası düzenleyin. Takılarınızı sergileyebileceğiniz bir vitrininiz olsun. Dükkanınızı sizi yansıtacak ve müşterilerinizi etkileyecek şekilde dekore edin.

7-Dükkanınız için çalışanları işe alın. Kendinizde dahil piercing işlemini yapacak en az ikiyi işe alın. Bir kadın ve bir erkek almanız sizin için faydalı olacaktır. Bu sayede vücudunun farklı bölgelerine piercing taktıracak olan kişiler daha rahat olacaklardır. Ayrıca en azından bir kişiyi kasaya bakması ve müşterileri karşılaması için işe alın.

Ne iş yapabilirim diyenler için piercing dükkanı açmak özellikle büyük şehirlerde karlı bir iş seçeneği olabilir.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir