Reklam ve Video İzleyerek Para Kazanmak İsteyenlere

Ekstra bir gelir kaynağına sahip olmak herkesin istediği bir şeydir. Aylık elektrik, su, internet faturalarınızı bu ekstra gelirle ödemek bile maddi açıdan sizi rahatlatır. Ya da çok istediğiniz bir şeyi bu ekstra gelir kaynağı ile almak bile çok iyi olur.

Peki ama yan gelir elde etmenin yolları neler?

Ve daha pek çok para kazanma yöntemini yazılarımızda ele aldık.

Peki sadece reklam izleyerek para kazanabileceğinizi söylesek?

İnternette ve televizyonda ne kadar reklam gördüğünüzü bir düşünün. Televizyonda bir dizi izlemek isteseniz dizi süresinin en az 3’te 1’i kadar reklam izlersiniz. Aynı şey web siteleri için de geçerlidir. Bir yazı okumak istediğinizde sayfanın kenarlarında mutlaka reklam görürsünüz.

Sadece bu reklamları izleyerek aylık 5000 TL’ye kadar para kazanmak istiyorsanız yazımızı mutlaka sonuna kadar okuyun!

 

Reklam İzleyerek Nasıl Para Kazanılır?

reklam video izleyerek para kazanmak

Şöyle düşünün: Büyük şirketler reklamlarının daha etkili olması için insanların görüşlerine ihtiyaç duyar. Büyük şirketler için reklamlar ne kadar etkili olursa kazançları da o kadar yüksek olur. Dolayısıyla bu şirketler, insanların hangi reklamları neden ve niçin sevdiğini, hangi tür reklamlardan pek hoşlanmadığını öğrenmek için para ödemeye hazırdır.

İşte bu noktada pek çok platform, söz konusu şirketlere reklamlarının halk tarafından nasıl algılandığını göstermek adına hizmet veriyor. Yani aşağıda ele alacağımız uygulamalar, reklamveren firmalar ile insanları bir araya getiriyor; reklamlar hakkında insanların görüşlerini bu şirketlere iletiyor.

 

Reklam İzleyerek Ne Kadar Para Kazanılır?

video reklam izleyerek nasıl para kazanılır

Reklam izleyerek zengin olma hayali kurmamanızı öneriyoruz. Kazandığınız para değişkenlik gösterse ve kazanacağınız para dolar üzerinden olsa bile bu paraya güvenerek işinizden ayrılmayı düşünmeyin. Bunu sadece bir ek gelir olarak düşünün.

Fakat ne kadar çok reklam izlerseniz o kadar çok kazanırsınız diyebiliriz özetle.

Ortalama bir hesapla tek bir uygulamadan aylık 5-20 dolar arası para kazanmanız mümkün.

Reklam izleyerek para kazanırken zamandan tasarruf etmek isterseniz şöyle yapabilirsiniz: Reklamı telefonunuzdan izleyin, reklamla ilgili anket sorusunu ise bilgisayarınızdan cevaplayın. Yine bilgisayar başında başka bir işle ilgileniyorken verdiğiniz birkaç dakikalık arada kısa bir reklam izleyebilirsiniz de. Yani bu işe ayrı bir mesai harcamanıza gerek yok.

Reklam izleyerek para kazanmayı sağlayan uygulamaların hemen hepsi kazancınız belli limiti aştığında ödeme yapmakta. Ayrıca Amazon hediye çeki, eBay hediye çeki gibi opsiyonlar da var.

O halde şimdi reklam izleyerek para kazanmanızı sağlayan mobil uygulamalardan en önemlilerine birlikte bakalım.

 

Reklam – Video İzleyerek Para Kazandıran Uygulamalar

reklam izleyerek ne kadar para kazanabilrim?

Reklam izleyerek para kazanmanın mümkün olduğunu belirttik. Şimdi bunu hangi sitelerden ve hangi uygulamalardan yapabileceğinize bakalım. Bilerek Türkçe uygulamalara yer vermedik çünkü TL olarak kazandırdıkları için kazandırıyorlar ve sadece vaktinizi çalıyorlar.

 

1. InboxDollars

Eğer video ve reklam izleyerek para kazanmak istiyorsanız InboxDollars tam size göre. Günlük olarak kısa videolar izleyerek para kazanmanız mümkün. InboxDollars’ta video ve reklam izlemenin yanı sıra çeşitli anketler, oyunlar, Google aramaları yaparak da para kazanabiliyorsunuz.

InboxDollars’a üye olduğunuzda hesabınıza 5 dolar yatıyor.

Paranızı çekebilmek içinse 30 dolarlık bakiye olması geekiyor. Paranızı Paypal ya da banka hesabınıza aktarabiliyorsunuz. Paranın hesaba geçmesi 10 ila 15 gün sürebiliyor.

 

2. Swagbucks

Reklam ve video izleyerek para kazanabileceğiniz en iyi sitelerden biri de Swagbucks. Swagbucks’ta izleyebileceğiniz kısa ya da uzun pek çok video var. Bu videolar spor, siyaset, eğlence, moda, yemek program videoları olabiliyor. Yani illa reklam izleyeceksiniz diye bir kaide yok.

Yine Swagbucks’ta da anket doldurmak, internetten alışveriş yapmak gibi eylemleri gerçekleştirdiğinizde para kazanabiliyorsunuz.

160 Swagbucks, 1 dolarlık Amazon çeki olarak belirlenmiş durumda. Paranızı nakit olarak istiyorsanız 5 dolarlık bir bakiyeye ulaşmanız şart. Ödemeler Paypal üzerinden.

Mutlaka okuyun: Swagbucks Nedir? Swagbucks Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

 

3. Ibotta

Yaptığınız market alışverişlerinde para iade veren iBotta uygulamasında video izleyerek da para kazanabiliyorsunuz. Yapmanız gereken alışverişlerinizin fişini tarayıp iBotta’ya göndermek.

30 saniyeden kısa reklamlar izleyerek de para kazanabiliyorsunuz.

En önemlisi iBotta hesabı açtığınız zaman 20 dolara varan bir bonus kazanabiliyorsunuz.

 

4. Slidejoy

Sadece Android telefonlara yönelik bir uygulama olan Slidejoy’u yüklediğiniz zaman telefonunuzun kilit ekranında çeşitli haberler ve reklamlar yerleştiriliyor.

Telefonunuzun kilit ekranında reklam döndükçe puan topluyorsunuz. 1000 puan 1 dolara denk. Paranızı çekebilmek içinse en az 2000 puan toplamanız gerek. Amazon, Starbucks gibi yerlerde harcamanız üzere hediye çeki alabileceğiniz gibi paranızı Paypal üzerinden de çekebiliyorsunuz.

Reklam izleyerek para kazanmak dedik ancak ne kadar reklam izlediğiniz kazancınızla pek alakalı değil Slidejoy’da. Slidejoy’un kendine has algoritması reklamlarla girdiğiniz etkileşimi kendi analiz ediyor. Dolayısıyla topladığınız puanları düzenli olarak takip etmenizi öneririz.

 

5. iRazoo

iRazoo yaptığı açıklamada bugüne dek kullanıcılarına 55 milyon dolara yakın para dağıtmış.

Sistem gayet basit. Uygulamayı telefona indirip reklam ve video izliyorsunuz; bunun karşılığında puan topluyorsunuz.

Reklamlar ve videolar hakkındaki görüşlerinizi belirtiyorsunuz, kısa film ve yemek tarifi videoları izliyorsunuz. 50’den farklı içerik türü bulunuyor yani iRazoo’da.

E-mail okumak, verilen çeşitli online görevleri yapmak da size para kazandırıyor. 3000 puan topladığınız zaman paranızı Amazon hediye çeki olarak alabiliyorsunuz. Tabii Paypal’dan da nakit olarak alabiliyorsunuz kazancınızı.

 

6. SuccessBux

SuccessBux da reklam izleyerek para kazanmaya yönelik bir uygulama. Üye olmak tamanen ücretsiz. Reklam izlemek, yarışmalara ve çekilişlere katılmak, anket doldurmak size puan kazandırıyor.

Her görevin kaç puan olduğu net bir biçimde belirtilmiyor. Lakin anladığımız kadarıyla kazanılan puan, tamamlanan göreve göre değişiklik gösteriyor. 1 dolar değerinde puan topladığınız zaman ise paranızı çekebiliyorsunuz. Paypal ya da Visa Card üzerinden kazancınızı alabiliyorsunuz.

 

7. Nielsen TV Ratings

Nielsen esasında ABD merkezli bir reyting araştırma firması. Nielsen TV Ratings sitesinde üyelik hesabı açarak reklam ve televizyon izleyebilir; bundan para kazanabilirsiniz. Nielsen televizyon kanallarına izlenme istatistikleri satan bir şirket.

 

8. AppTrailers

 

 

9. FusionCash

FusionCash 2005’te kurulan ve reklam izleyerek para kazanmayı sağlayan bir site. Anket doldurarak ve verilen diğer online görevleri yaparak para kazanabiliyorsunuz. Üstelik üyelik açan herkese peşinen 5 dolar değerinde hediye çeki tanımlanıyor.

 

10. AppNana

AppNana’da topladığınız puanlara Nana adı veriliyor. Reklam izlemek, anket doldurmak, uygulama indirmek gibi görevleri tamamladığınız zaman para kazanabiliyorsunuz.

 

11. CreationsRewards

CreationRewards, oyun oynamak, reklam izlemek, anket doldurmak, internetten araştırma yapmak gibi şeyleri parayla ödüllendiriyor. Daha ne olsun! Yeni üyelere 5 dolar hoşgeldiniz bonus’u veren uygulamada 60 gün içinde 5000 puan topladığınızda ya hediye çeki kazanıyorsunuz ya da ödemeyi Paypal üstünden alıyorsunuz

 

12.  Paid2Youtube

Youtube videoları izlerken para kazanmak ister misiniz?

Cevabınız evetse, Paid2Youtube aradığınız uygulama olabilir. Farklı konularda videolar izleyen, yorum atan, kanallara abone olan biriyseniz bu uygulamadan para kazanmanın mümkün. Para çekmek için bakiyenizin en az 10 dolara ulaşması şart.

 

13. QuickRewards

Listemizde yer alan SuccessBux’a oldukça benzeyen QuickRewards aslında daha ilginç bir  platform. Para çekme alt limiti bulunmuyor. Yani 1 cent kazansanız dahi bunu Paypal üzerinden alabiliyorsunuz. Ayrıca yaptığınız alışverişlerde %25’e varan para iadesi de alabilmeniz mümkün. Ancak maalesef sadece ABD, Kanada ve İngiliz vatandaşlarına yönelik bir uygulama olduğunu belirtelim.

 

14. You-Cubez

You-cubez hem bireylere hem de şirketlere yönelik bir mecra. Reklam izleyerek para kazanabildiğiniz gibi kendi reklamlarınız hakkında feedback de alabiliyorsunuz. Reklam izlemenin yanı sıra web sitesi inceleme, araştırma yapma, anket doldurma gibi eylemlerinizden  para kazanabiliyorsunuz. Farklı üyelik seçenekleri bulunduğu için para çekme alt limiti 2 ila 10 dolar arasında. Ödemeyi hediye çeki olarak ya da Paypal üzerinden alıyorsunuz.

 

Sonuç

Yani gördüğünüz üzere ufak da olsa ek gelir elde etmek için bu uygulamaları ve siteleri deneyebilirsiniz.

Kazanacağınız paralar sizi zengin etmez ancak aylık masraflarınızın bir kısmını her gün yaptığınız bir şeyle ödemek de hiç fena olmaz. Gün içinde zaten pek çok reklam ve video izliyorsunuz; bundan neden para kazanmayasınız ki…

Reklam izleyerek para kazanma fikri sizi cezbettiyse listemizdeki siteleri ve uygulamaları teker teker ziyaret etmenizi öneririz.

Bol şans!

 

İlginizi çekebilir

Para Kazandıran Uygulamalar

İnternetten Para Kazanma Yolları

Durmuş BAYRAM

Yazar : Durmuş BAYRAM

Bilkent Üniversitesi "İletişim ve Tasarım" bölümünden mezun olduktan sonra DW Türkçe gibi birçok saygın kurumda online gazetecilik ve video üreticiliği yaptı. Sizler için iş fikirleri ve para kazanma yollarıyla ilgili araştırmalar yapıp rehber niteliğinde içerikler hazırlıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir