Sanal gerçeklik egzersiz aleti ile uçarken spor yapın!

Sanal gerçeklikle ilgili inovatif iş fikirlerinin büyük ivme kazanacağını daha önce sizlere duyurmuştuk. Icaros, kullanıcıların bir taraftan egzersiz yaparken bir taraftan da fantastik maceralar yaşayabilecekleri uçma taklidi yapan ve sanal gerçeklikten faydalanan bir sistem.

Spor salonunda egzersiz yapmakla ilgili en az çekici olan şeylerden biri değişmeyen manzaradır. Kullanıcının egzersiz deneyimini gerçekçi, değişen manzaralar ile geliştiren ve sanal gerçeklikten faydalanan VeloReality ve Virtual Active iOS gibi sistemleri daha önce görmüştük. Bugün sizlere farklı bir yenilikten bahsedeceğiz. HYVE’nin geliştirdiği Icaros spor egzersizlerine biraz daha fantezi katıyor.  Icaros ile kullanıcılar bir taraftan spor yaparken bir taraftan uzayda veya derin denizlerde uçmak gibi maceralar yaşayabiliyor.

sanal-gerçeklik-icaros

Başlamak için kullanıcılar uzay, Amazon ormanları ve okyanusun derinlikleri de dahil sanal ortamlarda koştukları kişisel bilgisayar uygulamasını başlatıyor. Aynı zamanda fiziksel hareketlerini izledikleri akıllı telefon uygulaması ile de bağlantı kurmaları gerekiyor. Daha sonra sanal gerçeklik gözlüklerini takıyorlar ve egzersiz aletine tırmanıyorlar. Vücut hareketleri ile sanal deneyimlerini kontrol edebiliyorlar, dengelerini sağlıyorlar ve çarpışmaları engelliyorlar. Hareketler sayesinde kullanıcıların omuzları, karın kasları ve lateroabdominal kasları çalışıyor ve kalori yakıyorlar. Ayrıca reflekslerini ve koordinasyonlarını güçlendiriyorlar.

PSFK’a göre HYVE çalışan ilk prototipini tamamladı ve yakın zamanda kitle fonlaması kampanyası başlatmayı planlıyor.

Teknoloji sektörüne yatırım yapmak isteyen girişimcilere özel inovatif iş fikirlerini ve fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir