Sirk Açmak

Eğlence sektöründe farklı ve kazançlı bir iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse sirk açmak aradığınız iş olabilir. Sirk açarak çocukları ve insanları eğlendirebilir ve kısa sürelerde güzel cirolar elde edebilirsiniz. Bu makale nasıl sirk açabileceğinizi ve kalabalığı nasıl memnun edeceğinizi açıklıyor.

Sirk işine nasıl başlanır?

1 – Sirk göstericileri alın. Tabi ki şovun patronu sizseniz. İyi bir palyaçonuz olduğundan emin olun. Ne yaptığınızı bilin.

2 – Kalabalığı eğlendirmek için birkaç tane sirk kaplanı alın. Unutmayın eğlence dünyası şaka gelmez. Para kazanmak istiyorsanız işinizi ciddiye almalısınız. Gösterileri iki taraf içinde eğlenceli hale getirmeniz gerekir ve aynı zamanda gösterinizi izlemeye gelen kimseyi hayal kırıklığına uğratmamanız gerekir. İzleyiciler hayvanların performanslarını en iyi şekilde görmek isterler.

3 – Sirk reklamlarını ve posterlerini her yere koyun ki insanlar görebilsinler. Sirkinize bir sürü insanın gelmesini istiyorsanız bu işi iyi organize etmeniz gerekir. Attığınız her adım sizi amacınıza biraz daha yaklaştıracaktır ve denemeye devam ettikçe başarı şansınız da artacaktır.

4 – Akrobatlarla anlaşın. Tanıdığınız iyi trapezciler varsa hemen bu kişileri işe alın. Trapezcileri gergin ip üzerinde sergileyecekleri performans çok önemlidir.

5 – Hem kendinizi hem de trapezcileri tehlikeye atmayın. Gösteriyi izlemeye gelenler performans gösterenlerin zarar görmesini istemezler. Aksi taktirde şov sona erer. Aynı zamanda kazaların ve yaralanmaların olmamasına dikkat edin çünkü işi bırakmanız gerekebilir veya kovulabilirsiniz.

6 – Ayrıca hiçbir zaman geç kalmayın. Birileri öğlen orada olmanızı söylüyorsa ve sizde o saatte organize olamayacaksanız sadece “iki dakikaya orada olacağım” deyin. Sizi biriyle tanıştırmak istiyorlarsa ve sizde geç kalacaksanız makyajınızın bitmediğini söyleyin. Unutmayın sadece büyük sorunların çıkabileceği zamanlarda yalan söyleyin.

7 – Kırbaç kullanacak birini bulun. Elinde kırbaç olan adam her şeyi kontrol altına alır. Bu nedenle hayvanlar için endişelenmek zorunda kalmazsınız.

8 – Başarılı bir şova imza atın. Şovunuzla ilgili yeterli reklamı yapın ve çalışanlarınızı güzel şekilde giydirin. Artık ilerlemeye hazırsınız. İşletmenizi açın ve dünya turuna çıkmaya hazır olun. Sizde bütün şov boyunca insanları güldüren joker olabilirsiniz.

 

İpuçları

Dünya turuna çıkacaksanız insanların bu tür şovları izlemeye gelmeyeceği yerleri önceden bilemeniz gerekir. Bunu daha sonradan deliye dönmeyin diye söylüyoruz.

Başarılı olmak istiyorsanız tehlikeleri ortadan kaldırmanız gerekir. Bir kişinin kutunun içine girip de testere ile kesilmeyeceğinden emin olun. Bu durum merdivenle yukarı tırmanıp herhangi bir denge olmadan aşağıya atlayan çalışanlar içinde geçerlidir.  Bu tür gösteriler insanları endişelendirebilir ve önlemenizi almazsanız hastaneye gitmek zorunda kalabilirsiniz.

Profesyonel veya komedyan olmadan belli numaraları denemeye kalkmayın. Bir takım acemilikler insanları çabuk sinirlendirir ve gösteriniz iptal edilebilir.

 

Uyarılar

Daha önce de belirttiğimiz gibi palyaço olacaksanız akrobatik hareketler yapmayın. Aksi taktirde ciddi şekilde yaralanabilirsiniz.

Profesyonel değilseniz uzun bir merdivene çıkmayın veya kutunun içine girerek testereyle kesilmeyi beklemeyin. Hastaneye gitmek zorunda kalabilir ve ciddi anlamda yaralanabilirsiniz.

Küçük çocuklar genellikle korkarlar. Şovu durduracak kadar korkarlarsa onları korkutan olayı tekrarlamayın.

Küçük arabanızı ateş çemberine doğru sürmeyin. Bunu yaparsanız kendinizi yakabilirsiniz ve yaralardan dolayı ciddi anlamda acı çekersiniz.

Asla ateş yemeyin ve ağzınızdan çıkarmayın. Benzin midenizde sıkışacaktır ve ameliyat edilmenize neden olacaktır.

Eğlence sektöründe iş kurmak isteyenlere özel en güzel ve kazançlı iş fikirlerini araştrmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir