Swagbucks Nedir? Swagbucks Para Kazanma Yöntemleri

Swagbucks Nedir?

Swagbucks anket doldurmak, video ve reklam izlemek, uygulama indirmek gibi çeşitli görevler sayesinde internetten para kazanmayı mümkün kılan bir web sitesi ve aynı zamanda mobil uygulamadır.


Swagbucks Para Nasıl Çekilir? Para Çekme Yolları Nelerdir?

Çeşitli görevlerden toplanan puanlar kullanıcılara hediye çeki ya da nakit olarak veriliyor. Yani tamamladığınız görevlerden kazandığınız parayı Amazon, Starbucks, iTunes gibi yerlerde harcayabiliyorsunuz ya da paranızı nakit olarak banka hesabınıza transfer edebiliyorsunuz.

Şöyle somutlaştıralım: 850 Swagbucks puanı 5 dolarlık Amazon hediye çekine denk. 18.000 Swagbucks puanı ise 100 dolara denk. Nakit ödemelerinizi sadece Paypal üzerinden alabildiğinizi belirtelim.

Swagbucks üzerinde sandığınızdan daha kolay birikiyor puanlar. Zira sitede sayısız çeşitlilikte ve miktarda görev bulunuyor.

Dahası sık sık bonus puan etkinlikleri oluyor. Normalde 18.000 puan 100 dolara eşitken bazı durumlarda 100 dolar kazanmak için 14.000 puan yeterli olabiliyor.


Swagbucks Güvenilir mi? Swagbucks Türkiye Kullanıcı Yorumları Nelerdir?

28.000 kulllanıcıdan 5 üzerinden 4.3 puan almayı başaran Swagbucks uygulması güvenilir ve yasal bir uygulamadır. Birçok kişi uygulamada harcadıkları zamanın, kazandıkları ödüllere değdiğini ve yaygın şikayet olarak da anketin yarısında elenmeleri olduğunu belirtmektedir. Bunun sebebinin de firmaların anket yapılacak müşteri özelliklerinin önceden belirledikleri ve doğal olarak bu şartlara uyanlarla anket yapmak istemeleridir. Örneğin bir bebek bezi anketinin 17 yaşında bir öğrenciyle yapılması çok da mantıklı olmamaktadır.

Bazı kullanıcı yorumları ise şöyledir:

  1. Swagbucks üzerinden birkaç hediye çeki aldım, fena da sayılmaz.
  2. Swagbucks’tan çok sayıda hediye kartı aldım ve yaklaşık 13.000 puan biriktirdim. Elbette bunları oluşturmak biraz zamanımı aldı ancak öğrenci olduğumu düşünecek olursak harcadığım zamanıma fazlasıyla değdi.
  3. En iyi anket sitelerinden biri diyebilirim, geçiminizi sağlayamazsınız ancak ek gelir elde edebilirsiniz.Swagbucks Para Kazanma Yöntemleri

Swagbucks üzerinden para kazanmak için yaklaşık 10 adet yöntem bulunuyor. Şimdi bunlara biraz daha yakından bakalım.


1. Swagbucks’ı Arama Motorunuz Yapın

Swagbucks’tan para kazanmaya başlamanın en kolay yollarından biri arama motoru olarak Swagbucks’ı kulanmak.

Google yerine Swagbucks üzerinden arama yaptığınızda otomatik olarak puan toplamaya başlıyorsunuz. Swagbucks’ın arama motoru da Yahoo tabanlı. Yani Google’ın eksikliğini fazla hissetmezsiniz.

10 arama için 10 puan toplayabilirsiniz ortalama olarak. 6 aylık bir kullanım sonucu 3000 Swagbucks puanı toplayabileceğinizi söyleyebiliriz.


2. Anket Doldurun

Zamanınız var ancak paranız yoksa her gün Swagbucks üzerinde yayınlanan anketleri doldurabilirsiniz.

3 ila 20 dakika arası süren anketleri doldurup yaklaşık 40 ile 100 arası puan toplayabilirsiniz. Ayrıca her gün tek sorudan oluşan bonus anketler de oluyor.

Mutlaka okuyun: Anket Doldurarak Nasıl Para Kazanılır?


3. Uygulama İndirin

Telefonunuza, tabletinize ve bilgisayarınıza çeşitli uygulamalar indirerek de puan toplayabiliyorsunuz. Swagbucks’ta bazı uygulamaları indirmek, uygulamaları telefonda açmak gibi görevler oluyor.

Ya da indirdiğiniz mobil oyunda belli bir seviyeye geldiğinizde para kazanabiliyosunuz mesela.


4. Online Alışveriş Yapın

Swagbucks puanı toplamak için gidip 500 liralık alışveriş yapın demiyoruz. Ancak internetten bir şey satın almanız gerek diyelim. Alışveriş yapacağınız siteye Swagbucks üzerinden gittiğinizde ekstra puan kazanma şansınız var.

Swagbucks üzerinden Amazon, PC World, eBay gibi sitelere gittiğinizde puan kazanabiliyorsunuz. Ayrıca bazı anlaşmalı alışveriş sitelerinde belli bir oranda para iadesi almak da mümkün.


5. Arkadaşlarınızı Davet Edin

Arkadaşlarınızı Swagbucks üyesi yaptığınız zaman da puan kazanabiliyorsunuz.

Yani bir arkadaşınızı Swagbucks üyesi yaptığınızda hem siz hem de arkadaşınız 300 puan kazanıyor. (Arkadaşınızın üye olduktan sonraki 30 gün içinde 300 puan kazanması gerekiyor.) Ayrıca arkadaşınızın Swagbucks üyeliği boyunca kazandığı paranın %10’u kadar puanı size hediye ediyor site.

Pasif gelir elde etmek için şahane bir yol bu. Bir de arkadaşınızı mobil cihazlardan değil de laptop üzerinden davet ettiğinizde bir 100 puan daha kazanıyorsunuz.

Arkadaşlarınızla birlikte ek gelir arayışındaysanız bu opsiyon tam size göre.


6. Kodları Takip Edin

Swigbutton adlı tarayıcı eklentisini kuruyorsunuz ve Swag Code alıyorsunuz. (Bu işlem size 50 puan kazandırıyor.)

Swag Code esasen kullanıcıları web sitesine çekmek için gönderilen bildirimlere verilen ad.

Bildirimler, tarayıcı eklentisi üzerinden gönderiliyor ve size mevcut görevleri haber veriyor.


7. Günlük Görevleri Tamamlayın

Swagbucks web sitesinde günlük tamamlanması gereken 8 görev bulunuyor.

Bu görevleri tamamladıkça hem puan kazanıyorsunuz hem de görevlerden en az 6’sını tamamladığınızda bonus kazanıyorsunuz.

Günlük görev opsiyonunu aktif hale getirdiğiniz zaman site size günlük bir puan hedefi veriyor. Bu hedefe ulaştığınızda da ekstra puan kazanıyorsunuz. (Örneğin günlük 120 puan)

“Günün fırsatları” diye bir bölümde indirime giren ürünler yer alıyor. Bu ürünü satın alırsanız da puan kazanıyorsunuz. Tabii sırf puan toplamak için ihtiyacınız olmayan şeyleri satın almanızı önermeyiz.


8. Çekilişlere Katılın

Yarışmalara ve çekilişlere katılarak sınırlı süre için geçerli hediyeler kazanabilirsiniz.

Bu hediyelere örnek olarak Apple ürünlerini ya da diğer teknolojik ürünleri örnek verebiliriz. Tabii yarışmaya katılmak için Swagbucks puanı harcamanız gerektiğini belirtelim. Yani biraz şans işi.

2 puan harcayarak 50 puan da kazanabilirsiniz, 100 puan harcayarak hiçbir şey kazanamayabilirsiniz de.


9. Mobil Oyun Oynayın

Telefondan online oyun oynama bağımlılığınızdan gayet para kazanabilirsiniz!

Oyun indirmek ve oynamak bir yana, Swagbucks’ın kendi oyunları da mevcut.

Bu oyunlara girip 10-15 dakika oynayarak 10 puan kazanabiliyorsunuz. Bazı oyunlarda para kazanmak için belli bir level’a ulaşmanız gerekiyor.

Buna ek olarak Swagbucks’ın bilgi yarışmaları da var. Mynet Bilet Kazanır tarzındaki bu genel kültür yarışmalarındaki soruları cevaplayarak puan toplamak mümkün. Swagbucks Live adındaki uygulamayı indirip çoktan seçmeli soruları canlı olarak cevaplamanız gerek. Her yarışmada 1000 dolarlık ödül dağıtılıyor. Yani yarışmada ne kadar sona kalırsanız, ödülden o kadar çok pay alıyorsunuz.

Bazı soruların özellikle çok zor olduğu bu yarışmaya arkadaşlarınızı davet ettiğinizde size elendikten sonra oyuna bir kere daha girme hakkı veriliyor!

Mutlaka okuyun: Oyun Oynayarak Para Kazanma


10. Abone Olun

Çeşitli online oyunlara, uygulamalara, servislere abone olarak büyük puanlar toplamak mümkün.

Tabii bu aboneliklere ihtiyacınız olmalı. Diyelim ki bir ses düzenleme programını uzun zamandır indirmek istiyorsunuz. Bu programın aylık abonelik bedeli 12 dolar. Şayet bu program Swagbucks’ta yer alıyorsa ve aboneliği Swagbucks üzerinden yaparsanız puan topluyorsunuz.

Bunun dışında ücretsiz aboneliklerle, ücretsiz deneme sürümlerini indirmekle de puan toplamanız söz konusu.


11. Video İzleyin

Swagbucks’ta video ve reklam izleyerek para kazanabilme lüksüne de sahipsiniz!

Gerçi bu opsiyon eskisi kadar çok kullanılmıyor ancak yine de zaman zaman video izleyerek puan toplama görevleriyle karşılaşabilirsiniz.

Video izleyerek toplayacağınız puanlar yüksek değil ama yine de her gün en az 1-2 saat Youtube’da takılan biriyseniz hiçbir şey yapmadan para kazanabiliyorsunuz. Görev olarak reklamdan yemek tarif videolarına kadar çeşitli içerik türleri var.

Tabii videoyu dikkatle izlemek zorunda değilsiniz. Bilgisayarda işiniz varsa, telefondan videoları açıp (telefonu da sessize alarak) puan toplayabilirsiniz! Kurnazlık!!!

30 dakika video izleyerek 3 puan toplayabilirsiniz ortalama olarak.


Sonuç

Yani internetten ufak tefek şeyler yaparak para kazanmak mümkün. Swagbucks’a ücretsiz üye olabilir ve bir dünya görevden size en uygun olanları seçerek puan toplamaya başlayabilirsiniz.

18.000 puanın 100 dolar olduğunu söylemiştik. 6 aylık bir sürede neredeyse hiçbir ekstra efor sarf etmeden 100 dolar kazanmak çok iyi olabilir.

Şimdiden bol şans, bol kazançlar, bol puanlar!


İlginizi çekebilir

Para Kazandıran Uygulamalar

İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir