Kablosuz Hava Basma Tabancası: Airgun

Top, bisiklet lastiği veya herhangi bir şeyi şişirmeniz gerekiyor ancak bunu babadan kalma el pompasıyla yapmanın iyi bir çözüm olmadığını mı düşünüyorsunuz? Yakınınızdaki bir benzin istasyonuna şişireceğiniz eşyanızı götürüp onların kompresörünü kullanabilirsiniz, ancak Airman firması, bunun yerine Airgun kullanmanızı öneriyor.

Airgun, şarjlı matkaba benzer bir şekle sahip, pille çalışan mini bir hava kompresörü.

Airgun’ın bisiklet lastikleri gibi şeyleri şişirebilmek için standart siboplu 5 inçlik (127 mm) esnek bir hortumu bulunyor. Üzerindeki LED ekran ise kullanıcıların hortumu takarken ne yaptıklarını görmelerine yardımcı oluyor. Hava basma tabancasının top ve oyuncak gibi eğlence ekipmanlarında kullanmak için çeşitli sibop uçları da bulunuyor.

Hava basma tabancasını kullanmak için öncelikle, psi, kpi veya bar basınç birimlerinden birini seçiyorsunuz. Seçtiğiniz birime göre LCD ekranında hava basıncı görünüyor. Sonra istediğiniz hava basıncını tuşluyorsunuz.  Daha sonra, hortumunun bağlantısını yapıp tetiğine basılı tutarak hava pompalamaya başlıyorsunuz. Airgun, istenilen basınca ulaştığında otomatik olarak duruyor. İşte bu kadar kolay.

Firmanın söylediğine göre, “ortalama bir şehir bisikleti lastiğini” bir dakikada 58 psi (4 bar) ile, 10 litrelik bir lastiği de üç dakikada 36 psi (2.5 bar) ile şişirebilen bu seyyar pompa, Lityum-iyon pili bittiğinde ise kutusuyla gelen adaptör yardımıyla arabaların 12 voltluk çakmak girişinden kendini doldurabiliyor.

Gelelim arabalar için kullanımına… Bu harika hava basma tabancası, otomobil lastiklerini şişirmek amaçlı tanıtılmasına karşın dört tekerlilerden daha ağır vasıtalar için kullanılamaz olarak nitelendiriliyor. Yani, otomobil lastikleri için kullanılabiliyor ancak kamyonet ve kamyon gibi daha ağır araçlar için kullanılması pek uygun değil.

Son olarak, bu “havalı” ürünün fiyatı 70 dolardan başlıyor. Perakendecisine bağlı olarak da artıyor.

Türkiye’de henüz bulunmayan ürün kazançlı bir yatırım arayan girişimciler için harika bir yatırım ürünü olabilir. Girişimcilik ürünü hakkında detaylı bilgi için yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Ne alıp satsam diyenler için dünyanın dört bir köşesinden araştırıp bulduğumuz girişimcilik ürünlerini ve fikirlerini paylaşmaya devam edeceğiz.

Merve Tulum

Yazar : Merve Tulum

ODTÜ " Endüstri Mühendisliği " bölümünden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. İş hayatına hızlı bir giriş yapıp inovasyon sorumlusu, sistem ve iş analisti gibi birçok pozisyonda görev aldı. Fibabanka, Yemeksepeti ve Yapı Kredi çalışmış olduğu şirketlerden sadece birkaçı. Sizler için iş hayatında edindiği tecrübeleri sizlere aktarıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir