Tonla Para Kazanmanın Yolları

Nasıl büyük paralar kazanılacağı konusunda daha önce tonla yazılar yazıldı, çizildi.  Ancak değil tonla 1 kg dahi kazandırmış olmaları büyük bir başarı.

Çünkü büyük paralar kazanmanın kesin bir yolu yok. Sorun şu ki insanlar bunun piyangoda kazanmak gibi kolay olmasını istiyorlar. Ya da borsadan zengin olmak için sihirli bir formül bekliyorlar.

Bunu size söylediğim için üzgünüm ama fantastik bir kitapta değil, gerçek dünyada yaşıyorsunuz. Fakat çok para kazanmak için sihirli bir değnek olmadığı gibi bu roket bilimi de değil. İşte sizlere gerçek dünyada tonla para kazanan insanlardan ipuçları:

 

Elinizde hiçbir şey olmadan başlayın ve sefil bir hayatınız olsun.

iflas-etmek

Müthiş derecede başarılı insanların çoğu ellerinde hiçbir şey olmadan başladılar ve hayatlarının her günü başarılı olmak için mücadele ettiler. Starbucks’ın kurucusu ve CEO’su Howard Schultz gibi birçok milyoner küçük ve varoş mahallelerde yetişti. Çocuk yaşlarda karşılaştıkları zorluklar ileride büyük liderler olmalarını sağladı.

 

Sevdiğiniz şeyi yapın.

hayatta-basarili-olmak

Steve Jobs bir sözünde “başarılı bir iş çıkarmanın yolu sevdiğiniz şeyi yapmaktan geçer. Eğer bunu bulamadıysanız aramaya devam edin. Durmayın.” der. Kesinlikle doğruyu söylüyor. Eğer tutkularınızı takip ederseniz ve müşterileriniz de aynısını yaparsa para arkasından gelecektir.

Hayalinizdeki mesleğe sahip olmanın yollarını öğrenmek için tıklayınız.

 

Teknoloji sektörüne yatırım yapın.

teknoloji-sektörü

İleri teknoloji sektörü milyonlarca insanın (sadece üst düzey yöneticilerin değil) zengin olmasını sağladı. Sadece Microsoft kendi başına önceki ve şu anki işçilerine 12  milyon dolar ödemekle sorumlu. Sebebi ne mi? Teknoloji atılımları fırsat ve eşitlik alanı da ondan.

Teknoloji sektöründe yatırım yapılacak işleri incelemek için tıklayınız.

 

Kendi işinizin sahibi olun.

is-kurmak-icin-en-iyi-zaman

Milyonerlerin üçte ikisi kendi işinin patronu ve büyük çoğunluğu  sıfırdan başlamış olan, düşük bir bütçeyle geçimini sağlayan ve yatırım yapan küçük iş sahipleri.

Kendi işinizi kurma konusunda istekliyseniz ” Yeni İş Kurmak” isimli kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Risk alın, hata yapın ve içgüdülerinize güvenin. 

az-riskli-isler

Çoğu insan ya isteksiz bir şekilde risk alıyor ya da almamaları gerektiğini bildikleri halde saçma sapan riskler alıyor. Risklerinizi zekice alın ve içgüdülerinize güvenin. Elbet hata yapacaksınız ama sorun değil. Hiç kimse kendini emniyete alarak bir yere vararmaz.

Her girişimcininin alması gereken riskler şunlardır

 

Bol bol fedakârlık yapın.

kadin-girisimci

Bazen uykunuzdan bazen de eğlencenizden fedakarlık edin. Yaptığınız fedakarlıklar size misliyle geri dönecektir.

 

Kendi şansınızı kendiniz yaratın.

durdurulamaz-girisimcilerin-10-aliskanligi

Şansın hazırlık ve fırsatın buluştuğu zaman ortaya çıktığı söylenir. Fırsat peşinde koşmayı hiç bırakmaz ve en ufak bir ihtimal gördüğünüz anda başarmak için gayret ederseniz şans sizi zaten bulacaktır.

 

Çeşitlilik, çeşitlilik, çeşitlilik.

en-iyi-yatirim-araci

Paranızı biriktirin, yatırım yapın ve yatırımlarınızı çeşitlendirin. Yatırım yapma konusunda detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir