Türk Girişimcinin, Sayesinde 600 bin Dolar Bağış Topladığı İş Fikri

Türk Girişimci Tolga Çağlar’ın yaratmış olduğu ürün ile Kickstarter isimli kitlesel fonlama sitesinde, sadece bir ayda 600 bin dolar toplamayı başardı. Büyük bir başarıya imza atmış olan iş fikri, kitlesel fonlama sitelerinin yeni girişimcilerin fikirlerini hayata geçirmelerine nasıl ön ayak olduğunu gözler önüne seriyor.

Çoğu sabitleyici gibi dollyler de video çekimleri için vazgeçilmezdir. Ellerinizi ve bacaklarınızı kullanmak yerine tekerlekli bir düzenekte kamerayı hareket ettirmek size dengeli, güvenilir kesin net kareler sunar. Sorunsa dollylerin pek de pratik eşyalar olmaması. Fakat yeni teknoloji sayesinde bu sorun ortadan kalkacak gibi duruyor. Çözümün adı ise Muwi; küçük, taşınabilir ve çok yönü robotik kamera dollysi.
Katlandığında cep telefonunuzdan fazla yer kaplamayan Muwi, şeklen kalıp sabununu andırıyor. Kullanmak için ise tek yapmanız gereken Muwi’yi açıp kameranızı bağlamak. Muwi ile cep telefonları, GoPro’lar ve hatta DSLR makinelerinizi kullanabilirsiniz. Tekerler sabit bir şekilde istenilen güzergahta gitmek üzere tasarlandığı için, her zaman doğru hareketi size sunuyor. Muwi ayrıca sadece düz bir hat üzerinde hareket değil, dönüş hareketi de yapabiliyor. Muwi’yi isterseniz uzaktan da kontrol edebilirsiniz. Tüm bu özelliklere sahip Muwi, sadece 100 gram ağırlığında.

*Dolly: Kamerayı hareket ettirebilmek için kurulan raylar üzerindeki arabadır. İş fikri hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

 

İlginizi çekebilir

Yeni İş Fikirleri
Kitlesel Fonlama ile Başarıyı Yakalayan İş Fikirleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir