Ücretsiz Bayilik Nasıl Alınır?

Günümüzün sert ekonomisinde geleneksel 9-5 arası maaşlı işlerde çalışmaktansa kendi işinizi kurmanızı sağlayacak birçok fırsat vardır. Özellikle bayilik almak, en popüler girişimcilik yollarından biridir ve işletme sahibi olmak isteyenlere kanıtlanmış iş modeli sunar. Başarı çağrısı cezbedici olsa da iş kurmak için gereken finansmanı ve bayi kullanım bedelini bulmak biraz göz korkutucudur. Bununla birlikte paranız da yoksa.. Problem yok! Ücretsiz bayilik almanın da birkaç yolu vardır.

İşte sizlere ücretsiz bayilik almanın 3 yolu:

 

Hibe ve krediler

Birisi “Hayatta hiçbir şey bedava değildir” derse bu doğrudur: her şeyin bir bedeli vardır. Bayi kullanım bedeli, bayi sahibinin büyük bir şirketin ismini, markasını, ürünlerini ve karını kullanmak için ödediği bedeldir. Ancak belli şartlar altında bu parayı peşin ödemeniz gerekmeyebilir. Belirli kuruluşların kriterlerine uyan olası girişimlere hibe veren çeşitli organizasyonlar vardır. Bankanız veya kosgeb hızlı bir başlangıç yapmanız için size kredi verebilir. Son zamanlarda bu kredileri almak daha da zorlaştı ancak bankadaki kredi notunuz ve kredi geçmişiniz iyiyse bu finansman yöntemi sizin için uygun bir seçenek olabilir.

 

Satıcı finansmanı: güven konusu

Yeni girişiminizi finanse etmenin, ücretsiz bayilik almanın bir diğer yolu da bayilik veren firma ile sağlam bir güven ilişki kurmaktır. Büyük bir olasılıkla satıcı bayiyi yıllardır işletiyordur ve emekli olmaya hazırdır. Onların güvenini kazanırsanız ve onları başarılı olacağınıza ve işletmeyi başarılı bir şekilde yönetmeye devam edeceğinize veya onlardan daha iyi performans göstereceğinize ikna edersiniz ön ödeme yerine iyi niyet göstermek için ücretin zamanla geri ödenmesine izin verebilirler. Daha önceki deneyimlerinizin ve hobinizin bu işle uyumlu olduğunu gösterebilirseniz güvenlerini kazanma ve satıcı finansmanını garanti altında alma şansınız yükselir. Sevdiğiniz bir işi yaparsanız başarı şansınız artar çünkü bayilik veren firmalar tutkusunu gösteren kişilere daha çok güvenirler. Söylemeye lüzum yok ancak bayilik savaşına girmeden önce kendi araştırmanızı yapmalısınız. Bayi kullanım bedeli endüstriye ve hatta endüstrideki belirli markalara göre farklılık gösterir. Ancak hangi sektörden bayilik almayı düşünürseniz düşünün, ücretsiz bayilik almak istiyorsanız seçtiğiniz bayiliğin bayilik ücretinin düşük olması oldukça önemlidir. Çünkü bayilik ücretinin düşük olduğu derecede bayilik veren firmanın sizi finanse etme şansı yükselecektir.

 

Pazarı araştırın ve ilerisi için plan yapın

Kolları sıvayın ve bayi seçiminiz ve rakipleri öğrenmek için pazarı araştırmaya başlayın. Ne kadar nakde ihtiyacınızın olduğunu öğrenin. Ekonominin şu an ki durumuna göre hangi işler başarılı? Önümüzdeki yıllarda hangi işletmeler zarara girecek? Yaşadığınız coğrafik bölgeye göre hangi tür işler en iyileri? Zamana ve lokasyona göre doğru endüstriyi seçmek yatırımın hızlı bir şekilde tamamen ödenmesindeki en önemli faktördür. İnternetteki raporlara ve diğer bilgilere saplanmak çok miktarda para kazandırmasa bile akıllıca bir seçim yapmanız kredi veya hibe alma şansınızı arttırır. Doğru planlama, araştırma ve sıkı çalışmayla az bir sermayeyle veya sermayesiz bir şekilde başlayabilirsiniz.

Ücretsiz bayilik almak istiyorum diyenlere özel yazılar kaleme almaya devam edeceğiz. Sevgi ve para ile kalın.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir