Vatan Kargo Bayilik Şartları

Vatan Kargo ve Lojistik 2006 yılında kurulmuş olup, yurtiçi ve yurtdışı ambar sevkiyatı yapan Vatan Lojistik Ambar Kolektif Şirketi ünvanı ile lojistik sektörüne ilk adımını atmıştır. Afrika, Avrupa ve Asya ülkelerinde endüstri, sanayi, sağlık ve gıda alanlarında birçok firmanın çözüm ortağı konumundadır.

 

Misyonumuz

Gelişen teknoloji sistemlerini kullanarak; müşterilerine, beklentilerin ötesinde bir hizmet sunmak

1. Rekabette üstünlük sağlayabilmek adına; Pro-Aktif servislerle markamızın özelliklerini arttırıp hizmet kalitemizi sürekli geliştirmek.

2. İnsana, doğaya ve çevreye duyarlı kalarak iş hayatında varolmak.

3. Gelişen teknoloji ile yenilikçi lojistik çözümlerinden faydalanarak; minimum seviyede maliyetlerle hizmet vermek.

4. Kendi geliştirdiğimiz sistemimiz ile her bir gönderinin denetimin sağlamak ve çalıştığımız tedarikçi firmaların takibini kolaylaştırmak.

5. Varolan problemlerin sebeplerini belirleyerek olası problemlerin önlemlerini almak ve bu önlemlerin uygulanmasını sağlamak.

 

Hedefimiz

‘Her zaman, müşterilerimize daha hızlı, daha kaliteli ve daha ekonomik hizmet sağlayabilmek’

Teknolojinin tüm olanaklarını kullanarak, sektöründe; hizmet kalitesini sürekli geliştirmek ve müşteri memnuniyeti eksiksiz karşılayan Uluslar arası bir marka olmak.

2016 ilk çeyreğinde 200, 2016 yıl sonunda 500,  2017 yıl sonu itibari ile 800 ve üstü şube veya acenteye ulaşmak için emin adımlarla yürümekteyiz. Tekstil, hazır giyim, ayakkabı, medikal, otomotiv yedek parça, hızlı tüketim, mağazacılık , elektronik, promosyon vb. birçok sektörde faaliyet gösteren iş ortaklarına sunduğu yaratıcı çözümler ile rekabet üstünlüğü sağlayan Vatan Kargo ve Lojisitik, hammadde tedariğinden ürün dağıtımına, depolama ve depo içi hizmetlerinden ters lojistik hizmetlerine kadar tedarik zincirinin tüm aşamalarında iş ortaklarının ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

 

Verdiğimiz hizmetlerden bazıları

1- Konteyner Taşımacılığı: Ambarlı, Evyap, Yılport, Derince, Tekirdağ, Çerkezköy, İzmir, Mersin, Gemlik terminallerinde her türlü ithalat, ihracat ve aktarmalarınızı güvenle taşıyoruz.

20’lik, 40’lık ve 45’lik konteynerların nakliyesinin tamamını, ölçülerine uygun dorselerle yapıyoruz.

2- Gıda Taşımacılığı: Belirli bir raf ömrü olan; kuru gıda, konserve, içecek gibi farklı ürün gruplarının hijyenik koşullar ile taşınmalarıdır.Hijyenik koşullar gerektiren ve raf ömrü olan ürünler için hassasiyet gerektiğinin bilincinde olan Vatan Lojistik; taşıma kontrollerinde bu özellikleri göz önünde bulundurarak sevkiyatlarını gerçekleştirmektedir

3- Soğuk Hava Taşımacılık: Vatan Kargo ve Lojistik; soğukta muhafaza edilmesi gereken ürünlerin +5 C’den -10 C’ye kadar muhafazalı olarak taşımalarını sağlamaktadır. İlaç, kimyasal ürünler, gıda gibi soğuk hava muhafazası gereken ürünlerin taşımalarını sıklıkla yapmaktadır. Özel tasarım araçları ile Frigo Taşımacılıkta da iddialı olan Vatan Lojistik’in ürünlerini tam zamanında teslim etmek birinci önceliğidir.

4- Parsiyel Taşıma: Parsiyel Taşımacılık; taşınacak ürün miktarı az olan şahıs veya kurumların daha düşük maliyetli nakliye hizmeti alabilmesini sağlayan bir lojistik hizmetidir.Vatan Kargo ve Lojistik; müşterilerinden aldığı ürünleri kendi depolarında toplayarak, illere veya bölgelere göre ürün havuzları oluşturmaktadır. Müşteri memnuniyeti odaklı bir anlayışı benimseyen Vatan Kargo ve Lojistik, nakliye esnasında ürün ve mamüllerin zarar görmemesi için gerekli elleçleme işlemleri yapmaktadır. Ürün ve mamüllerin nihai varış noktalarına tam zamanında ulaşabilmesi için, gerekli barkod sistemleri uygulayarak web üzerinden de sevkiyat süreçlerinin takibini sağlayarak müşteri memnuniyeti için titizlikle çalışmalarını sürdürmektedir.

5- Komple Taşımacılık: Vatan Kargo ve lojistik, 2006 yılından bugüne; özel sektörün ve devlet kanallı bir çok kurumun komple araç yükleme taleplerini gerçekleştirmektedir. Farklı yükleme noktalarından yüklemesi gerçekleşen kamyon ve tırlar, Vatan Lojistik güvencesi ile Türkiye’nin 81 iline ulaştırılmaktadır.

  • Fabrikadan veya Vatan Kargo ve Lojistik depolarından çıkan ürünlerin komple kamyon ve tırlarla bayilere , zincir marketlere ve toptancılara teslim edilmesi,
  • Tedarikçi depolarından alınan ürünlerin komple araçlarla müşteri depolarına veya fabrikalarına teslim edilmesi,
  • Vatan Kargo ve Lojistik’in depolarında toplanan iade ürünlerin, araç planlamaları yapılarak müşteri depolarına  veya fabrikalara komple araçlarla gönderimi yapılır.

6- Ev Teslimatı: 10 yılı aşkın ev teslimatı tecrübesiyle sektörün öncü firması olan Vatan Kargo ve Lojistik; ev teslimatlarındaki hizmet kalitesini, kemikleşen ve eğitimli personel kadrosu ile son teknoloji donanımlara sahip araçlarını beraber kullanarak ön plana çıkmayı başarmıştır.

Vatan Kargo ve Lojistik; araçlarının her birinde PDA cihazları bulundurarak müşterilerine de rakiplerinden daha iyi hizmetlere sunmaktadır. Bu yenilik sayesinde müşterilerinin de; teslimatlarını ve elektronik imzalarını takibini sağlayan, B2B sisteminden yararlanmaktadır.

  • Elektronik malzeme
  • Beyaz eşya
  • Mobilya ve ev tekstili gibi ürün gruplarını evlere teslimatını ve basitleştirilmiş montaj işlerini, depolarının bulunduğu her noktadan son tüketicilere randevu sistemi ile yapabilmektedir.

7- Bölgesel Taşımacılık: Vatan Kargo ve Losjistik, 2016 Yılının ilk çeyreğinde total de 12 bölge de depoya sahip, Türkiye’nin 81 ilinde her bir ilçeye Lojistik ağını genişletme hedefi olan büyük bir kuruluştur.Sevkiyatlarını müşterilerinin talepleri doğrultusunda gerçekleştirdiği ürünleri, bölgelerine özel depolarında topladıktan sonra; kamyonet, panelvan vb. araçlar ile istenilen zamanda şubelere ve müşteri mağazalarına sevkiyatlarını gerçekleştirmektedir.

Vatan Kargo ve Losjistik için; benimsenmiş olan en hassas konu müşterileriyle olan birebir ilişkilerdir. Sevikatı gerçekleştiren deneyimli ekibinin, müşteri ile birebir temasta olduğunun bilincinde olup ekiplerine müşteri ilişkileri konusunda çeşitli eğitim seminerleri düzenleyerek bu konu hakkında daha bilinçli olmalarını sağlamaktadır. Bu sayede hizmet verdiği her müşteri tarafından olumlu geri dönüşümler almaktadır.

10 yıllık tecrübesi ve bilgi birikimi ile Dağıtım ve Lojistik hizmetlerinde liderliğini elinde tutmaya devam ederek sektör de her zaman daha iyisi için Ar-Ge çalışmalarını hız kesmeden devam ettirmektedir.

 

Bayilik Şartları ve Yatırım Maliyeti

1- Acente verilecek yerin potansiyeline göre marka bedeli KESİNLİKLE alınmamaktadır.

2- Talepte bulunulan yerin iç ve dış dizaynın şirket standartlarına göre düzenlenmelidir.

3- Vatan Kargo tüm acentelerin tabela, alarm sistemi , güvenlik kameraları, bilgisayarlar, yazıcılar, barkod okuyucu ve yazıcıları kısaca acentenin tüm malzemelerini ÜCRETSİZ veriyor.

İsim hakkı bedeli : Alınmıyor

Minimum şube açılış maliyeti : 30 bin TL

Ortalama şube açılış aaliyeti: 50 bin TL

Minimum nakit ihtiyacı : 40 bin TL

Ortalama şube kurulum süresi : 30 Gün

Reklam katılım ücreti : Alınmıyor

Ulaştırma Bakanlığı G3 Yetki Belge Maliyeti Bakanlığa yatacak : 2015 yılı ücreti 7.800 TL.

G3 belgesi (Yurtiçi Kargo Acente Yetki Belgesi ) Ulaştırma Bakanlığından alınmaktadır.

Bayilere verilen destekler:

  • Personel destekleri,
  • Bölge koruması,
  • Pazarlama desteği,
  • Reklam destekleri

 

Bayilik başvurusu için

Yetkili kişi: Dinçay KILIÇ

Telefon numarası: 0533 242 61 34

Mail: acente@vatankargo.com.tr

Web: www.vatankargo.com.tr

Adres: Tekstilkent Koza Plaza Kat:3 / 7 Esenler İSTANBUL

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir