Yaşlılar İçin Acil Durum Butonu

Özellikle gelişmiş ülkelerdeki yaşlı nüfus oranının her geçen yıl artması nedeniyle yaşlıların hayatını kolaylaştıran iş fikirleriyle daha çok karşılaşır olduk. Acil durum butonu da bunlardan sadece biri.

Güzel bir girişimcilik ürünü olan Amulyte isimli giyilebilir “acil durum butonu”, yaşlı bireyler nerede olurlarsa olsunlar tehlikede olduklarını haber verebilecek.

Yaşlı insanların hastalıklara ve sağlık sorunlarına sahip olmaya yatkın olmalarından dolayı iyi durumda olduklarına emin olmak için daha fazla dikkate ihtiyaç duymaktadırlar. Bu sebeple daha önce Oxitone isimli buluşu, kullanıcıların kalp ile ilgili bir problem yaşadıklarında doktorları otomatik olarak uyaran bir saati görmüştük. Şimdi ise Amulyte isimli giyilebilir “acil durum” butonu yaşlı insanların kalp krizi gib tehlikeli durumlarda yerlerini tespit etmede kullanılacak.

Cihaz kullanıcıların boynuna takılıyor ve çalışmak için bir telefona ihtiyaç duymuyor. Gerekli olan her şey cihazın içinde mevcut. İçinde GPS vericisi ve ivme ölçer bulunmakta ve wifi desteğiyle mobil veri noktalarına bağlanarak acil duruma cevap verenlere her zaman ulaşabilmeyi garanti altına alıyor. Aile bireyleri ve sağlık uzmanları yaşlı kullanıcının tam konumu, aktivite seviyeleri ve yaşam tarzlarıyla ilgili verileri anında elde edebiliyor. Yaşlılar içinse cihazda yardım gereken durumlarda basılabilecek bir buton bulunuyor ve çağrıya cevap verenlerle iletişime geçmeyi sağlayan çift taraflı bir sesli iletişim bağlantısı kuruyor. Şu an 99 dolara ön sipariş kaydı yapılabilmekte ve bu hizmetten yararlanmak için aylık olarak 29 dolarlık bir ücret isteniyor.

Amulyte hem yaşlı bireylerin ailelerinin her an acil durumlardan haberdar olmalarını sağlayarak onların içini rahatlatıyor hem de yaşlıların daha aktif bir hayat yaşamalarına izin veriyor. Sağlık hizmetlerindeki gelişmelerin dünya nüfusundaki yaş ortalamasının artmasıyla birlikte daha çok yaşlılara yönelik olacağı gözüküyor. “Yaşlı insanlar ile ilgili sizce başka ne gibi iş fikirleri hayata geçirilebilir?”

Dünya üzerinden en başarılı girişimcilik ürünlerini sizler için araştırıp sizlere sunmaya devam edeceğiz. Bu ürün ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir