Yaşlıları Dolandırıcılıktan Koruyan Kredi Kartı

Dünyadaki yaşlı nüfus oranının gittikçe artması yaşlılara yönelik iş fikirlerini de hayata geçirilmesini hızlandırmakta. Şimdi bahsedeceğimiz iş fikri de bunlardan sadece biri.

True Link kart, ileri yaştaki kullanıcıların yapmış oldukları ödemeleri izleyip, şüpheli bir işlem olduğu zaman anında kart kullanıcısının bakıcisı ya da akrabalarını uyarıyor.

Mali dolandırıcılık söz konusu olduğunda, yaşlı nufus en savunmasız olan gruplardan biri ve istatistikler gösteriyor ki, bu istismar yaşlılara yılda düzenli bir maliyeti oluyor. True Link kart dolandırıcılar ve yaşlı insanlar arasında bir set oluşturabimek için, ödemeleri izliyor ve şüpheli bir işlem olduğu taktirde hemen kart kullanıcısının bakıcısı ya da akrabalarını uyarıyor.

Kart ön ödemeli olup kart sahipleri ya da akrabaları tarafından karta yükleme yapılabilmektedir. Böylece her ödeme, akıllı bir algoritma tarafından denetlenip sahte olabilecek harcamaları engelleyerek muhafaza edilmektedir. Akrabalar da korumanın ne denli sıkı olacağını, maksimum toplu ödeme limiti ayarlayarak, belli mağazalar ve web sitelerini engelleyerek kişiselleştirebilirler. Yine akrabalar, sahte olma ihtimali olan bir ödeme yapıldığı zaman akıllı telefonlarından anlık uyarı mesajı alırlar. True Link kart ilk 12 ay için bedava olup sonrası için yıllık 20 Amerikan doları ücret istenmektedir.

True Link kart, yaşlı insanların ekonomik özgürlüklerini sürdürmelerine imkan sağlarken tehlike altındaki yaşlıları dolandırıcılara karşı korumakta. Artan internet destekli sahtekarlık ve kimlik hırsızlığı ile birlikteekonomik olarak savunmasız olan vatandaşları, çevirim içi suçlardan korumanın başka yolları var mıdır?

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir