Yazdıkça ağlatan duygusal not defteri: Soğan Defter

Not defteri üreticisi Magnus Ferreus yakın zamanda soğan defter yani “Onion Note” isimli ilginç yeni ürününün tanıtımını yaptı. Adından da anlaşılacağı gibi bu not defteri her yazı yazdığınızda sizi ağlatıyor. Allahtan ki kesilmiş soğan gibi kötü kokmuyor ancak kesilmiş soğanla aynı etkiye sahip.

Onion Note’un sayfaları soğan yağının içindekiyle aynı göz yaşartıcı bileşenlerle kaplı ve insanların ağlamasına neden olan da bu madde. Bununla birlikte yağın işe yaraması için sayfaları kesmenize gerek yok. Sürtünmeden kaynaklan ısı bileşenleri buharlaştırıyor ve göz yaşartıcı gaz serbest kalıyor.

Magnus Ferreus’un CEO’su Thomas’a göre not defterlerine yazı yazarken bir sürü zaman harcasak da yeteri kadar duygusallaşamıyoruz. Bunu değiştirmek isteyen Thomas not alırken duygusallaşabileceğimiz devrimci bir ürün tanıttı.

Thomas, not defterinde kullanılan 0.024 mm inceliğindeki özel kağıda da dikkat çekmiştir. Thomas, Onion Note’un bir ilki gerçekleştirdiğini ve insanları tamamen yeni bir duygu noktasına çıkaracağını söylemiştir.

Yaratıcı bir iş fikri olan Onion Note’un reklamları da oldukça ilginç. Bir tanesinde kalemi kağıda değdirir değdirmez gözyaşlarına boğulan genç bir erkek var. Not defterine içini dökecekmiş gibi görünen bu genç adam yazısını ‘NY is a big city’ yani New York büyük bir şehirdir şeklinde tamamlıyor. Bir diğer reklamda da bir kadın bir taraftan ağlarken bir taraftan da Japonca bir mesaj karalıyor. Aslına bakacak olursanız kadın sadece “puding buzdolabında” yazıyor.

Onion Note farklı şekillerde kullanılabilir. Sınıftan çıkmanın veya insanları trajik bir hikaye yazdığınıza inandırmanın harika bir yolu. Veya muziplik yaparak kapağını kapladığınız defteri bir arkadaşınıza hediye edebilir ve ağlamasını izleyebilirsiniz.

Onion Note’un fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi henüz belli değil ancak ilk olarak Japonya’da popüler olacağı kesin.

Dünyanın dört bir yanından en yaratıcı ve  ilginç iş fikirlerini sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz. Soğan defteri hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir