Yepyeni Bir İş Fikri: Drone Reklamcılığı

Günümüzde reklam, hayatın her yerinde karşımıza çıkıyor; gerek televizyonda olsun, gerek bu sitede, gerekse eve dönüş yolundaki tabelalarda… Reklamlar her yerde ama böylesi bir reklam tekniğiyle büyük ihtimal daha önce hiç karşılaşmadınız. Drone reklamcılığı, kesinlikle reklamcılığa yeni bir soluk getirecek ve unutulmayan reklamlara imza atacak bir fikir. Düşünsenize, ofiste çalışıyorsunuz ve aniden caddenin karşısında uçan bir cisim sizi lezzetli bir öğle yemeğine davet ediyor. Tam da öğle yemeği vaktinde ortaya çıkan bir drone en sıkı çalışanı bile cezbedebilir.

Bu havalı iş fikri dünya çapında adeta bomba etkisi yarattı. Raj Singh, 19 yaşında genç bir girişimci olarak işini bunun üzerine kurdu. Geçtiğimiz yıl televizyon izlerken Amazon’un drone aracılığıyla kargo taşımacılığına başlayacağını gördüğünde Singh’in aklına uçan robotları reklam için kullanma fikri geldi. DroneCast şirketi, tam olarak böyle kuruldu ve birkaç ayda inanılmaz hızlı bir biçimde büyüdü. Şirket hız kesmeden büyümeye devam ediyor, çünkü hemen herkes fikre bayılmış durumda ve bu işte büyük bir potansiyel görüyor. Bu kadar popüler olmalarındaki bir diğer etken ise sundukları hizmetin yepyeni bir girişimcilik hamlesi olması.

Genç girişimci, daha şimdiden yatırımcıları sayesinde 1 milyon dolardan daha fazla para kazanmış ve  şirketindeki çalışan sayısı 15’e ulaşmış. Ayrıca işleri sadece Amerika’da değil, diğer ülkelerde de inanılmaz derecede büyüyor.

 

DroneCast Hakkında Son Bir Şey Daha

Öte yandan isteyen herkesin başvurabildiği bir ortaklık programları da var. Size DroneCast drone’u veriyorlar ve bunu nasıl kullanacağınızı öğretiyorlar, hatta sizin için müşteri bile buluyorlar. Tüm bunların karşılığında kazandığınız paranın %20’sini komisyon olarak alıyorlar, geri kalanı sizin oluyor. Web sitelerinde yer alan bilgiye göre, şimdiye dek ortakları bu işten 150.000 dolardan fazla kazanmış.

Sizce dronelar, başka ne gibi iş fikirlerine hayat vermek için kullanılabilir?

 

İlginizi çekebilir

Reklam ve Pazarlama Sektöründeki Yenilikçi İş Fikirleri
Dronelarla İlgili İş Fikirleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir