200 dolarlık bu şık yüzük form durumunuzu takip etmenizi sağlıyor!

Günümüzde formunuzu takip etmenizi sağlayan birçok cihaz olsa da bunların çoğunun maalesef iki temel problemi var: Cihazları sürekli şarj etmeniz gerekiyor, ayrıca bileğinize taktığınız bu cihazların neredeyse hepsi hemen göze batıyor ve kaba duruyor.

Ama artık Motiv yüzük sayesinde tüm bu sorunlar ortadan kalkıyor! Motiv yüzük, tek şarjla tam 5 gün boyunca çalışmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra yüzüğü her gün 24 saat boyunca takabiliyorsunuz. Şarjı bittiğinde tek yapmanız gereken yüzüğü ufak bir şarj aletinin üzerine koymak. Söz konusu şarj aleti de o kadar küçük ki anahtarlığınıza takıp rahatlıkla taşıyabiliyorsunuz.

Dilerseniz Motiv yüzüğün işlevlerinden de bahsedelim. Bu yüzük kalp atışlarınızı ölçtüğü gibi form ve uyku durumunuzu da takip ediyor, üstelik tüm bu özelliklerine rağmen neredeyse bir alyansla aynı boyutta! Tabii yüzüğün bu hale gelmesi hiç de kolay olmadı. Motiv şirketinin adım sayan, koşularınızı takip eden ve uyku kalitenizi arttırmanızı sağlayan bu yüzüğü iyice küçültmek ve şık hale getirmek için tam beş sene hummalı bir şekilde çalıştığını da mutlaka belirtmeliyiz.

199 dolardan satışa sunulan bu kullanışlı ürünün teslimatları önümüzdeki günlerde başlayacak. Şimdi buyrun, yüzüğün özelliklerine ve nasıl çalıştığına bakalım.

Motiv yüzük, her gün 24 saat boyunca takabileceğiniz şekilde tasarlandı. Ürünün dahili hafıza özelliği sayesinde de yüzüğü sürekli telefonunuza bağlamanız gerekmiyor.

İki rengi var: Barut rengi

Ve altın pembesi

Kalp atış sensörü bulunan Motiv yüzüğün temel işlevi form ve uyku durumunuzu takip etmek.

Yüzük, yaptığınız faaliyetleri takip edip mobil uygulamada kayıt altına alıyor. Üstelik bu mobil uygulamaya girerek kendiniz için form ve uyku hedefleri de belirleyebiliyorsunuz. Şu anda yalnızca Apple kullanıcılarının bu uygulamadan yararlanabildiğini söylemeden geçmeyelim.

Yüzük aktif olarak geçirdiğiniz dakikaları sayıyor, hareket halindeyken kalp atışlarınızı takip ediyor, yaktığınız kalorileri ve katettiğiniz mesafeyi ölçüyor. Bunların yanı sıra uyku sürenizi hesaplıyor, dinlenirken kalp atışlarınızı ölçüyor ve tabii ki adımlarınızı sayıyor.

Ürünün siparişini verdiğinizde şirket size özel bir ölçü kiti yolluyor, bu sayede yüzüğü parmağınıza en rahat şekilde oturtabiliyorsunuz.

Motiv yetkilileri en doğru sonuçları almak için yüzüğü baş, orta ve yüzük parmağınıza takmanız gerektiğini söylüyor. Bu arada yüzüğü ister sağ ister sol elinize takabilirsiniz.

Şirket her fırsatta “Yüzüğü parmağınızdan hiç çıkarmayın.” deyip duruyor. Aşırı derecede hafif titanyumdan yapılan yüzük kolay kolay hasar görmediği gibi parmağınızı da ağrıtmıyor.

Ürünün artılarından biri de su geçirmez olması ki bu sayede yüzüğü antrenman yaparken takabiliyorsunuz.

Ellerinizi yıkarken de çıkarmanıza gerek yok.

Eh, haliyle duş alırken de yüzüğün parmağınızda kalmasında sakınca yok. Hatta isterseniz yüzük parmağınızdayken denize ya da havuza girebilirsiniz!

Ürünün şarjı üç ila beş gün arası gidiyor ve paket içeriğinde iki adet şarj aleti yer alıyor. Yüzüğü şarj etmek de son derece kolay, tek yapmanız gereken yüzüğü şarj aletine yaklaştırmak. Mıknatıs sistemi sayesinde şarj aleti yüzüğü kendine çekiyor ve şarj işlemi başlıyor.

Şirket, şarj cihazlarından birini masanızda tutmanızı, ötekini ise gittiğiniz her yere götürebilmeniz için anahtarlığınıza takmanızı öneriyor. Yüzüğün yaklaşık 90 dakikada şarj olduğunu da ekleyelim.

199 dolardan ön satışa sunulan ürünün teslimatlarının önümüzdeki aylarda başlaması öngörülüyor.

 

İlginizi çekebilir

Giyilebilir Teknoloji Sektöründeki İş Fikirleri
En İyi İnovasyon Fikirleri
Berkay BABAOĞLU

Yazar : Berkay BABAOĞLU

Boğaziçi Üniversitesi " Çeviri Bilimi " bölümünden mezun olduktan sonra iş hayatına atıldı. Silverline, Coca Cola gibi birçok firmada üst düzey pozisyonda çalıştı. Şimdi ise Simfer firmasında uluslararası satış müdürü olarak görev yapmakta. Sizler için iş hayatında başarı yakalamakla ilgili rehber niteliğinde yazılar kaleme alıyor.

Yorum

Bir Yorum da Sen Bırak
  1. Çok çok beğendim, ilginç bir haber…
    Türkiye’de bulma şansımız var mı?
    Fiyatına şarj aleti dahil mi?
    Teşekkürler

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir