3 boyutlu baskı teknolojisiyle üretilen kişiye özel kulaklıklar: OwnPhones

Kitle fonlaması sitesi Kickstarter’da finansman arayışına giren OwnPhones, 3 boyutlu baskı teknolojisini kullanarak tüketicilerin kulaklıkları kendi tarzlarına ve kulak şekillerine göre kişileştirmesini sağlıyor.

Akıllı telefonların birçoğunun standart kulaklıkları olsa da bu kulaklıklar bozulmaya çok müsaittir ve herkese uyan tasarımları birçok kişinin rahatsız olmasına ve kulaklıkların düşmesine neden olmaktadır. Özellikle genç kullanıcılar için tasarlanan ve daha sağlam olan HeadFoams’u daha önceden görmüştük. Bugün sizlere başka bir üründen bahsedeceğiz. OwnPhones 3 boyutlu baskı teknolojisini kullanarak tüketicilerin kulaklıkları kendi tarzlarına ve kulak şekillerine göre kişileştirmesini sağlıyor.

Yakın zamanda kitle fonlaması sitesi Kickstarter aracılığıyla finansman arayışına giren girişimin amacı kişiye özel ve ses kalitesi iyi kulaklıklar yapmak. OwnPhones siparişi vermek isteyen müşteriler OwnPhones uygulamasını akıllı telefonlarına indiriyor ve uygulamayı kullanarak her iki kulağın da videosunu çekiyor. Kaydedilen video dijital olarak 3 boyutlu modellemeye dönüştürülüyor. Kulaklıklar kullanıcının kulaklarına göre üretildiği için spor yaparken bile düşmüyor ve son derece rahatlar. OwnPhones müşterilerine farklı renk ve tasarım seçenekleri de sunuyor.

Kulağa tam oturan OwnPhones’un ses yalıtım özelliği isteğe göre açılıp kapanabiliyor. Yani kullanıcı dış sesleri duymak istiyorsa ses yalıtımını kapatabiliyor. Bütün bunlar yetmezmiş gibi opsiyonel renk değişimli LED aydınlatma sistemi kullanıcının o an meşgul veya müsait olduğunu gösteriyor.

Aşağıdaki videoyu izleyerek OwnPhones hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Wireless teknolojisinden faydalanan OwnPhones’da birbirine karışan veya bozulan kablolar yok. OwnPhones’un Kickstarter’daki öz sipariş bedeli 149 dolar olmasına rağmen perakende satış fiyatının 299 dolar olması bekleniyor. Kampanya 25 ağustosa kadar devam edecek.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir