3 boyutlu yazıcı ile kendi makyaj malzemelerinizi üretin!

Evet, doğru duydunuz! Artık 3 boyutlu yazıcılar sayesinde kendi makyaj malzemelerinizi üretebileceksiniz.

3 boyutlu yazıcılarla ilgili hayata geçirilen iş fikirleri hız kesmiyor. Mink, istediğiniz rengi seçerek kendi kozmetik ürünlerinizi üretmenizi sağlayan 3 boyutlu bir yazıcı.

Daha önceden tüketicilerin kendi aksesuarlarını yaratmalarını sağlayan Zazzy gibi 3 boyutlu yazıcıları görmüştük. Sırada makyaj malzemeleri var.

3-boyutlu-yazici-makyaj-1

Teknoloji konferansı TechCrunch Disrupt NY 2014’de cihazı tanıtan Harvard mezunu girişimci Grace Choi, aynı malzemeleri kullanan ancak renk farklılığına göre farklı fiyatlar uygulayan kozmetik şirketlerinin güncel iş modellerini değiştirmek istediğini söylemiştir. Grace Choi’ye göre en pahalısından en ucuzuna kadar makyaj malzemelerinin ana maddesi aynı. Birini diğerinden farklı kılan kullanılan renkler. Örneğin Walmart popüler bir renk olan 17 numaralı göz farını daha düşük fiyata satarken Sephora gibi özel mağazalar daha eşsiz renkler sunarak fiyatları daha yüksek tutmaktadır. Mürekkep pigmentleri ve substratları kullanarak pudralardan kremlere ve rujlara kadar farklı birçok kozmetik ürünü üretebilen Mink sayesinde tüketiciler, evlerinde kendi kaliteli kozmetik ürünlerini üretebilecek. Yazıcı onaltılık kodlarla çalışıyor. Bu şu anlama geliyor: hoşlandığınız rengin ekran görüntüsünü alıyorsunuz veya videosunu çekiyorsunuz. Daha sonra Inspect Element gibi araçları kullanarak renk kodunu buluyorsunuz ve Photoshop gibi programları kullanarak bilgisayarınıza bağladığınız 3 boyutlu yazıcı aracılığıyla dilediğiniz makyaj malzemesini yaratabiliyorsunuz. Aşağıdaki videoda ürünle ilgili daha detaylı açıklamalar bulabilirsiniz.

Bu yılın sonunda satışa sunulması planlanan Mink’in piyasa satış fiyatının 300 dolar olması bekleniyor. Ürün hala yapım aşamasında. Ancak bu yenilikçi iş fikri başarılı olursa kozmetik firmalarının problemler yaşamasına neden olacağı kesin.

Geleceğin sektörlerinde biri olarak tahmin edilen 3 boyutlu yazıcılarla ilgili iş fikirlerini siz değerli okuyucularımız için araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir